Україна розробила необхідні нормативно-правові акти для ефективного управління відходами війни
Відходи війни в Україні вже набули таких масштабів, яких на Європейському континенті не існувало з часів Другої світової війни. Сотні тисяч тонн відходів руйнації забруднюють територію України, впливаючи у тому числі на клімат. Лише від знищеної техніки загарбників на нашій землі накопичено понад 325 тисяч тонн відходів.
Про це заявив на саміті ООН з питань клімату COP27 заступник Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України Євгеній Федоренко. Він наголосив, що наша країна має ще і відходи руйнації житлової та транспортної інфраструктури.
"І це величезний виклик для нашої країни", - наголосив Федоренко.
За його словами, лише на деокупованих територіях Київської, Чернігівської та Сумської областей від руйнувань будівель та споруд через дії рф утворилося близько 15,2 мільярда тонн відходів. В Україні знищено понад 200 тисяч легкових і вантажних автомобілів, які зараз складуються у спеціально відведених місцях.
"Ми розуміємо, що чим довше такі відходи будуть перебувати на нашій землі, тим більше шкоди вони завдадуть довкіллю, забруднюючи ґрунти, воду, повітря, а також спричиняючи додаткові викиди парникових газів та впливаючи на клімат", - акцентував Федоренко.
Наразі Україна розробила необхідні нормативно-правові акти для ефективного управління відходами війни. Вже розпочато роботи з очищення територій від відходів руйнації там, де це можливо. Однак наша країна не має достатніх фінансових та технічних ресурсів, аби повністю вирішити цю проблему. І тут важлива допомога партнерів та сприяння міжнародних донорів і проєктів.
"Так, ніхто не в змозі чітко сказати скільки саме буде тривати війна та скільки ще жахливих руйнувань буде завдано нашим будівлям, оселям та інфраструктурі. Але український народ не має сумнівів, що врешті-решт все завершиться нашою перемогою. Кожен громадянин, Збройні сили України щодня роблять для цього все можливе. Ми вдячні всім, хто в цей складний історичний час разом з народом України", - підсумував Федоренко.
Зазначимо, що на щорічній Конференції ООН зі зміни клімату, що проходить 6-18 листопада у Шарм-ель-Шейху, відкрився український павільйон. Він присвячений кліматичним злочинам росії та їхнім глобальним наслідкам. Його "родзинка" – окуляри віртуальної реальності, які дозволяють кожному відвідувачу поринути в атмосферу українських містечок у Київській області: Гостомель, Буча, Бородянка. Зруйновані будинки, спалені ліси, розбомблені мости – за допомогою сучасних технологій все це можна побачити за допомогою технологій доповненої реальності.
Майже всі українці вважають, що є ті чи інші критичні екологічні наслідки через повномасштабну війну. Критичним наслідком для України є радіаційне забруднення через обстріли атомних електростанцій (56% вважають критичним для країни в цілому, а 51% – для себе особисто). Інші наслідки: мінування земель та лісів (39,5% для країни в цілому і 31% для себе особисто), поширення небезпечних речовин через обстріли нафтобаз тощо (відповідно, 36,5% і 27%) та забруднення водойм (27% і 23%). Забруднення повітря та засмічення територій більшість респондентів вважають найменш критичними наслідками війни.
Нагадаємо, у Чорному морі через війну загинуло щонайменше три тисячі дельфінів. Крім того, в Україні через війну вигоріло понад 1,5 млн гектарів лісів та полів.
Також Інформатор писав, скільки збитків екології України нанесли загарбники.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.