"Президент чітко дав зрозуміти обом сторонам: якщо прямий діалог не розпочнеться в найкоротші строки, то США мають піти з цього конфлікту - що б це не означало..."
Робота "100 років" за віршем видатного українського поета Василя Стуса нагадує про тривалу боротьбу українців за свободу, сильний дух нашого народу, що не був зломлений попри найтяжчі випробування.
Президент України підписав указ, згідно з яким країна стала учасником нового фонду
Європейський банк реконструкції і розвитку та міжнародне агентство з атомної енергії продовжать надавати Україні допомогу в ліквідації Чорнобильської катастрофи.
Про це йдеться в заяві банку,передає Інформатор .
Новий донорський фонд був заснований банком ще в листопаді 2020 року на прохання уряду України. Його створили для фінансування розробки комплексного плану для Чорнобиля, це стосується всіх підходів до поводження з радіоактивними відходами та відпрацьованим ядерним паливом.
Напередодні 35-ї річниці катастрофи свій внесок до нового фонду зробила Україна. Його сума поки не повідомляється.
"Не дивлячись на безпрецедентний рівень міжнародного співробітництва в питаннях перетворення Чорнобиля протягом останніх десятиліть, виведення з експлуатації Чорнобильської АЕС та поводження з радіоактивними відходами в зоні відчуження залишаються складними в світі операціями щодо забезпечення ядерної безпеки.Забезпечимо можливості для вирішення цих питань. Банк готовий надати свої послуги в якості керівника проекту і розпорядника фонду", - прокоментував запуск фонду директор департаменту ядерної безпеки ЄБРР Бальтазар Ліндауер.
Згідно з інформацією, ЄБРР та МАГАТЕ домовилися допомагати Україні на наступному етапі виведення з експлуатації Чорнобильської АЕС.
"Вони погоджуються спільно працювати в рамках рахунку міжнародного співробітництва для Чорнобиля. При виконанні зазначених завдань вони будуть використовувати технічний мандат, знання, досвід і мережу міжнародних експертів МАГАТЕ, а також досвід банку з управління проектами та фондами", - йдеться у заяві.
Нагадаємо, на ЧАЕС ввели в експлуатацію нове сховище відпрацьованого ядерного палива. Крім того, українські креативщики створили «невічний» логотип ЧАЕС.
Також Інформатор писав, що на ЧАЕС дозволили ввести в дію нове сховище ядерних відходів .