“Я готовий на все заради миру в Україні. Якщо завтра Україну приймуть до ЄС та НАТО, я більше не потрібний. Але поки цього не буде, я захищатиму свою країну”
"Це був такий час, коли всі записувалися до тероборони, і були великі черги. Я попросив зайняти мені місце в черзі, щоб я зміг записатися"
Всі ми інколи вдаємо, що все добре, хоча по факту ні. В такі моменти твоє тіло ніби онімівше від душевного болю хоче втекти кудись на вулицю, де холодно і вогко, бо тільки там твій внутрішній стан співпадає з тим що назовні. Задихаючись, ти кричиш в пустоту про те, як тобі погано.
Ініціатива запускається за підтримки ООН
Сьогодні, 27 лютого, Європейська комісія та Польща започатковують ініціативу щодо пошуку українських дітей, яких російські військові незаконно вивезли з окупованих територій України до рф. Мета ініціативи - об’єднати сили для збору доказів, щоб знайти викрадених дітей, а відповідальні за злочини були притягнуті до відповідальності.
Про це повідомила речниця Єврокомісії Дана Спінант на брифінгу у Брюсселі.
“За оцінками, з початку вторгнення російські війська відправили тисячі українських дітей до Росії. Викрадення українських дітей — це велика соціальна проблема, трагедія та злочин. Саме тому разом із Польщею ми запускаємо цю ініціативу за підтримки агентств ООН. Мета — об’єднати сили для збору доказів, щоб знайти викрадених дітей, а відповідальні за злочини були притягнуті до відповідальності”, — сказала Спінант.
It is estimated that invading Russian forces have abducted thousands of Ukrainian children and sent to Russia for adoption.
— European Commission (@EU_Commission) February 27, 2023
Together with Poland and the @UN support, we will launch an initiative to address this tragedy and bring the criminals to justice.#StandWithUkraine pic.twitter.com/SeyVRhMtJd
Вона додала, що детальна інформація про ініціативу буде представлена за кілька днів.
Росіяни продовжують депортацію людей з тимчасово окупованих територій України, зокрема, і неповнолітніх. За офіційними даними України, станом на лютий 2023 року російські окупанти депортували понад 16 тисяч українських дітей. В рф є розгалужена мережа таборів, у яких із початку повномасштабної війни утримували та утримують тисячі українських дітей. Ймовірно, основним завданням таких закладів є "політичне перевиховання". Дослідники зібрали інформацію про щонайменше 6000 дітей з України віком від 4 місяців до 17 років.
Після 24 лютого 2022 року їх утримували або утримують у російських таборах та інших закладах. Перші відправлення дітей до таких закладів зафіксували в лютому 2022 року. Останні – у січні 2023-го. У звіті визначили 43 заклади, у яких утримували чи утримують дітей, із них 41 — це літні табори в росії та в тимчасово окупованому Криму:
Найвіддаленіший табір розташовується в Магаданській області на Далекому Сході росії поблизу Тихого океану, що за понад 6000 км від українського кордону.
Раніше Інформатор повідомляв, що Залужний пообіцяв 4-річному українцеві, що він зможе повернутися у вільний Маріуполь вже у 2023 році.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.