Яке сьогодні, 8 травня, свято: День пам’яті та перемоги над нацизмом та День без шкарпеток

В цей день народилися іспанський співак Енріке Іглесіас та фронтмен українського гурту Без обмежень Сергій Танчинець

Календар, свято, цей день в історії, дата, 8 травня
А ще в цю дату - День ірису та Червоного хреста

Сьогодні, 8 травня, православна церква України відзначає день апостола і євангеліста Іоана Богослова. В цей день святкують іменини Арсеній, Іван, Станіслав. До кінця року залишається 237 днів. А віряни уважно стежать за погодою: веселка в цей день обіцяє гарну погоду.

8 травня - яке сьогодні церковне свято

День апостола і євангеліста Іоана Богослова

Святий Іоан був присутнім при воскресінні Господом дочки Іаїра і був свідком Преображення Господа на Фаворі.
Святий Іоан був присутнім при воскресінні Господом дочки Іаїра і був свідком Преображення Господа на Фаворі.

Іоан був сином Зеведея і Саломії - дочки святого Йосифа Обручника. Одночасно зі своїм братом Яковом він був покликаний Ісусом Христом в число учеників на Генісаретському озері. Після свого покликання апостол не розлучався з Господом і був одним з трьох учеників, яких він особисто наблизив до Себе.

Під час Тайної Вечері він возлежав поряд з Господом і за знаком апостола Петра, прихилившись до грудей Спасителя, запитав хто видасть Його. Апостол Іоан слідував за Господом, коли Його, зв’язаного, вели з Гефсиманського саду на суд беззаконних первосвящеників Анни та Каяфи.

Він же знаходився у дворі архієрейському при допитах свого Божественного Вчителя і невідступно слідував за Ним по Хресному шляху, сумуючи всім серцем. Біля підніжжя Хреста він плакав разом з Божою Матір’ю і почув звернені до неї з висоти Хреста слова Розіп’ятого Господа: "Жоно, це син Твій" і до нього: "Це Мати твоя" ( Ін. 19, 26-27).

8 травня - яке сьогодні свято

День пам'яті та примирення

Щороку 8 травня в Україні та світі відзначають День пам’яті та примирення.
Щороку 8 травня в Україні та світі відзначають День пам’яті та примирення.

Друга світова війна 1939-1945 років стала найбільшою трагедією загальносвітового масштабу у ХХ столітті. Забравши десятки мільйонів життів, зламавши долі сотням мільйонів людей, зруйнувавши вщент цілі міста й навіть країни.

Фронт двічі прокотився землями України - спочатку із заходу на схід, потім зі сходу на захід. Мільйони українців поклали життя заради перемоги над нацизмом і відновлення миру. Сукупні людські втрати на території України впродовж 1939-1945 років, включаючи військових і цивільних, оцінюють у 8-10 мільйонів осіб.

Друга світова війна стала найбільшою трагедією людства у ХХ столітті. Про неї слід пам’ятати, бо війна не повинна повторюватися. Ніколи знову! На жаль, нині це гасло не спрацювало. Росія вдерлася до України у неспровокованій повномасштабній війні, проте Україна при підтримці західних союзників - стоїть, вистоїть і переможе! Бо світло завжди перемагає темряву...

День пам’яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні

1 вересня 1939 року із нападу Німеччини на Польщу розпочалася Друга світова війна.
1 вересня 1939 року із нападу Німеччини на Польщу розпочалася Друга світова війна.

Це сталося через тиждень після підписання пакту Договору про ненапад між гітлерівською Німеччиною і сталінським СРСР і таємного протоколу до нього - Пакту Молотова-Ріббентропа. Трохи пізніше СРСР увів свої війська на територію Польщі, подаючи агресію як акт возз'єднання України. На території України війна вирувала аж до кінця жовтня 1944 року.

До армій країн-учасниць війни було залучено понад 110 мільйонів солдатів. Загальні втрати військових та цивільного населення під час війни за різними даними становлять від 50 до 80 мільйонів людей. З них приблизно від 8 до 10 мільйонів - українців. Це майже чверть усього тогочасного населення України.

У Другій світовій війні - в протистоянні нацистській Німеччині - були втягнуті Радянський Союз, Велика Британія, Франція, Польша, США. Зрештою прапор СРСР над Рейхстагом в Берліні підняв українець Олексій Берест! 

Міжнародний день Червоного Хреста

День Червоного Хреста і Червоного півмісяця заснований на честь швейцарського гуманіста Анрі Дюнана, який народився цього дня в 1828 році.
День Червоного Хреста і Червоного півмісяця заснований на честь швейцарського гуманіста Анрі Дюнана, який народився цього дня в 1828 році.

У середині минулого століття з його ініціативи вперше стали створюватися групи добровольців, які надавали допомогу пораненим на полях битв. У 1863 р. за його ініціативою була скликана конференція, що поклала початок міжнародному товариству Червоного Хреста.

Офіційно назву Міжнародний Червоний Хрест було затверджено в 1928 р. на 13-й міжнародній конференції в Гаазі, де був прийнятий статут організації, який змінювався згодом у 1952 і 1965 роках.

Мета організації - надання допомоги пораненим, хворим і військовополоненим під час збройних конфліктів, допомога жертвам стихійних лих. Основні принципи діяльності руху - гуманність, неупередженість, добровільність, єдність, універсальність.

День ірису

Ірис - це не просто квітка, яку можна побачити в саду, - ці рослини є справжнім символом краси і гармонії природи.
Ірис - це не просто квітка, яку можна побачити в саду, - ці рослини є справжнім символом краси і гармонії природи.

Їхні стебла можуть досягати висоти від 20 до 96 сантиметрів, а їхня форма залежить від сорту: стебло може бути як гладким, так і круглим у поперечному перерізі. Дивовижна властивість ірисів - це їхня здатність адаптуватися до різних умов.

Більшість видів цієї квітки походять із помірних регіонів Європи та Азії, але також можна знайти іриси в таких віддалених куточках, як Північна Америка, Африка і навіть Австралія. Ростуть іриси і в Україні!

День без шкарпеток

Перші "шкарпетки" носили ще печерні люди: вони обмотували ноги шкурами тварин і фіксували їх на щиколотках.
Перші "шкарпетки" носили ще печерні люди: вони обмотували ноги шкурами тварин і фіксували їх на щиколотках.

Слово "шкарпетка" походить від латинського soccus - легкого черевичка, який носили римські комічні актори. А ось День без шкарпеток - це сучасне свято, створене Томом і Рут Рой. Ця креативна пара вигадала чимало незвичних свят, які зрештою стали популярними. Наприклад, у 1996 році Los Angeles Times писала про їхні ідеї, які поступово набирали популярності.

Щороку цей день нагадує нам про просту, але приємну насолоду – можливість дати ногам відпочити від шкарпеток і панчіх, дозволивши їм відчути свіжий вітерець. Тож скиньте шкарпетки, відчуйте легкість і просто насолодіться цим днем!

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube