Якої зброї потребує Україна і скільки реально отримує від партнерів

Україні зараз на фронті потрібне важке озброєння

Якої зброї потребує Україна і скільки реально отримує від партнерів

Україна прямо описала, що їй потрібно, щоб переважати на полі бою. Наша країна хоче прискорити доставку військової допомоги. 

Про це повідомляє Інформатор з посиланням на Financial Times.

Нещодавно радник глави Офісу президента Михайло Подоляк склав та опублікував список озброєння, яке необхідне Україні:

  • 1 000 гаубиць калібру 155 мм;
  • 300 РСЗВ;
  • 500 танків;
  • 2 000 одиниць бронетехніки;
  • 1 000 дронів.

"Буду прямолінійним. Щоб закінчити війну та викинути росію з України, нам потрібен паритет важкої зброї", - зазначив Подоляк.

Західні країни пообіцяли надати значні обсяги військової та гуманітарної допомоги після того, як рф почала свій повномасштабний наступ на Україну. Проте на військове озброєння витратили набагато менше, ніж на матеріально-технічне забезпечення та навчання бійців. Таким чином на передову доставили мало допомоги.

"Вже кілька місяців США та інші союзники знають ситуацію", - сказав колишній міністр оборони України Андрій Загороднюк, який консультує уряд з питань безпеки, маючи на увазі, що Україна не отримує достатньої допомоги для перемоги над росією. 

Зазначається, що США пообіцяли надати Україні понад 42 мільярди доларів. Однак з початку російського повномасштабного вторгнення США надали Україні допомогу тільки на 4,6 мільярда доларів. Серед країн, які нам допомагають США, Велика Британія, Польща, Німеччина. Менше всього допомагає Італія, Греція та Норвегія. 

Якої зброї потребує Україна і скільки реально отримує від партнерів 1
Помаранчевий колір - поставки зброї та техніки, червоний колір - матеріальна допомога військового призначення
Помаранчевий колір - поставки зброї та техніки, червоний колір - матеріальна допомога військового призначення

На першому раунді оборонних переговорів у форматі "Рамштайн", які відбулися у квітні на авіабазі США в Німеччині, міністр оборони США Ллойд Остін пообіцяв, що західні країни будуть постачати Україні більше зброї для захисту. Новий раунд таких переговорів щодо координації поставок зброї відбудеться сьогодні в Брюсселі.

Україна використала артилерійські снаряди радянського виробництва і тепер повністю залежить від союзників у озброєнні. Зараз бійці використовують стандартні снаряди НАТО 155 калібру. Міністр оборони України Олексій Резніков заявив, що Україна зараз має достатні запаси 155-мм снарядів, але не вистачає артилерії. За оцінками Подоляка, Україні потрібно 1 000 гаубиць калібру 155 мм, щоб розгромити російські війська. За даними порталу Oryx, який відстежує втрати та постачання на полі бою, Захід передав Україні лише близько 250 гаубиць.

У неділю Головнокомандувач Збройних сил України Валерій Залужний під час телефонної розмови з головою об’єднаного комітету начальників штабів США генералом Марком Міллі, попросив допомогти отримати більше артилерійських систем калібру 155 мм.

"Противник сконцентрував головні зусилля на півночі Луганської області. Він масово застосуває артилерію і, на жаль, має десятикратну вогневу перевагу. Попри все, ми продовжуємо утримувати позиції", - зазначив Залужний.

Яка зброя Україні потрібна і що вже отримано. Найкраща ситуація з танками, адже запит задоволений більш ніж на половину. Кількість гаубиць становить майже чверть потреби, а ось реактивних систем залпового вогню (РСЗВ) Україна отримала найменше.

Порівняння поставленої зброї до України з потребами 
Порівняння поставленої зброї до України з потребами 

Кількість бойових втрат зросла до 200 українських військових. Якщо врахувати поранених або зниклих безвісти, то щоденна кількість жертв може досягати 800. У своєму моніторингу консалтингова компанія Rochan написала, що, на її думку, українські заяви, щодо показників втрат пов'язані з її закликами до Заходу про збільшення військових поставок.

Українським військовим вдається втримати ворога на Донбасі, але співвідношення артилерії складає 10 до 1. Аналітики погоджуються, що Україні потрібно більше зброї та часу для підготовки резервістів, якщо вона хоче продовжувати боротьбу. Серед труднощів, з якими вона стикається, сказав аналітик центру CNA в США Майкл Кофман, є небажання деяких країн постачати зброю на фронт. Ще однією проблемою є те, що європейські країни приймають велику кількість біженців з України та витрачають на це чимало коштів. Серед них Польща, Естонія, Латвія, Словаччина, Угорщина та інші. 

Аналітики додають, що такі проблеми можуть сприяти тому, що в Москві відчувають, що вона може виграти війну.

Допомога різних країни та витрати на українських біженців
Допомога різних країни та витрати на українських біженців

Нагадаємо, війська рф намагаються оточити Лисичанськ. Крім того, втрати росії до кінця червня можуть сягнути 40 тисяч військових.

Також Інформатор писав, що українські захисники переходять у контрнаступ на певних напрямках, потрібно більше артилерійських систем.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube