Агресія Росії – це не лише прямий напад на Україну, але й загроза основам світового миру. Нездатність Ради Безпеки ООН зупинити імперіалістичні амбіції свого постійного члена підриває її авторитет та легітимність міжнародного права
Луна знаходиться в зростаючій фазі, а значить сприяє новим починанням, дає нам додаткову енергію
“Як би я хотів” — це була та пісня, яка народилася одразу під час нашої першої зустрічі з Артемом. Це вийшло дуже легко, вже в перший день. Так би мовити, терапевтичним способом — ми одразу сублімували успіхи, бо це був якийсь такий стан, коли ця пісня стала зізнанням. Коли ти говориш людині: “Я дійсно бажаю тобі щастя будь-якою ціною, байдуже, чи буду я з тобою. Я хочу, щоб ти була щаслива. Якщо я не та людина, яка зробить тебе щасливою, то я хочу, щоб точно була людина, яка тебе зробить щасливою”.
Для того, щоб законопроєкт почав діяти, його має підписати президент Зеленський
Верховна Рада розширила перелік військових, які можуть претендувати на статус особами з інвалідністю внаслідок війни, а також членів сімей загиблих Захисників і Захисниць України. До відповідної категорії відтепер відноситимуть військовослужбовців, які отримали поранення під час навчання у військових частинах або у центрах вищих військових навчальних закладах, по яких російська армія здійснила ракетні чи артилерійські авіаудари. Раніше такий статус та пільги, які він передбачає, отримували лише ті військові, які отримали поранення безпосередньо в зоні бойових дій. Якщо військовослужбовець загине за таких обставин, його родина отримає додаткові пільги.
Верховна Рада ухвалила законопроєкт № 9110 “Про внесення змін до деяких законів України щодо визначення категорій осіб, які визнаються особами з інвалідністю внаслідок війни та членами сімей загиблих Захисників і Захисниць України, а також надання їм соціальних гарантій”. Цей законопроєкт в парламент в березні 2023 року вніс народний депутат Олег Кулініч. Наразі закон чекає на підпис Президента.
Закон передбачає віднесення військовослужбовців із пораненням, контузіями, каліцтвом або захворюванням, отриманим під час проходження військової служби, до категорії осіб з інвалідністю внаслідок війни. До відповідної категорії відтепер відноситимуть військовослужбовців, які отримали поранення під час навчання у військових частинах або у центрах вищих військових навчальних закладах, по яких російська армія здійснила ракетні чи артилерійські авіаудари. Закон пропонує для таких військових безоплатну психологічну допомогу та встановлення групи інвалідності безстроково та на групу вище.
Також закон пропонує зарахувати до членів сімей загиблих (померлих) Захисників і Захисниць сім’ї військових, які померли через поранення, контузії, каліцтва, травми або захворювання, одержані внаслідок ракетних, артилерійських, авіаційних ударів по військових навчальних закладах, навчальних частинах (центрах), військових частинах. Водночас пропонується надати цим категоріям відповідні соціальні гарантії, на які мають право особи із цими статусами.
Як зазначають автори документа, країна-агресор неодноразово завдавала ракетних ударів по військових навчальних закладах, навчальних та військових частинах. Наймасштабніші ракетні удари були завдані по 184-му навчальному центру Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного, 169-му навчальному центру «Десна» імені князя Ярослава Мудрого та ін.
Як раніше повідомляв Інформатор, нещодавно уряд ухвалив постанову, яка значно спростила механізм направлення на лікування за кордон військових.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.