Очевидно, коли Трамп поговорить з Путіним, для нього стане зрозумілим, що з РФ немає сенсу домовлятись про щось. І що треба просто трошки ще додати спроможності Україні нанести мілітарні поразки Росії
Пісня заснована на реальних подіях. Черговий актуальний гумористичний шедевр Богдана Процишина, цього разу за будь-яким романом Михайла Булгакова.
Президент України підписав указ, згідно з яким країна стала учасником нового фонду
Європейський банк реконструкції і розвитку та міжнародне агентство з атомної енергії продовжать надавати Україні допомогу в ліквідації Чорнобильської катастрофи.
Про це йдеться в заяві банку,передає Інформатор .
Новий донорський фонд був заснований банком ще в листопаді 2020 року на прохання уряду України. Його створили для фінансування розробки комплексного плану для Чорнобиля, це стосується всіх підходів до поводження з радіоактивними відходами та відпрацьованим ядерним паливом.
Напередодні 35-ї річниці катастрофи свій внесок до нового фонду зробила Україна. Його сума поки не повідомляється.
"Не дивлячись на безпрецедентний рівень міжнародного співробітництва в питаннях перетворення Чорнобиля протягом останніх десятиліть, виведення з експлуатації Чорнобильської АЕС та поводження з радіоактивними відходами в зоні відчуження залишаються складними в світі операціями щодо забезпечення ядерної безпеки.Забезпечимо можливості для вирішення цих питань. Банк готовий надати свої послуги в якості керівника проекту і розпорядника фонду", - прокоментував запуск фонду директор департаменту ядерної безпеки ЄБРР Бальтазар Ліндауер.
Згідно з інформацією, ЄБРР та МАГАТЕ домовилися допомагати Україні на наступному етапі виведення з експлуатації Чорнобильської АЕС.
"Вони погоджуються спільно працювати в рамках рахунку міжнародного співробітництва для Чорнобиля. При виконанні зазначених завдань вони будуть використовувати технічний мандат, знання, досвід і мережу міжнародних експертів МАГАТЕ, а також досвід банку з управління проектами та фондами", - йдеться у заяві.
Нагадаємо, на ЧАЕС ввели в експлуатацію нове сховище відпрацьованого ядерного палива. Крім того, українські креативщики створили «невічний» логотип ЧАЕС.
Також Інформатор писав, що на ЧАЕС дозволили ввести в дію нове сховище ядерних відходів .