Яке сьогодня, 31 грудня, свято: Маланка, День шампанського і японської Попелюшки

Цього дня народився британський і американський актор Ентоні Гопкінс

Календар, свято, цей день в історії, дата, 31 грудня
А ще цього дня – День остаточних рішень

Сьогодні, 31 грудня, православна церква України вшановує пам'ять святих і праведних Йосифа Обручника, Давида царя і Якова, брата Господнього та преподобної Меланії Римлянки. В цей день святкують іменини Віра, Віктор, Ілля, Марк, Семен, Софія. Цього дня українці проводжають старий та зустрічають Новий рік. А віряни уважно стежать за погодою: якщо цього дня погода тепла – весна буде пізньою.

31 грудня – яке сьогодні церковне свято

Святий Давид Богоотець, пророк і цар Юдейський.
Святий Давид Богоотець, пророк і цар Юдейський.

Цар Давид був восьмим сином Єссея, мужа з покоління Юди, і мешкав у Вифлеємі. Хоч на око він і не був міцний тілом, однак мав велику силу, бо не раз йому доводилося захищати стада свого батька, які він випасав, від левів і ведмедів. А ще Господь Бог дав йому великий пророчий дар.

Ще за життя наказав він помазати свого сина Соломона на його наслідника і доручив йому будову храму, який Соломон побудував з нечуваною розкішшю і пишнотою. Цар Давид, пророк Божий, і псалмопівець, помер у глибокій старості.

31 грудня – яке сьогодні свято в Україні

Обряд Маланка внесли до списку національної культурної спадщини
Обряд Маланка внесли до списку національної культурної спадщини.

Увечері перед Новим роком, 31 грудня, українці здавна святкують свято Маланки. Це українське народне і церковне свято, новорічний обряд з традиційним переодяганням у тварин і фольклорних персонажів.

Святкування Маланки походить від стародавнього, ймовірно, дохристиянського звичаю. Меланка-Вода приходить на щедрий вечір разом із Василем-Місяцем сповістити господарів про наступні урочистості та прихід гостей. В українській народній традиції дохристиянський та християнський обряди об'єдналися у свято Меланки.

У XXI столітті святкування Маланки, в автентичному вигляді, збереглося переважно у селах Галичини, Буковини та Поділля. В інших регіонах України в цей день святкують Щедрий вечір.

31 грудня – яке сьогодні свято в різних країнах 

Напередодні Нового року

31 грудня проводиться Напередодні Нового року.
31 грудня проводиться Напередодні Нового року.

Ці грудневі заходи третьої декади місяця мають традиційний щорічний характер. В цей день люди в багатьох країнах святкують проводи старого року, з його успіхами і жалями. Вони збираються разом, готують, смакують, вітають одне одного з наступаючим Новим роком.

На площах міст в цей день буває гамірно. Відчувається піднесений настрій передсвята. Саме в цей час всі загадують сокровенні бажання, щоб з настанням Нового року підняти келихи за їхнє здійснення. Українці третій рік поспіль матимуть одне бажання на всіх. І це Перемога вільного народу над рашистами та окупаційним режимом Кремля.

День остаточних рішень

31 грудня проводиться День остаточних рішень.
31 грудня проводиться День остаточних рішень.

Цей день спонукає припинити вагатися, зробити вибір і залишити сумніви позаду. Для багатьох це момент вирішити, які новорічні обіцянки варто виконати в Новому році. Це чудова нагода ухвалити важливі рішення у різних сферах життя.

Найкращий спосіб відсвяткувати цей день – не просто прийняти рішення. Добре б вирішити, що ви завжди будете виконувати задумане в майбутньому. Це шлях до змін, який починається сьогодні.

День шампанського

31 грудня проводиться Національний день шампанського в США.
31 грудня проводиться Національний день шампанського в США.

Шампанське насправді є одним із різновидів вина. У пляшці шампанського близько 49 мільйонів бульбашок! Тому не всяке ігристе вино можна назвати шампанським. Перші сорти шампанського були відомі як "вино диявола". 

Цього дня знайдіть хвилинку, щоб відсвяткувати День шампанського. Долучайтеся до запланованого заходу в улюбленому кафе. Насолодіться шампанським за їжею та вином у компанії близьких друзів і родичів чи просто випийте келих шампанського з коханою людиною. 

День Попелюшки

31 грудня проводиться День Попелюшки в Японії.
31 грудня проводиться День Попелюшки в Японії.

У Японії є особлива традиція, що символізує початок нового року – "Шиншоу", коли чарівність і магія переплітаються з реальністю. Якщо пропустити цей момент, можна втратити частину святкової енергії. Тобто сенс свята в тому, щоб бути вдома вчасно – до півночі, і зустріти Новий рік разом з тими, з ким ви хочете його провести. Бажаємо вам чудового року, сповненого магії свят і чудових традицій!

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube