У четвер та п'ятницю 26-27 грудня на небі сформується напружена конфігурація
«Для мене «Різдвяна» про час, якого завжди мало, який іноді хочеться зупинити, сповна насолодитися моментом щастя… Свята ж - це паузи, які дозволяють пригальмувати, озирнутися назад, побути - якщо є така можливість - з найріднішими. Для величезної кількості українців зібратися сьогодні на свята сімейним колом - справжня розкіш…», - Колос.
Протягом дня потрібно з'їдати 500-600 грам овочів і фруктів
Для нашого фізичного та ментального здоров'я дуже важливо задоволення потреб у вітамінах. Повноцінне харчування, яке містить багато необхідних вітамінів, здатне зміцнювати наш імунітет.
В Центрі громадського здоров'я України розповіли, яку вітаміни необхідні нашому організму влітку та в яких продуктах вони знаходяться, - передає Інформатор.
Нестача вітаміну А може спричиняти не тільки проблеми зі шкірою. Це також може привести до ламкості волосся, нігтів, хвороб зубів і кісток, а також до поганого самопочуття і проблем із зором. Найбільше вітаміну А міститься в печінці тварин, а також риб'ячому жирі, молочних продуктах, яйцях. У рослинах міститься провітамін А, тобто попередник вітаміну — каротин, який в організмі перетвориться на сам вітамін А. Найбільше каротину міститься в помаранчевих і жовтих овочах і фруктах. Лідерами є морква, гарбуз, мангольд, цукіні, морква, диня, солодкий перець, червоний перець.
Проблеми, спричинені дефіцитом вітаміну D, включають підвищену стомлюваність, млявість, болі в суглобах і м'язах, збільшення ваги та проблеми з травленням. При дефіциті вітаміну D наш організм не може засвоювати кальцій, що призводить до ламкості кісток, проблем із зубами. Для того, щоб відновити втрачений за холодний період року запас вітаміну, нам достатньо проводити 10-15 хв в день на сонці. Основним джерелом вітаміну D у їжі є жирна морська риба. Безумовний лідер за вмістом вітаміну D — печінка тріски. За нею у списку йде скумбрія. А далі інші риби: лосось, оселедець, сардини, рибна ікра та інша.
Вітамін Е є одним з найпотужніших природних антиоксидантів. Абсолютним лідером за вмістом вітаміну Е є соняшникова олія. У менших кількостях вітамін міститься практично у всіх нерафінованих рослинних оліях, насінні та горіхах. Також невелика його кількість міститься в овочах та рослинах, таких як шпинат, червоний перець, спаржа, часник.
Дуже важливий вітамін для імунної системи. Він бере участь в багатьох різноманітних життєво важливих процесах. Вітамін С не є рідкісним і в різних кількостях міститься практично у всіх овочах і фруктах, а також в зелені. Безумовно заслуговують на увагу літні ягоди та фрукти: полуниця, смородина, чорниця, аґрус.
Не забувайте про те, що протягом дня ви повинні з'їдати 500-600 грам овочів і фруктів, щоб зберегти своє здоров'я і залишатися бадьорим. Тому не забувайте включати в меню огірки, помідори, перець і інші корисні овочі.
"Важливо пам’ятати, якщо у вас є симптоми, що можуть свідчити про недостатність вітамінів або ви себе погано почуваєте, звертайтеся до лікаря! Не приймайте дієтичні добавки або вітаміни просто, бо подумали, що вам це треба. Дієтичні добавки та БАДи не показали свою ефективність при лікуванні хвороб або при профілактичному використанні без відповідних показів. Неконтрольоване приймання таких засобів може навіть нашкодити", - попередили в Центрі громадського здоров'я.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.