Зеленський розповів про безпекові угоди з союзниками України: які їх переваги

Перевагами угоди є оборонна взаємодія, підтримка руху у Євросоюз і НАТО

Зеленський розповів про безпекову угоду з Данією
Володимир Зеленський, безпекова угода

Президент Володимир Зеленсткий пояснив переваги, які дає Україні кожна із підписаних з союзниками безпекових угод. Глава держави переконаний, що європейські країни здатні протистояти хаосу, та можуть бути згуртованими та сильними.

На прикладі безпекової угоди, укладеної між Україною та Данією ще 23 лютого, президент пояснив, які переваги дає такий договір. За словами гаранта, передовсім мова йде про швидку взаємодію союзників у плані оборонної взаємодії, іншим пріоритетом є колективне посилення санкційного тиску на російську федерацію.

Зеленський переконаний, що кожна безпекова угода наближає Україну до майбутнього її вступу у НАТО та ЄС, оскільки колективний європейський спокій неможливо уявити без України. Відтак, кожна безпекова угода додає балів до цих процесів. 

"Дякую Данії за солідарність з Україною. Підписана безпекова угода між нашими державами дає нові безпекові перспективи. Посилення тиску на Росію, оборонна взаємодія з Данією, підтримка нашого руху у Євросоюз і НАТО – усе те, що зміцнює нас",  – повідомив Зеленський.

Безпекова угода між Україною та Данією: що відомо

23 лютого президент України Володимир Зеленський та прем'єр-міністр Данії Метте Фредеріксен підписали угоду про співпрацю у сфері безпеки та довгострокову підтримку. Цей документ став серйозним кроком у зміцненні обороноздатності України та свідчить про непохитну підтримку Данією українського суверенітету. Угода про гарантії безпеки передбачає:

  • військову допомогу від Данії на 2024 рік у розмірі не менше €1,8 млрд.
  • додаткові €8,5 млрд у 2023–2028 роках.
  • сприяння у передачі американських винищувачів F-16 четвертого покоління, боєприпасів та зброї.

Напередодні підписання угоди данська влада оголосила про новий пакет військової допомоги Україні на суму 1,7 млрд крон. Цей пакет включає кошти на закупівлю засобів ППО, безпілотників та 15 тис. артилерійських снарядів. Загалом з початку війни Данія виділила Україні 33,3 млрд крон, що робить її одним із найбільших донорів військової допомоги нашій країні.

12 березня цього року Міністерство оборони Данії оголосило про надання Україні нового пакету військової допомоги на суму $337 мільйонів. Цей пакет допомоги включає: самохідні артилерійські установки (САУ) Caesar, самохідні 120-мм міномети, боєприпаси до САУ та мінометів. Кошти на реалізацію ініціативи Данія отримала частково від Франції, Фінляндії та Чехії.

Інформатор та Україна на часі: що подивитися на YouTube

Також слідкувати за матеріалами у відеоформаті ви можете на наших ютуб-каналах "Україна на часі", а також "Україна на часі Shorts". Там оперативно зʼявляються новини - від подій на фронті, політики та економіки до спорту, шоубізу та світської хроніки. Також ви можете дізнатися коментарі провідних експертів чи переглянути щоденні, щотижневі та навіть щомісячні підбірки головних новин.

Михайло Орєшніков розкриває, що в останні два місяці в партизанському русі в Росії відбулися значні зміни, спрямовані на більш ефективні удари по військових об'єктах. Події цієї трансформації викликають питання про перспективи цього напрямку, його основну мету та можливі додаткові цілі, такі як економічні або логістичні. Особливий акцент буде зроблено на аналізі наявності стратегії у партизанських рухах загалом. Приєднуйтесь до обговорення цих важливих тем!

 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube