Ахіллесова п’ята путіна: Єрмак розповів, як нафтовий сектор допоможе зупинити агресію рф

Читать на русском

Керівник ОП закликав вводити жорсткі та раптові санкції проти нафтового сектору росії

Читать на русском
Російська нафта
Єрмак розповів, як нафтовий сектор може зупинити агресію рф. Колаж: Інформатор

Керівник ОП закликав вводити жорсткі та раптові санкції проти нафтового сектору росії

Протягом останніх років 60% загального експорту товарів росії та 40% доходів федерального уряду припадали саме на нафту і газ. На рік держава-терорист отримувала сотні мільярдів прибутків, які живили імперіалізм та реваншизм кремля. Щоб протистояти цьому, необхідно запроваджувати жорсткі та раптові санкції проти нафтового сектору рф, щоб москва не встигала адаптуватися до тиску.

Про це керівник Офісу президента Андрій Єрмак написав у своїй статті для “Європейської правди”. За його словами, нафтові доходи продовжують забезпечувати безперебійну роботу російського ВПК і підготовку до нових актів агресії.

Обмеження щодо російської нафти, зокрема ембарго ЄС і обмеження цін G7, коштували окупантам 113 мільярдів доларів експортних надходжень з початку повномасштабного вторгнення. Крім того, бюджет рф втратив майже чверть доходів від експорту енергоресурсів у порівнянні з 2022 роком. Втім, вони все одно сягали $102 млрд. Єрмак нагадав, що третина державних коштів в рф спрямована на фінансування воєнної машини.

Через це Україна наполягає на зменшенні рентабельності російської торгівлі нафтою. Одним із механізмів є зниження цінової стелі до 30 доларів за барель. Інший – послідовне обмеження доступу до технологій, зокрема, через санкції проти посередників. І ще один – це посилення ринкового тиску.

“Але без лідерства Саудівської Аравії та Сполучених Штатів це неможливо. Як і у 1980-х, нарощування видобутку дозволить приборкати не тільки москву, але й Тегеран. Це – ключ до миру не лише в Європі, але й на Близькому Сході. А головне, дешевше пальне дасть новий потужний поштовх економічному розвитку США та їхніх союзників і забезпечить подальше глобальне лідерство. Тобто йдеться не про недоотримані прибутки. Йдеться про інвестиції в безпеку й прогрес. Хіба воно того не варте? Войовничі диктатори завжди сприймають пошук компромісу й добру волю як слабкість. Росія – не виняток. Кремль не здатен до рівного діалогу – він його імітує. Розраховувати на його раціональність – це обманювати себе”, – наголосив глава ОП.

Він підкреслив, що протягом 2014-2022 років було проведено близько 200 раундів переговорів з росією щодо мирного рішення конфлікту. Втім, після кожної домовленості про припинення вогню окупанти її порушували. Тому, на думку Єрмака, будь-які миротворчі спроби наразі приречені.

“Путінська росія косплеїть Третій Рейх – і готується до нових війн. Про це свідчать документи, зокрема лист спікера Думи Володіна до путіна, нещодавно оприлюднений українським Кіберспротивом. Перемовини з Кремлем – це гра з нульовою сумою. Це про капітуляцію. Питання в тому, хочете ви її прийняти чи оголосити. Третього варіанта просто не існує”, – додав він.

Єрмак зазначив, що держава-терорист лякає людство ядерною зброєю, але сама вкрай вразлива до власної нафти. Тож для того, щоб врятувати світ, необхідно лише перекрити росії кран.

Санкції проти росії: останні новини

Наприкінці лютого Рада Євросоюзу затвердила 13-й пакет санкцій проти росії. Усього під обмеження підпали 106 фізичних та 88 юридичних осіб. Потім міністерство торгівлі США ввело обмеження проти 63 компаній із росії, двох з Киргизії та восьми з Китаю. Пізніше санкційні заходи запровадили Канада та Австралія. 

Тепер в ЄС вже почали готувати новий 14-й пакет антиросійських санкцій. Він буде спрямований на припинення обходу чинних санкцій, ослаблення здатності путіна вести війну в Україні. Також має посилитися ізоляція росії на політичній, економічній та дипломатичній арені.

Крім того, нещодавно США ввели наймасштабніші санкції, які охопили 300 фізичних та юридичних осіб, в тому числі компанії та посадовців, пов'язаних з фінансуванням російської військової машини. Серед осіб, які опинилися під санкціями, є посол рф у Білорусі Борис Гризлов, член ПВК "Вагнера" Андрій Трошев, та інші високопоставлені представники російської системи. 5 березня ввели нові санкції. У чорному списку опинилися ПВК "Вагнер", росіянин Павло Шевелін, компанія "Елтехнорд", розташована в Санкт-Петербурзі, а також громадянин КНДР. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.