Україна ініціює переговори щодо надання зброї, здатної збивати нові ракети РФ - джерело

Джерела у Збройних Силах України повідомили, що уряд буде шукати нові шляхи для протидії російських балістичних ракет

Patriot, балістична ракета
Україна проведе переговори з партнерами щодо надання нового озброєння. Колаж: ілюстративний. Фото з відкритих джерел

Україна згодом ініціює переговори зі Сполученими Штатами Америки щодо постачання зброї, здатної збивати міжконтинентальні ракети. За даними джерел у Силах оборони, уряд звернеться до партнерів, зокрема американської сторони, із запитом на отримання відповідних засобів ураження для посилення протиповітряної оборони. Ймовірно, йдеться про модернізацію до ЗРК "Patriot" або нову систему Aegis.

Збройні Сили України наразі не мають засобів, здатних перехоплювати міжконтинентальні російські ракети. Однак Сполучені Штати володіють відповідним озброєнням. Українська сторона буде вести переговори з Вашингтоном щодо передачі потрібного обладнання. Про це виданню Укрінформ повідомило джерело в ЗСУ. 

"В України немає засобів, які здатні збивати міжконтинентальні ракети, але вони є в американців. Україна звернеться до США для передачі таких озброєнь", - повідомляє джерело.

У Силах оборони зазначили, що мова йде про модернізовані ЗРК "Patriot" або ж отримання системи протиповітряної оборони Aegis. Про Aegis Combat System відомо, що це корабельний комплекс американського виробництва, який поєднує сучасні системи виявлення, управління та ураження цілей. Система оснащена зенітними ракетами SM-2 та SM-3, які призначені для нейтралізації повітряних загроз на великих відстанях.

Також інше джерело у Генеральному штабі України повідомило виданню РБК-Україна про ініціювання переговорів із партнерами щодо передачі необхідного озброєння для посилення сил ППО. Представник Генштабу також зазначив, що у США є відповідні системи, які здатні збивати ракети, на кшталт системи протиповітряної оборони THAAD. Комплекс THAAD створений для перехоплення балістичних ракет середньої дальності. 

"Україна буде ініціювати переговори про спробу спільно з партнерами знайти протидію такому озброєнню - або отримання відповідних комплексів, здатних збивати їх, або проведення модернізації комплексів Patriot", - повідомили у виданні.  

Російські окупанти вранці 21 листопада завдали авіаудару по Дніпру. Спочатку вважалось, що удар був нанесений міжконтинентальною балістичною ракетою "Рубіж", однак у Головному управлінні розвідки повідомили, що повітряна атака ймовірно була застосована за допомогою ракетного комплексу "Кедр". Час підльоту російської ракети з моменту запуску в Астраханській області до влучання у Дніпрі склав 15 хвилин. У ГУР зазначили, що на ракеті було встановлено шість бойових частин: кожна - оснащена шістьма суббоєприпасами. Швидкість на кінцевій ділянці траєкторії - понад 11 махів, що становить приблизно 3,7 км/с. 

Удар балістикою по Дніпру

Ракетна атака росіян 21 листопада відрізнилася від попередніх. Повідомлялося, що, ймовірно, Росія вдарила по Дніпру міжконтинентальною балістичною ракетою (МБР). Є припущення, що це була новітня секретна розробка - РС-26 "Рубіж". Пізніше диктатор РФ Володимир Путін заявив, що удар був завданий "новою балістичною ракетою "Орешнік". Ця заява викликала сумніви експертів. За словами Олександра Коваленка, Росія намагається приховати реальні наслідки атаки. І для цього використовує заяви з вигаданими характеристики свого озброєння.

Президент України Володимир Зеленський відреагував на ракетний удар росіян. Він вважає, що Росія використовує Україну в ролі полігону. Також президент наголосив, що ракетний удар стався в День Гідності та Свободи. Зеленський підкреслив, що всі характеристики - швидкість, висота - вказують на те, що це могла бути міжконтинентальна балістична ракета. Наразі тривають відповідні експертизи щодо точного встановлення типу ракети.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube