Цього дня народилися американські актори Дензел Вашингтон і Сієна Міллер
Сьогодні, 28 грудня, православна церква України вшановує пам'ять 20 тисяч мучеників. В цей день святкують іменини Гнат, Петро, Іванна, Павло. До кінця року залишається 3 дні. Цього дня віряни уважно спостерігали за погодою: якщо дме північний вітер – чекайте похолодання.
Ця страшна подія сталася у IV столітті, коли імператором був Максиміан. Він наказав руйнувати всі храми, карати кожного, хто вірить в Ісуса Христа. В Никодимії єпископом тоді був святий Кирило та жриця Домна. Коли її почали переслідувати, вона жила довгий час в печерах на самоті.
Проте імператор не міг заспокоїтися і вирішив знайти жрицю. Він пішов військом на монастир, де вона раніше жила, й живцем спалив всіх 20 тисяч християн у ньому та поряд з ним. Зробив він це через те, що християни відмовилися вклонитися язичницьким ідолам. Після цього Домна сама вийшла до імператора, через що він її і стратив.
Григоріанський календар в Радянської Росії був введений в епоху революційних змін з 14 лютого 1918 року. Примітно, що в період з 1930 по 1940 рік радянські власті навіть встановили свій своєрідний радянський революційний календар, в якому був реалізован п’ятиденний тиждень.
Різниця між старим Юліанським і новим Григоріанським календарем складає 13 днів. Світська Україна разом з більшістю інших країн вже більше 100 років живе за точнішим – григоріанським календарем, запровадженим у XVI столітті.
Річард Кедбері, син засновника компанії Cadbury Джона Кедбері, виготовив першу коробку цукерок у формі серця 1861 року до Дня святого Валентина. Найбільша у світі коробка цукерок важила майже тонну – 908 кг якщо бути точними. Вона була виготовлена в Чикаго і містила м'ятні цукерки Frango.
Сьогодні існує безліч видів шоколаду. Та найулюбленішим видом цього кондитерського виробу у США та світі є молочний шоколад, на частку якого припадає понад 85% усього твердого шоколаду. До речі, цей продукт викликає звикання, тож будьте обережні :)
Вважається, що гра в карти вперше з'явилася в Китаї, а вже через століття вони потрапили до Єгипту та Європи. Перші європейські карти з'явилися в 1370-х роках, ймовірно, в Італії чи Іспанії. Вони були імпортовані через купців. Спочатку ці карти були розфарбовані вручну, що робило їх розкішшю і доступними лише для багатіїв.
На відміну від інтелектуальних ігор, таких як шахи, карткові ігри не вимагають настільки великої концентрації розумових зусиль. Цей баланс між удачею та вмінням завжди приваблював гравців. Вони стали універсальним розвагою для людей різних верств і культур, об'єднуючи в собі елементи азарту та стратегії.
Незважаючи на свою довгу історію, карткові ігри досі залишаються популярними в усьому світі, що доводить їх неймовірну привабливість і здатність адаптуватися до різних епох. Сьогодні вони навіть є елементом професійних змагань.
Це професійне свято людей, що працюють у галузі кіновиробництва. Зустріньте цей день, переглядаючи улюблені фільми. Відзначають його в усьому світі.
З’явилось це свято в XIX столітті, кінематограф одразу став сенсацією. В 1893 році американець Томас Едісон продемонстрував публіці новий винахід – кінетоскоп. Цей пристрій дозволяв переглядати рухомі зображення, щоправда, лише через спеціальний окуляр. Користуватися ним могла тільки одна людина – це був такий собі персональний кінотеатр.
Глядачі були в захваті, і вже за рік в США відкрилися комерційні салони для перегляду фільмів за допомогою кінетоскопів. Це відкрило людям можливість перебувати в абсолютно новій реальності – в світі по той бік екрана.
В Україні люблять кіно не менше, ніж в інших країнах. Перший кінотеатр у Києві відкрився ще в 1897 році. На сьогодні кіно – це й високе мистецтво, і розвага, і могутня галузь світової економіки з багатомільярдними оборотами.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.