Агресія Росії – це не лише прямий напад на Україну, але й загроза основам світового миру. Нездатність Ради Безпеки ООН зупинити імперіалістичні амбіції свого постійного члена підриває її авторитет та легітимність міжнародного права
Луна знаходиться в зростаючій фазі, а значить сприяє новим починанням, дає нам додаткову енергію
“Як би я хотів” — це була та пісня, яка народилася одразу під час нашої першої зустрічі з Артемом. Це вийшло дуже легко, вже в перший день. Так би мовити, терапевтичним способом — ми одразу сублімували успіхи, бо це був якийсь такий стан, коли ця пісня стала зізнанням. Коли ти говориш людині: “Я дійсно бажаю тобі щастя будь-якою ціною, байдуже, чи буду я з тобою. Я хочу, щоб ти була щаслива. Якщо я не та людина, яка зробить тебе щасливою, то я хочу, щоб точно була людина, яка тебе зробить щасливою”.
У ЄС вже розповіли, на що саме направлять нові кошти
135 мільйонів євро від Європейського Союзу отримають Україна та Молдова. Ці гроші будуть вкладатися в розвиток логістики та інфраструктури і, як підсумок, у зростання економіки. Гроші початково планували направити на програми співпраці з росією та Білоруссю, але тепер агресорам ніхто коштів не дасть.
Про це сьогодні, 16 серпня, повідомила пресслужба Єврокомісї. Слід зазначити, що дана сума відпочатку була виділена через Інструмент добросусідства, розвитку та міжнародного співробітництва, запланованого на програми Interreg NEXT з росією та Білоруссю на 2021-2027 роки. Однак після повномасштабного вторгення рф, в якому останній допомогала Білорусь, програму відмінили, а фінанси вирішили розподілити між Києвом та Кишинівом.
"Я рада, що кошти, які ми спочатку планували на цю співпрацю, тепер підуть на програми ЄС з Україною та Молдовою. Це допоможе зміцнити співпрацю між регіонами ЄС та місцевими зацікавленими сторонами з українськими та молдавськими партнерами", - заявила єврокомісар зі згуртування та реформ Еліза Феррейра.
Гроші, які розділять між собою Україна та Молдова, підуть на цілу низку заходів. Зокрема на розвиток транскордонних транспортних зв'язків та програму "Шляхи солідарності", яка забезпечує альтернативні маршрути для експорту українського продовольства в треті країни. Окрім цього, сума піде на охорону здоров'я, освітні та дослідницькі проекти, схеми соціальної інтеграції, а також "зміцнення інституційного потенціалу органів державної влади України та Молдови".
"Участь у програмах... також дає обом країнам переваги адміністративного потенціалу та дає досвід в управлінні та реалізації фондів ЄС", - додали в пресрелізі Єврокомісії.
Після повномасштабної агресії росії Після військової агресії росії Єврокомісія ще в березні 2022 року призупинила співпрацю з росією та Білоруссю за програмами Interreg, які були розраховані на період 2021-2027 років. Тоді це призвело до перерозподілу 26 мільйонів євро на підтримку програм співпраці з Україною та Молдовою. Те ж саме вчинять і з сумою в 135 мільйонів євро.
Раніше ми писали, що Україна отримала від ЄС транш розміром 1,5 мільярди євро. Ми також інформували, що в США держсекретар Блінкен закликав конгрес негайно виділити Україні суму в понад 24 мільярди доларів.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.