ЄС готує запасний план, якщо Трамп стане президентом та відмовиться від допомоги Україні

Читать на русском

Європейських чиновників хвилює доля допомоги Україні від США на фоні президентських виборів в Америці

Читать на русском
Трамп
Найгірший сценарій у разі перемоги Трампа на виборах передбачає припинення підтримки України

Європейських чиновників хвилює доля допомоги Україні від США на фоні президентських виборів в Америці

Європейські посадовці вже думають над запасним планом на випадок, якщо Дональд Трамп переможе на виборах президента у США та відмовиться від допомоги Україні. Зокрема, в Німеччині закликали країни ЄС об’єднатися та посилити свою безпеку. В ЄС вважають, що незважаючи на те, якими будуть результати виборів у США, ситуація у відносинах Америки з Європою після них зміниться.

Про це пише The Washington Post. Дискусії про президентські перегони у Сполучених штатах та їхні наслідки тривали на Мюнхенській конференції.

Чиновники ЄС у Мюнхені заявили, що приділяють більше уваги виборам президента у США, ніж будь-коли раніше. Багато з них сказали, що те, що вони бачать у президентській гонці, не дає їм надії. Найбільше всіх хвилює доля допомоги Україні від США.

"Коли колишній і, можливо, майбутній лідер вільного світу (Трамп - ред.) каже, що він буде сидіти склавши руки і спостерігати, як росія нападе на союзників по НАТО, ми повинні переосмислити, як можуть виглядати зобов'язання США щодо Європи і України", - сказав один з європейських посадовців на конференції.

За його словами, "ми маємо сподіватися на краще, але повинні готуватися до гіршого". Співрозмовник видання додав, що найгірший сценарій передбачає припинення підтримки України й дозвіл путіну дестабілізувати ситуацію в європейському регіоні.

Посадовці ЄС також обговорювали створення загальноконтинентального доповнення до НАТО, яке б працювало разом з американськими гарантіями безпеки, але також могло б слугувати надійною альтернативою, якщо американські гарантії будуть скасовані. Однак наразі ці розмови відбуваються із серйозними суперечками серед союзників.

Зокрема, Франція і Німеччина не можуть дійти згоди щодо того, хто буде за це платити. Країни Східної Європи не вірять у рішучість Західної Європи протистояти російським загрозам. Дехто зосереджується на тому, як зафіксувати зобов'язання США напередодні листопадових виборів. Високопоставлені американські політики кажуть, що в реальності вони не так багато можуть зробити для того, щоб обмежити прийняття зовнішньополітичних рішень майбутніми адміністраціями.

Видання додає, що існує також відчуття, що, навіть якщо Байден переможе, ситуація у відносинах з Європою зміниться. Так, Ханна Нойман, депутатка Європейського парламенту зазначила, що члени Мюнхенської конференції безсумнівно віддають перевагу перемозі Джо Байдена, проте більшість з них розуміє, що зміна настроїв у США, ймовірно, залишиться й після виборів.

"Всім зрозуміло: чи то Трамп, чи то Байден, країни ЄС повинні об’єднатися і посилити свою безпекову гру", - заявила німецька чиновниця.

Що з допомогою Україні від США

16 лютого голова Комітету з питань закордонних справ Палати представників США Майкл Маккол заявив, що очікує, що парламент розгляне питання допомоги Україні не раніше середини березня. Орієнтовно, це станеться після 8 березня.

Сенат, який контролюють демократи, прийняв пакет військової допомоги на суму 95 мільярдів доларів для України, Ізраїлю і Тайваню ще 13 лютого (нашій державі передбачені понад 60 млрд доларів з цієї суми). Але республіканський спікер Палати Майк Джонсон заявив, що палата не поспішатиме розглядати законопроєкт Сенату.

На Конференції у Мюнхені багато політиків наголосили, що Україна програє війну без додаткової військової допомоги США на 60 мільярдів доларів, яка зараз очікує голосування в Палаті представників США. Як пише Politico, законодавці від обох партій у Мюнхені запевняли союзників, що Палата представників схвалить допомогу, деякі прогнозують, що це станеться в березні.

Також нагадаємо: останнім часом отримано різні сигнали, включаючи заяву Столтенберга про гарантії НАТО щодо утримання конфлікту в межах України. Західні медіа також активно обговорюють можливість агресії росії проти країн-членів НАТО, зокрема Балтії. Чи реальний шантаж Кремля війною з НАТО? Дізнайтеся більше у нашому відео в інтерв'ю з українським політологом Андрієм Золотарьовим.

 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.