Цього дня народилася американська акторка Міа Ферроу та український співак SHUMEI
Сьогодні, 9 лютого, православна церква України відзначає неділю про митаря і фарисея. В цей день святкують іменини Іван, Йосип, Дмитро, Петро, Тит. До кінця року залишається 325 днів. А віряни уважно стежать за погодою: якщо вдарив мороз – весна буде пізня.
Притча Ісуса Христа про митаря і фарисея є своєрідним продовженням науки про митаря Закхея. Закхей повстає перед нами як приклад відкритості на Бога. А постаті митаря і фарисея нагадують нам, що відкритість людини перед Богом має бути щира і покірна, а не самолюбна, щоб Бог вислухав наші молитви.
Найкращим способом перевірити ознаки відкритості нашої душі перед Богом – покори і щирості, є наше ставлення до ближніх. Ось що про це говорить апостол Павло:
"Жодне погане слово нехай не виходить з уст ваших, а лише гарне, що може в потребі повчити, і щоб це вийшло на користь тим, які чують його" (Еф. 4, 29).
Поведінка фарисея нагадує нам, що ми можемо вчинити кривду ближнім, зранити їх не тільки фізично, а й духовно, недоречною критикою чи осудом. Невідповідний спосіб звернення до ближнього є не просто порушенням засад етики й моралі, а неповагою до нього, як до людини в цілому.
Такою поведінкою ми перекреслюємо саму людину і все її життя. Неповага й моральна кривда часом завдають іншій людині глибше душевне зранення, спричиняють значно сильніший душевний біль, ніж біль від фізичної травми. І про це варто пам'ятати.
Цікаві факти в області розвитку стоматології вказують на те, що вже в VII тисячолітті до нашої ери людям вдалося зробити древній прототип сучасної бормашини.
Досліджуючи знайдені в пакистанській провінції Белуджістан останки людей, вчені з Франції виявили в деяких зубах зроблені при житті майже ідеальні отвори діаметром від 1-го до 3-х міліметрів, а глибиною до 3,5-ї міліметрів. Мистецтво древніх "стоматологів" дозволяло працювати з важкодоступними корінними зубами, в деяких випадках і з внутрішньої сторони щелепи.
Сучасні лікарі дантисти оцінили б їхню роботу, як роботу майстрів високої кваліфікації. Нині ж 95-98% дорослих мають запломбовані зуби, і це старанна праця наших стоматологів!
Зубний біль виникає через запалення внутрішнього шару зуба – пульпи, яка складається з чутливих нервів і кровоносних судин. Основною причиною такого запалення є карієс, коли в твердих тканинах зуба утворюються порожнини.
Цікаво, що зуби людини є найтвердішою частиною тіла. Але карієс (кислота, утворювана бактеріями) поступово роз'їдає і їх. Причому зубний біль, якйи при цьому виникає, може відчуватися не тільки в зубах. Це явище називається відбитим болем, коли біль від зуба відчувається в інших частинах обличчя або шиї через спільні нерви.
У стародавньому Єгипті для лікування зубного болю використовували мед, який має природні антисептичні властивості. Давні китайці застосовували перцеві пластирі, щоб зменшити біль.
Багато хто з нас сприймає процес читання у ванній як медитацію. Це навіває спокій. Тому читання у ванні – один із найцивілізованіших способів відпочити і розслабитися. Це має свої переваги для здоров'я. Всього 10 хвилин читання під час наповнення ванни й ще півгодини під час паріння допоможуть вам зняти стрес.
Цікаво, що першу ванну в сучасному розумінні винайшов американець Джон Майкл Колер у 1883 році. Він взяв чавунне корито для коней, додав декоративні ніжки та покрив його емаллю. Це був справжній прорив у комфорті!
Це свято об'єднує любителів піци в усьому світі, а їх, як вирозумієте, чимало! У 2017 році піца була оголошена ЮНЕСКО нематеріальною спадщиною людства завдяки своїй важливій ролі в культурному житті. Вона не лише об'єднує людей за столом, але й передається з покоління в покоління, зберігаючи традиції італійської кулінарії.
Існує цікава легенда, що творцем сучасної піци став італієць Раффаеле Еспозіто. У 1889 році він приготував піцу – з томатами, моцарелою й базиліком – на честь королеви Маргарити Савойської. Страву назвали "піца Маргарита", і вона стала символом італійської кухні!