Цього дня народилися американський актор Ніколас Кейдж та індійський актор Ірфан Хан
Сьогодні, 7 січня, православна церква України відзначає Собор предтечі і Хрестителя Господнього Іоана. В цей день святкують іменини Іван, Василь, Афанасій. До кінця року залишається 358 днів. А віряни уважно стежать за погодою: відлига в цей день віщує ранню і теплу весну.
Свято відзначається безпосередньо після Богоявлення та Хрещення Господнього. У Східній Православній Церкві встановлено звичай наступного дня великих Господніх і Богородичних свят згадувати тих святих, які найближчим чином послужили цій священній події в історії.
Як зазначав український святитель Димитрій Ростовський, цілком пристойно було вшанувати особливим святкуванням того, хто послужив таїнству Божественного хрещення. Що стосується слова собор у назві свята, воно означає, що народ збирається до церкви для здійснення богослужіння на честь Предтечі і Хрестителя Іоана.
В цей день господар, вставши ранком, брав у руки хліб-сіль, що лежали під образами ще від багатої куті, ніс у стайню, ламав на шматки і роздавав худобі разом з сіном, – щоб скотина плідна була.
Молодиці цього дня йшли в шинок, там вони сходилися по родству і співали веселих пісень. Так, вважалося, що від Різдва до Івана Хрестителя в шинок ходити гріх, бо ще вода не посвячена, а на "Івана" вже можна.
Темпура – це популярна категорія страв японської кухні з риби, морепродуктів і овочів, приготованих в клярі й обсмажених у фритюрі. Рецепт темпури був завезений до Японії португальцями в XVI столітті.
Слово "Темпура" походить від латинського слова Tempora, тобто бурштинові дні – quattuor anni tempora, коли католики утримуються від вживання м'яса. Таким чином, назва tempura з латині означає "під час Великого посту".
Всесвітній день поштової марки започаткували у 1935 році в Австрії. У Німеччині перше святкування відбулося 7 січня 1936 року, в день народження Генріха фон Стефана, одного з найвідоміших діячів поштової справи. У 1937 році Міжнародна федерація філателії офіційно оголосила 7 січня Всесвітнім днем поштової марки.
Кожна марка – це маленька історія, яка через багато років може розповісти про важливі події, персоналії і культурні особливості країни. Марки – це про людську комунікацію через пошту!
Скам'янілості можна знайти практично всюди – від пляжів до гірських вершин. Науковці, які займаються дослідженням цих природних "документів", називаються палеонтологами. Вони розповідають нам історії, що тягнуться мільйони років назад.
Цікаво, що скам'янілості не завжди є просто копіями кісток динозаврів або інших древніх істот. Деякі з них – це просто сліди, які залишили рослини і тварини. Ці кам'яні відбитки допомагають розгадувати загадки життя на Землі!
Цей день нагадує, наскільки багатий і захоплюючий наш світ, і як через ці природні "скарби" ми можемо отримати цінні відомості про минулі часи!
Свято семи трав або Нанакуса-но секку – це давній японський звичай їсти Дзіндзіцу – рисову кашу із семи трав. Сьоме число першого місяця з давніх часів є важливим японським святом. А у книзі, написаній у Китаї часів Шостої династії, розповідається про звичай південних китайців їсти гарячий суп, що містить сім овочів.
Число сім здатне принести довголіття і здоров'я та відігнати зло, хдавна вважали китайці. Взимку мало зелені, а молоді зелені трави привносять колір на стіл. Цей звичай також існував на Тайвані до середини династії Цин, і досі зберігся в деяких сільських районах провінції Гуандун.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.