У кремлі погрожують Японії — кажуть, що вони не мають права оборонятися

Читать на русском

Росія невдоволена тим, що Японія нарощує свій військовий потенціал.

Читать на русском
У кремлі погрожують Японії — кажуть, що вони не мають права оборонятися
Токіо хоче подвоїти витрати на армію

Росія невдоволена тим, що Японія нарощує свій військовий потенціал.

У рф це розглядають як «серйозний виклик» безпеці. Натомість Токіо  заявляє, що якраз агресивна поведінка авторитарних країн і змушує задумуватися про власну боєздатність.

Країна-агресор не хоче, щоб Японія була готова захищатися

Росія, яка розпочала загарбницьку війну в Європі вперше від початку Другої світової, незадоволена тим, що сусідня Японія підсилює свою армію. Міністерство зовнішніх справ окупантів пригрозило, що якщо Токіо й далі проводитиме таку політику, кремль «вживатиме заходів». За словами заступника очільника МЗС рф Андрія Руденка, поведінка Японії загрожує безпеці країни-терориста, передає РБК.

Заступник очільника МЗС рф Андрій Руденко вважає, що Японія загрожує росії
Заступник очільника МЗС рф Андрій Руденко вважає, що Японія загрожує росії

«Розглядаємо таку активність Токіо як серйозний виклик для нашої країни та Азіатсько-Тихоокеанського регіону вцілому. Попереджаємо, що в разі продовження подібної практики будемо змушені вжити відповідних адекватних заходів із метою блокування воєнних загроз росії», — наголосив Руденко.

Незадоволення кремля викликала прискорена реалізація урядом прем’єр-міністра Японії Фуміо Кісіди курсу на нарощування оборонного потенціалу. Стурбована чимраз агресивнішою поведінкою своїх авторитарних сусідів, Японія у 2023 році запланувала низку заходів із відновлення армії, виділивши для цього безпрецендентні кошти.

Зміна стратегії

Японці не хочуть стати черговою жертвою авторитарних режимів. Будучи одним із найголовніших союзників США в регіоні, Японія після травматичного досвіду Другої світової війни проголосила курс на демілітаризацію. У Конституції країни закріплене положення про те, що війна не може бути засобом міжнародної політики. Однак агресивна поведінка авторитарних режимів, особливо зростання геополітичної напруги навколо Тайваню, а також загарбницька війна росії проти України, примусила Японію подбати про власну безпеку.

Річ у тім, що країна має невирішені територіальні суперечки з росією через Курильські острови, а також із Китаєм за деякі незаселені острови в Східнокитайському морі. З 21 по 27 грудня 2022 року відбулися китайсько-російські навчання військово-морського флоту біля берегів Японії. У 2021 році ці авторитарні країни тренували її оточення. Водночас агресивна поведінка північнокорейського диктатора Кім Чен Ина теж потребує реагування.

Уряд Фуміо Кісіди збільшив планує збільшити оборонний бюджет вдвічі
Уряд Фуміо Кісіди планує збільшити оборонний бюджет вдвічі

Цього року уряд Кісіди прийняв безпрецедентно високий військовий бюджет, маючи намір подвоїти витрати на оборону, пише ВВС. Країна затвердила відразу три рамкових документи: Стратегія національної безпеки, Стратегія національної оборони та План розвитку сил оборони. Згідно з новою військово-політичною доктриною, Японія повертає собі право відповідати на агресію інших країн, зокрема й завдавати удару по їхній території.

«Війна в Україні показала нам, що необхідно мати можливість вести бойові дії — а це те, до чого Японія досі готова не була. Японія дуже пізно стартує. Це, ніби, під час забігу на 400 метрів ми відставали метрів на 200», — заявив генерал Повітряних сил самооборони Японії у відставці Тосиміті Нагаяву.

Що планує уряд Кісіди

Зараз витрати на оборону складають 1 % від бюджету Японії. У 2027 році вони мають становити 2 %. Збільшення зробить Японію третьою у світі за величиною оборонного бюджету після США та Китаю, повідомляє Nikkei Asia. У доларовому еквіваленті витрати на армію складуть 320 мільярдів доларів.

У Токіо за цей час планують розробити озброїти армію винищувачами шостого покоління (для порівняння, українські МіГ-29 належать до четвертого покоління), далекобійними ракетами власного виробництва, підсилити новою технікою флот та сухопутні війська.

Поки триває переозброєння, уряд Кісіди має намір закупити техніку в союзників. Йдеться, з-поміж іншого, про американські крилаті ракети Томагавк у кількості 400–500 штук. Дальність Томагавк сягає 1600 кілометрів. Відстані вистачить, аби вразити військові цілі на території Китаю, КНДР та рф.

Крім того, Токіо планує наростити взаємодію з країнами регіону, аби спільно протистояти загрозі. Японія хоче проводити спільні навчання зі США, Австралією, Новою Зеландією та Південною Кореєю.

Нагадуємо, що президент України Володимир Зеленський закликає світ визнати окупацію Східних Курил росією. Крім того, ми розповідали, що Японія запровадила додаткові санкції проти ядерного шантажу путіна.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.