У четвер та п'ятницю 26-27 грудня на небі сформується напружена конфігурація
«Для мене «Різдвяна» про час, якого завжди мало, який іноді хочеться зупинити, сповна насолодитися моментом щастя… Свята ж - це паузи, які дозволяють пригальмувати, озирнутися назад, побути - якщо є така можливість - з найріднішими. Для величезної кількості українців зібратися сьогодні на свята сімейним колом - справжня розкіш…», - Колос.
Брюссель затвердить рішення про вилучення відсотків найближчим часом, пообіцяла президентка ЄК
Євросоюз легалізує вилучення прибутку від заморожених російських активів. Після цього Брюссель матиме змогу використати ці кошти для підтримки України на тлі повномасштабної війни. Відповідне рішення буде ухвалене найближчими днями.
Напередодні в Мінʼюсті оцінили, що цей механізм дозволить Україні отримати близько чотирьох мільярдів євро вже цього року. Очікується, що гроші йтимуть через механізм Ukraine Facility. Про плани Брюсселю під час виступу на пресконференції німецької партії Християнсько-демократичний союз (ХДС) заявила президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляйєн.
"Ми ініціювали юридичні кроки, щоб відсотки, отримані від цих депозитів, не належали росії. Ми можемо використати ці відсотки для України", - сказала фон дер Ляйєн.
Президентка ЄК зазначила, що формально про рішення оголосять найближчими днями. Заступниця міністра юстиції Ірина Мудра у коментарі Forbes розповіла, що отримані кошти підуть на покриття дефіциту бюджету, соціальні виплати, проєкти з відбудови тощо.
У понеділок, 12 лютого, Рада Європи затвердила постанову, яка дає законодавчу базу для використання прибутків від заморожених російських активів на підтримку України. Центральні депозитарії цінних паперів, які володіють активами російського центробанку на суму понад 1 млн євро, матимуть окремо враховувати та зберігати надзвичайні залишки коштів, що накопичилися через санкції ЄС. Вони також не можуть розпоряджатися отриманим чистим прибутком.
У ЄС зберігається понад 250 мільярдів доларів заморожених активів російського Центрального банку. На Заході обговорюють можливість використання цих ресурсів, як заставу для фінансування випуску цінних паперів на відновлення України. У січні очільники МЗС країн-членів Євросоюзу підтримали введення податку на прибутки із заморожених активів рф.
Нагадаємо також: у суспільстві часто поширена думка: «Якщо я не солдат з природи, то як взагалі можу стати солдатом?». Проте військові інструктори стверджують, що їхня роль полягає в тому, щоб навчити та підготувати кожного до військової служби. Чи можна перетворити потенційного втікача на мотивованого солдата, чи він завжди залишиться дезертиром? На ці та інші запитання ми отримаємо відповіді від ветерана війни - Юрія Гудименка. Приєднуйтесь до перегляду нашого інтерв'ю - буде цікаво
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.