В цей день народилися український співак Віктор Павлик та британський актор Ентоні Хопкінс - свята, церковні та народні традиції на неділю, 31 грудня
У неділю, 31 грудня, православня церква вшановує пам'ять преподобної Меланії Римлянки. Наші пращури називали цю дату Щедрий вечір або День Маланки. Іменини сьогодні святкують Михайло, Петро, Меланія.
Християни святкують церковне свято 31 грудня на честь святої Меланії Молодшої. Свята була монахинею, меценаткою та жила в Римі за часів занепаду Римської імперії. Своє ім'я отримала на честь бабусі - Меланії Старшої, тому іноді її також називали Меланією молодшою.
Меланія хотіла зберегти цнотливість, але у 14 років її насильно видали заміж та наполягли на продовженні роду. Після смертей двох немовлят чоловік, бачачи страждання дружини, дав обітницю цнотливості і заповідає їй всі свої володіння.
Свята роздала всі гроші нужденним і звільнила багато рабів. Потім разом із чоловіком, бабусею та іншими християнками вона бігла до Північної Африки, рятуючись від вторгнення вестготів. У місті Тагасті (сучасний Алжир) Меланія заснувала два монастирі та присвятила залишок життя служінню та молитві.
Хазяйки на Щедрий вечір готували багато страв. Оскільки посту в цей день немає, можна готувати різні м'ясні страви, домашню ковбасу, кров'янку та щедру кутю із вершковим маслом та молоком. Пікли багато пиріжків із м'ясом, якими пригощали гостей. Також на Щедрий вечір варили повний казанок каші та заправляли її олією.
Традиційно в останній день року у багатьох країнах світу проводиться масове дійство - Медитація заради миру в усьому світі, або Всесвітня година миру. Вперше глобальну медитацію по всьому світу провели у жовтні 1995 року за задумом доктора школи метафізики Барбари О’Гуїнн Кондрон з американського штату Міссурі.
Вже наступного року масовий захід перенесли на полудень за Гринвічем 1 січня. Згодом і понині організатори мирного зібрання вирішили відзначати Всесвітню годину миру з 23:30 31 грудня по 12:30 1 січня. Масове занурення у свідомість організоване заради єдиної мети - зупинення війни та викорінення жорстокості в усіх куточках світу.
За годину дійства мільйони учасників різних віросповідань прагнуть подумки достукатись до кожного серця та розуму, щоб весь світ заговорив мовою миру, любові, прощення та взаєморозуміння.
Коли на календарі останній день останнього місяця року - 31 грудня, це означає, що настав переддень Нового року. На площах та у вітринах магазинів сяють різнобарвні ялинки, а в повітрі пахне чимось невловимим - напевне, довгоочікуваним святом. У деяких країнах 31 грудня є офіційним вихідним днем, у інших робочий день скорочений.
Ми звикли закінчувати рік саме 31 грудня, але так було не завжди. До прийняття григоріанського календаря у світі користувалися численними системами відліку часу, тому кінець року міг припадати на абсолютно різні дати.
Григоріанський календар, яким ми користуємося сьогодні, було введено Ватиканом за Папи Римського Григорія XIII в жовтні 1582 року. Цей календар має в основі сонячний цикл, і замінив собою давньоримський календар, який базувався на місячному циклі.
Не обійшлося й без деяких непорозумінь - перехід до нового календаря вимагав виключення кількох днів. Тому день, наступний за 4 жовтня 1582 року, був оголошений Григорієм XIII як 15 жовтня. Разом із введенням нового календаря було офіційно встановлено, що кожний новий рік буде починатися 1 січня, а не навесні, як було раніше. Дата не мала якоїсь астрономічної причини, але 1 січня здавна святкували як день Януса - бога вхідних дверей та усілякого початку і кінця.
День прийняття рішення відзначають 31 грудня - це заклик до дії для тих, хто схильний до нерішучості. Це день, присвячений прийняттю рішень, великих чи малих, і дотриманню їх. Цей день не лише для того, щоб прийняти рішення на Новий рік, але й для того, щоб взяти під контроль своє життя за допомогою рішучих дій.
Цей день покликаний заохотити людей переглянути свої цілі, досягнення і прогрес, а потім придумати кращі стратегії для їх досягнення в новому році. Йдеться про те, щоб закінчити рік з відчуттям ясності та мети.
Концепція прийняття рішень на початку нового року має глибоке історичне коріння. Від вавилонського свята Акіту до римських традицій вшанування Януса, практика осмислення минулого і планування майбутнього була важливою частиною людської культури.
Ми приймаємо рішення щодня і майже щохвилини, буденні: як доїхати, що вдягнути, з’їсти чи відмовитися від зайвої булочки, кави, що читати, купувати, чи відповідати на дзвінок тощо. Це саме та творчість у нашому житті, наша відповідальність вибір. Він не завжди про глобальні чи стратегічні речі, однак всі вони впливають на нас і часто визначають якість нашого життя.
День шампанського відзначають 31 грудня. Ця подія пов’язана не стільки з напоєм, скільки з глобальним святкуванням початку нового року. Ідея заснування свята походить зі США, але враховуючи популярність шампанського у переддень Нового року, свято має всесвітній характер.
Витоки шампанського можна простежити до дбайливого догляду за виноградниками, який здійснювали монахи у французькому регіоні Шампань. Майже сліпому монаху Дому П’єру Періньйону приписують відкриття процесу бродіння вина, що призвело до створення шампанського в 1697 році. Однак деякі англійські джерела стверджують, що цей процес був задокументований раніше, у 1662 році, Крістофером Мерретом.
Спочатку шампанське вважалося помилкою, але незабаром воно завоювало популярність. Французи особливо оберігали термін "шампанське", зарезервувавши його виключно для ігристих вин, вироблених у регіоні Шампань. Ця відмінність була офіційно закріплена в Мадридському договорі 1891 року і підтверджена у Версальському договорі 1919 року.
День шампанського - це більше, ніж просто нагода насолодитися келихом шампанського, це свято напою, який уособлює розкіш, історію та радість особливих моментів. Піднімаючи келих 31 грудня, пам’ятайте про багатовікові традиції та майстерність, які зробили шампанське таким улюбленим напоєм, яким воно є сьогодні.
31 грудня 1937 р. - Сер Філіп Ентоні Хопкінс - британський актор, режисер і продюсер. Найбільш відомий за кінематографічним образом серійного вбивці-канібала доктора Ганнібала Лектера, втіленого у фільмах "Мовчання ягнят", "Ганнібал" та "Червоний дракон".
31 грудня 1943 р. - Сер Бен Кінгслі - британський актор театру, кіно, телебачення та озвучування. Лауреат премії "Оскар", двох премій BAFTA, двох премій "Золотий глобус", "Греммі", "Премії Гільдії кіноакторів США" та премії "Сатурн".
31 грудня 1959 р. - Вел Едвард Кілмер - американський актор. 1993 року вийшло одразу три фільми за участю актора - кримінальна драма "Справжня МакКой", вестерн "Тумстоун: Легенда дикого заходу" та кримінальна мелодрама "Справжнє кохання".
31 грудня 1965 р. - Віктор Франкович Павлик - український співак, народний артист України.
31 грудня 1979 р. - Андрій Володимирович Хливнюк - український музикант, вокаліст та автор текстів гурту "Бумбокс".
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.