Які купюри найчастіше підробляють в Україні

Читать на русском

Найчастіше підробляють гривні старого зразка

Читать на русском
Які купюри найчастіше підробляють в Україні

Найчастіше підробляють гривні старого зразка

Шахраї підробляють українську гривню не так часто - у співвідношенні п'ять «липових» банкнот на мільйон оригіналів. Рівень підробки української національної валюти залишається стабільно низьким, у порівнянні, наприклад з євро - його підробляють у три рази частіше. Але у 2020 році рівень підробки гривні трохи виріс (з трьох фейковий купюр на мільйон оригінальних у 2019 році).

Інформатор розповість, які купюри найчастіше ризикують бути підробленими, посилаючись на сайт регулятора. 

Які купюри підробляють

Найчастіше у 2020 році підробляли банкноти старого зразка - номіналом 500 гривень зразка 2006 року і 200 гривень зразка 2007 року. Їх кількість склала близько 60% і 29% відповідно від загальної кількості вилучених з обігу підроблених банкнот.

Це пов'язано з тим, що банкноти національної валюти нового покоління (номіналами 20, 50, 100, 200, 500 і 1000 гривень, які Національний банк ввів в обіг у 2015-2020 роках) мають посилену систему захисту.

За підсумками минулого року спостерігалося зменшення кількості підроблених банкнот по номіналах:

  • 100 грн - на 40%;
  • 50 грн - на 32%;
  • 20 грн - на 4,5%;
  • 5 і 10 грн - на 36%.

Як друкують і де збувають 

В основному вилучені з обігу підроблені банкноти національної валюти друкувалися з використанням принтерів, і були розраховані на неуважність громадян та касових працівників підприємств торгівлі.

Виявлені підроблені банкноти найчастіше збувалися через каси підприємств торгівлі, швидкого харчування і автозаправних станцій.

Уважне ставлення до грошей і знання елементів захисту банкнот гривні гарантують мінімізацію ризиків від дня отримання підробок.

У разі виникнення сумнівів щодо справжності та платіжності банкнот гривні та іноземної валюти громадяни можуть звертатися до банків, які передають ці банкноти для проведення досліджень Національний банк України.

Перевірка справжності 

Справжність банкноти перевіряється наступним чином:

  • на дотик перевірте банкнотну папір і рельєфність окремих зображень з лицьового боку банкноти;
  • перегляньте проти світла наявність водяних знаків;
  • знайдіть повністю занурену в товщу паперу захисну стрічку, на якій за допомогою збільшувального скла при розгляді банкноти проти світла можна побачити в прямому і перевернутому вигляді зображення цифрового позначення номіналу, написи «ГРН» і зображення малого Державного Герба України (тризуба);
  • нахиляючи банкноту під різними кутами, переконайтеся, чи змінюють колір окремі візуальні елементи банкноти.

Раніше Інформатор повідомляв, що НБУ вводить в обіг відразу дві пам'ятні монети.

Також повідомлялося, в Одесі затримали фальшивомонетників,які орудували в декількох областях і збували гривні, євро та долари. 

 

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.