Світила сприятимуть успішному просуванню наших планів
VIRA: "Перший раз я зустрілася з ним, коли мені було 18. Ми просто познайомилися і я поїхала. Потім зустрілися знов і навіть трохи пожили разом, декілька місяців. Але, як іноді буває, щось не складалося… Він чекав на мене… І я повернулась.. З цього моменту моя любов зростала з кожним днем, і сьогодні я нарешті хочу про це розповісти…"
Потрібно надати пакет відповідних документів, що підтверджують зникнення військового в родині
Юристи розповіли, що для отримання пільг сім’ям безвісти зниклих військових потрібно звернутися до територіального центру комплектування та соцпідтримки. Попередньо треба отримати сповіщення від тої ж установи про зникнення особи безвісти. Отримати посвідчення мають право батьки, друга людина з подружжя та діти.
Про це розповіли в Міністерстві у справах ветеранів України. За їхніми словами, члени сімей військових, які вважають зниклими безвісти, не залишаються без пільг. Вони мають право отримати відповідні посвідчення, звернувшись до ТЦК і СП (колишній військкомат) за адресою проживання.
Головною проблемою в отриманні таких посвідчень є підтвердження статусу. Юристи кажуть, що процес регулюється постановою ще від 28 травня 1993 року. На сьогоднішній день отримати посвідчення можна, звернувшись до ТЦК та СП за місцем проживання. До цього потрібно додати:
Отримати посвідчення можуть лише батьки зниклого, його дружина/чоловік або діти. Якщо вам відмовляють у видачі документу, хоча ви зібрали всі потрібні папери правильно, ви можете звернутися до ТЦК і СП вищого рівня.
З травня 2023 року в Україні почав свою роботу Єдиний реєстр зниклих безвісти осіб. Туди вносяться всі дані про військових, яких розшукують. У разі, якщо член вашої родини зник і давно не виходив на зв’язок, ви можете першими запустити процес розслідування його зникнення. Для цього потрібно звернутися в ТЦК і СП, з якого було мобілізованого зниклого, або ж до військової частини – там мають підтвердити статус військового. Також потрібно звернутися до поліції в разі зникнення особи.
Нещодавно Головний слідчий управління Національної поліції повідомив, що за час повномасштабного вторгнення зниклими безвісти вважаються близько 10 200 осіб. Крім цього, за час цей період зафіксовано 16 тисяч кримінальних проваджень за фактами незаконного позбавлення волі близько 8 800 цивільних. Водночас, уповноважений з питань осіб, зниклих безвісти, Олег Котенко заявляв, що в Єдиному реєстрі зниклих наразі налічується понад 23 тисячі прізвищ. Хоча, в його ж секретаріаті називають значно меншу цифру – 7 тисяч осіб, і при цьому це і військові, і цивільні, включно зі зниклими з 2014 року.
Нагадаємо, що офіцера Закарпатського ТЦК, який побив жінку військового, звільняють з посади.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.