“Балістична ракета проти України є черговим доказом, що миру Росія точно не хоче. Путін просто щоразу плює в обличчя тим у світі, хто справді хоче відновлення миру. Його треба зупинити. Потрібно, щоб він відчував, чого коштують його хворі амбіції”
"Ми використовуємо всі засоби для захисту нашої країни, тому ми не будемо вдаватися в деталі. Але ми просто даємо зрозуміти, що ми здатні та можемо відповісти"
Світила сприятимуть успішному просуванню наших планів
Ми не завжди цінуємо тих людей, які поруч з нами, і нажаль, їх дуже легко втратити в одну лише мить. Бо жінка — це муза, вона надихає, розуміє, підтримує. Але якщо вона вже йде — то в більшості випадків назад не повертається. Ця одна помилка може розривати твоє серце багато років поспіль, а, можливо, і до кінця життя.
Для того, щоб законопроєкт почав діяти, його має підписати президент Зеленський
Верховна Рада розширила перелік військових, які можуть претендувати на статус особами з інвалідністю внаслідок війни, а також членів сімей загиблих Захисників і Захисниць України. До відповідної категорії відтепер відноситимуть військовослужбовців, які отримали поранення під час навчання у військових частинах або у центрах вищих військових навчальних закладах, по яких російська армія здійснила ракетні чи артилерійські авіаудари. Раніше такий статус та пільги, які він передбачає, отримували лише ті військові, які отримали поранення безпосередньо в зоні бойових дій. Якщо військовослужбовець загине за таких обставин, його родина отримає додаткові пільги.
Верховна Рада ухвалила законопроєкт № 9110 “Про внесення змін до деяких законів України щодо визначення категорій осіб, які визнаються особами з інвалідністю внаслідок війни та членами сімей загиблих Захисників і Захисниць України, а також надання їм соціальних гарантій”. Цей законопроєкт в парламент в березні 2023 року вніс народний депутат Олег Кулініч. Наразі закон чекає на підпис Президента.
Закон передбачає віднесення військовослужбовців із пораненням, контузіями, каліцтвом або захворюванням, отриманим під час проходження військової служби, до категорії осіб з інвалідністю внаслідок війни. До відповідної категорії відтепер відноситимуть військовослужбовців, які отримали поранення під час навчання у військових частинах або у центрах вищих військових навчальних закладах, по яких російська армія здійснила ракетні чи артилерійські авіаудари. Закон пропонує для таких військових безоплатну психологічну допомогу та встановлення групи інвалідності безстроково та на групу вище.
Також закон пропонує зарахувати до членів сімей загиблих (померлих) Захисників і Захисниць сім’ї військових, які померли через поранення, контузії, каліцтва, травми або захворювання, одержані внаслідок ракетних, артилерійських, авіаційних ударів по військових навчальних закладах, навчальних частинах (центрах), військових частинах. Водночас пропонується надати цим категоріям відповідні соціальні гарантії, на які мають право особи із цими статусами.
Як зазначають автори документа, країна-агресор неодноразово завдавала ракетних ударів по військових навчальних закладах, навчальних та військових частинах. Наймасштабніші ракетні удари були завдані по 184-му навчальному центру Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного, 169-му навчальному центру «Десна» імені князя Ярослава Мудрого та ін.
Як раніше повідомляв Інформатор, нещодавно уряд ухвалив постанову, яка значно спростила механізм направлення на лікування за кордон військових.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.