Діти мають право на безоплатну психологічну допомогу та право на пенсію по втраті годувальника
Діти військовослужбовців, які загинули чи потрапили у полон, можуть отримати державну підтримку. Пільги, які пропонує їм держава, пов'язані зі вступом до навчальних закладів та виплатою певного грошового забезпечення.
Відповідні роз'яснення надала громадська організація "Український центр захисту прав людини". Повідомляється, що діти полеглих військовослужбовців мають право на всі пільги, передбачені членам сім’ї загиблого захисника, а також право:
Також повідомляється, що діти цієї категорії мають право на безоплатну психологічну допомогу та право на пенсію по втраті годувальника.
"Повнолітнім утриманцям військових, які загинули під час війни, держава виплачує по 70% їх грошового забезпечення. Стільки ж виплачується на неповнолітню дитину. Якщо дітей двоє і більше, то розмір пенсії на кожну – по 50% від грошового забезпечення", - повідомили провозахисники.
Також держава допомагає дітям осіб, щодо яких встановлено факт позбавлення особистої свободи. Пільги їм надаються за умови встановлення щодо особи, яка перебуває в полоні, факту позбавлення її особистої свободи.
Зазначається, що діти осіб, стосовно яких встановлено факт позбавлення особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України, мають право на позачерговий прийом у дитячі заклади за місцем проживання.
Також держава забезпечує допомогу дітям осіб, стосовно яких встановлено факт позбавлення особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України, а також дітям осіб, стосовно яких встановлено факт позбавлення особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України, які загинули (померли), у тому числі дітям, які навчаються за денною формою навчання у закладах професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти, – до закінчення такими дітьми закладів освіти, але не довше ніж до досягнення ними 23 років, державну цільову підтримку для здобуття професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти у державних та комунальних закладах освіти.
Державна цільова підтримка надається у вигляді:
За даними пресцентру, для отримання державної цільової підтримки особи подають особисто на ім’я керівника відповідного професійно-технічного або вищого навчального закладу заяву, складену в довільній формі, із зазначенням конкретних видів державної цільової підтримки, на які особи претендують. Державна цільова підтримка певного виду надається за рішенням керівника навчального закладу.
Юристи розповіли, що для отримання пільг сім’ям безвісти зниклих військових потрібно звернутися до територіального центру комплектування та соцпідтримки. Попередньо треба отримати сповіщення від тої ж установи про зникнення особи безвісти. Отримати посвідчення мають право батьки, друга людина з подружжя та діти.
Члени сімей військових, які вважають зниклими безвісти, не залишаються без пільг. Вони мають право отримати відповідні посвідчення, звернувшись до ТЦК і СП (колишній військкомат) за адресою проживання.
Головною проблемою в отриманні таких посвідчень є підтвердження статусу. Юристи кажуть, що процес регулюється постановою ще від 28 травня 1993 року. На сьогодні отримати посвідчення можна, звернувшись до ТЦК та СП за місцем проживання. До цього потрібно додати:
Отримати посвідчення можуть лише батьки зниклого, його дружина/чоловік або діти. Якщо вам відмовляють у видачі документа, хоча ви зібрали всі потрібні папери правильно, ви можете звернутися до ТЦК і СП вищого рівня.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.