У четвер та п'ятницю 26-27 грудня на небі сформується напружена конфігурація
"Ця пісня про кохання, складнощі в стосунках, випробування, надію на краще попри всі негаразди та про силу рухатись далі. Глибокі емоції, текст, дещо мрійливий приспів створюють відчуття віри у світле майбутнє, де щастя можливе. P.S. Не переймайтесь, пишу пісні не тільки про історії зі свого життя, а й із життя інших людей, або ж вигадую ситуації. І ця пісня саме такого сюжету".
Програму зарубіжної літератури оновлять
Зі шкільної програми зарубіжної літератури вилучать твори російських та радянських авторів. Їх планують замінити.
Про це повідомляє Інформатор з посиланням на освітній ресурс "Освіта.ua".
Відповідне рішення ухвалила робоча група Міністерства освіти і науки. Вони повністю оновили зміст навчальних програм для 6-9 класів та 10-11 класів. Зазначається, що рішення ухвалили зважаючи на результати обговорення питання доцільності російської культури й літератури в умовах війни, що відбулося у Всеукраїнській спілці вчителів-словесників та Українській асоціації викладачів зарубіжної літератури.
Зі шкільних програм зарубіжної літератури вилучать твори понад 40 російських та радянських письменників, поетів, прозаїків та митців. Відтепер українські школярі не вивчатимуть творчість Олександра Пушкіна, Івана Крилова, Антона Чехова, Михайла Лермонтова, Михайла Булгакова, Льва Толстого, Івана Тургенєва, Івана Буніна, Осипа Мандельштама, Віктора Некрасова, Олександра Блока, Федора Достоєвського, Олександра Грибоєдова.
Також зі шкільної програми приберуть твори Булата Окуджави, Василя Бикова, Олександра Гріна, Костянтина Симонова, Марини Аромштам, Сергія Єсеніна, Михайла Шолохова, Бориса Пастернака, Володимира Маяковського, Анни Ахматової, Миколи Гумільова, Марини Цвєтаєвої, Іллі Ільфа, Євгена Петрова та інших. Їх замінять творами зарубіжних письменників відповідно до літературного процесу та з урахуванням вікових особливостей учнів.
Вивчення творчості Миколи Гоголя і Таїра Халілова рекомендували перенести до навчальних програм з української літератури. Згідно з опитуванням на освітньому порталі, 65 % людей вважають таке рішення правильним.
Нагадаємо, в Україні вступний тест для абітурієнтів відбуватиметься у три сесії. Крім того, діти з України можуть безкоштовно навчатися в Естонії.
Також Інформатор писав, чи повернуться українські діти до школи 1 вересня.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.