Перегляд телевізора є розвагою для собак, особливо якщо вони залишаються вдома наодинці
Собаки, як і люди, можуть годинами дивись телевізор. Вони цікавляться тим, що відбувається на екрані і часто виражають емоції. Особливо активно вони реагують на щось знайоме, наприклад, інших тварин, дітей, активні ігри (особливо з м'ячем) чи звуки, які чули раніше.
Як пише видання IFL Science, посилаючись на дослідження вчених, у кожного пса є власні телевізійні вподобання. Тож, вмикаючи своєму чотирилапому улюбленцю ту чи іншу передачу (особливо якщо ви йдете на тривалий час, а телевізор лишаєте увімкненим для компанії), спочатку з'ясуйте, що саме він дивиться з більшим задоволенням. Програми варто підбирати відповідні до особи вашого пухнастого друга, а не пускати все під одну гребінку.
Вчені провели дослідження і з'ясували, що не всім подобаються канали про тварин чи передивлятись "Лессі" або "Інспектора Рекса". Деякі собаки віддають перевагу мультфільмам, а інші, наприклад, передачам про природу. Це залежить від їх характеру. Щоб прийти до такого висновку, вчені розробили шкалу перегляду собаками телевізора і поширили її серед сотень власників.
Після спостережень за собаками, власники дали зворотній зв'язок. З'ясувалось, що собаки більш активно реагували на інших тварин, а неживі об’єкти лишились без їх уваги. Близько 45% завжди активно реагували на звуки від інших собак, що йшли з телевізора (гавкіт, виття). Собаки з полохливим темпераментом сильніше реагували на звуки, не пов'язані з тваринами, наприклад, на дверні дзвінки та шум автомобілів. А схильні до перезбудження собаки – переслідували рухомі об’єкти на екрані, ніби вони існували в реальному світі.
Але багато факторів, які могли вплинути на реакцію собак, виявилися несуттєвими. Також тривалий перегляд телевізора не приспав реакцію собак, як можна було б очікувати. Однак науковці зазначають, що проводили дослідження на собаках, які часто переглядають телевізор і вже звикли до нього, тому ці твердження можуть бути хибними.
Варто зазначити, що сприйняття зображень собаками відрізняється від людського, оскільки вони мають дихроматичний зір і бачать світ у відтінках синього та жовтого, а також у відтінках сірого. Червоний і зелений кольори вони не розрізняють і бачать їх як сірий. Зір собак не такий гострий, як у людей. Вони бачать розмитіше, як люди з короткозорістю. Вже на відстані до 35-50 см вони бачать розпливчасто, але в русі вони краще розрізняють предмети.
Собаки мають ширше поле зору, ніж люди. Воно може сягати 240-270 градусів, тоді як у людей - 180 градусів. Це дозволяє їм краще бачити, що відбувається навколо. Вони здатні помітити рухому ціль на відстані 800-900 м, а нерухому – 300 м. Тим часом собаки більш точно визначають відстань до об'єктів, ніж люди. Поле зору собак може змінюватись залежно від породи.