Японці мітингували перед посольством рф — вимагали припинити війну і звільнити Курили

Читать на русском

У японському Токіо перед посольством росії відбувся мітинг, на якому від кремля вимагали звільнити Курили та припинити війну в Україні

Читать на русском
Японці мітингували перед посольством рф — вимагали припинити війну і звільнити Курили
Уряд відкрито називає росію окупантом

У японському Токіо перед посольством росії відбувся мітинг, на якому від кремля вимагали звільнити Курили та припинити війну в Україні

У вівторок, 7 лютого, уряд Японії разом із громадськими організаціями організував мітинг, на якому вимагали від росії припинити війну в Україні, припинити незаконну окупацію Курильських островів та повернути окуповані території під контроль Токіо. 

Уряд Японії назвав «окупацією» загарбання росіянами островів Іторофу, Кунасірі, Шикотан і архіпелаг Хабомаї. Причому Японія вперше за п’ять років використовує цю фразу, пише Kyodo News.

Мітинг проти окупації

«Це абсолютно неприйнятно, що Північні території досі не повернуті після незаконної окупації Радянським Союзом 77 років тому», — йдеться в заяві, прийнятій учасниками мітингу.

Прем'єр міністр Японії Фуміо Кісіда вважає, що окупація японських територій абсолютно неприйнятна
Прем'єр міністр Японії Фуміо Кісіда вважає, що окупація японських територій абсолютно неприйнятна

Подібні мітинги проходять щороку. У 2019 і 2020 роках не використовувалося словосполучення «незаконна окупація», мабуть, щоб уникнути посилення напруженості з кремлем. Але потім формулювання заяви було переглянуто.

Вивести війська з України

Мітингувальники вимагали від росії вивести свої війська з України. Звісно, добре слово до кремля не дійде, але Японія регулярно підкріплює його штрафними санкціями. Саме через цю позицію Токіо москва з березня минулого року призупинила переговори про укладення мирного договору й демаркацію кордону, які ведуться вже десятиліття. Призупинено також і двосторонні програми безвізового перетину кордону. Для японців, які мали могили своїх предків на островах це особливо відчутно.

Прем’єр-міністр Фуміо Кісіда висловив надію на відновлення цієї практики в між двома країнами, назвавши цю мету «одним із головних пріоритетів». Він також сказав, що уряд буде прагнути «вирішити територіальне питання з росією та підписати післявоєнний мирний договір, незважаючи на нинішній важкий стан двосторонніх відносин».

Курили

Мир між росією та Японією після закінчення Другої світової досі не укладено саме через територіальні суперечки за Курильські остови. Радянський Союз незаконно захопив острови Іторофу, Кунасірі, Шикотан і групу островів Хабомаї — незабаром після капітуляції Японії під час Другої світової війни 15 серпня 1945 року.

Японія вважає їх своїми й кожного року 7 лютого проводить «День північних територій». Цього дня в 1855 році Японія і Росія уклали «Договір про торгівлю, навігацію та делімітацію», чим визначили межі національних територій. За договором Курильські острови відійшли під контроль Токіо.

Острів Шикотан зараз під російською окупацією, але ситуація може змінитися
Острів Шикотан зараз під російською окупацією, але ситуація може змінитися

Президент України Володимир Зеленський привітав японців з «День північних територій» і висловив сподівання, що «міжнародне право і справедливість будуть відновлені як у Японії, так і в Україні».

Україна визнала Курильські острови територією, незаконно окупованою росією, відповідне рішення прийняла Верховна Рада. Незалежно від того, як закінчиться війна, експерти Atlantic Council вважають, що росія, якщо не розпадеться, то перетвориться на «failed state» — країну, яка не може забезпечити себе й уряд якої слабко контролює всю територію. Тому Токіо, в перспективі, може повернути собі території і дати людям на островах нормальне життя.

Ми також писали про те, що в кремлі погрожують Японії через збільшення оборонного бюджету. Раніше інформатор писав, що Китай та росія розпочинають спільні навчання біля берегів Японії.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.