В цей день народилися українська актриса Дар'я Легейда та пес Патрон
Сьогодні, 20 липня, православна церква України вшановує пам'ять святого пророка Іллі. В цей день іменини святкують Олександр, Олексій, Афанасій, Георгій, Юхим, Іван, Ілля, Костянтин, Микола, Петро, Сергій, Тихон та Федір. До кінця року залишається 164 дні.
За народними прикметами, спекотна погода цього дня віщує суху осінь, а дощ – затяжну дощову погоду. Вважається, якщо цього дня багато комарів – буде гарна погода, а злива віщує багато пожеж наступного року. На Іллю не рекомендується купатися у водоймах, оскільки, за повір'ями, водяний може потягнути на дно.
Православні віряни 20 липня вшановують пам'ять святого пророка Іллі, який є найшановнішим старозавітним пророком. Народився Ілля у Фесфії Галаадській (Палестина) майже за 1000 років до народження Ісуса Христа. З ранніх літ він молився і дотримувався посту, а згодом вирішив повністю присвятити своє життя Господу. Хлопець пішов у пустелю і став жити відлюдником.
У той час в Ізраїлі царем став Ахав, який був язичником. Зневажала Бога і його дружина Єзавель. Людей це обурювало, але вони боялись висловлюватись, бо це могло їм коштувати життя. Але Ілля не став схиляти голову та виступив з докорами перед могутнім царем. За повелінням Господа він пішов до Ахава та сказав, що через беззаконня його країна не буде бачити дощу та роси протягом трьох років.
Пророцтво збулось і в Ізраїлі почалася тривала посуха, що призвело до голоду. Закінчилася вона лише після того, як жерців язичницьких божеств стратили. Не дивлячись на те, що цар відпустив Іллю, його дружина Єзавель піддала святого гонінню. Пророк оселився на горі Горів. Пізніше Господь наказав йому взяти учня, який згодом теж стане пророком. Це був Єлисей. Він став свідком вознесіння на небо Іллі у вогняній колісниці.
В Україні щороку у третю липневу неділю відзначають професійне свято – День металурга або День працівників металургійної та гірничодобувної галузі. У цьому році святкування припало на 20 липня. Започаткований цей день був за указом Президента країни у 1993 році.
Мета цього свята – вшанувати працю цих фахівців, подякувати їм за важку роботу і підвищити їхню ініціативу. Також цей день підкреслює значущість цієї професії для промисловості країни в цілому та для її економіки. Варто зазначити, що Україна займає 11 місце з виготовлення сталі на планеті.
20 липня відзначається День освоєння космосу та Міжнародний день Місяця. Ці два свята пов'язані між собою, бо у якості дати першого обрано день, коли американські астронавти Ніл Армстронг та Базз Олдрін ступили на поверхню Місяця. Це сталось у 1969 році. Місія отримала назву "Аполлон-11", а запуск НАСА відбувся з Космічного центру Кеннеді у Флориді. Астронавти провели кілька годин на поверхні Місяця, встановивши прапор США.
Вперше свято відзначили у 1984 році з ініціативи 40-го президент США Рональда Рейгана. Мета цього свята – надихнути наступні покоління на нові досягнення, а також привернути увагу молоді до дослідження космосу і заохотити до кар’єри в цій галузі. А ще завдячити космонавтам за їх роботу та відкриття незвіданого для людства.
Ще одне неофіційне, але дуже цікаве свято відзначають 20 липня – Міжнародний день торта. Його запровадили у 2011 році з ініціативи міжнародної спільноти творчих людей під назвою “Міланський Клуб” Королівства Любові. Воно присвячене дружбі та миру між народами.
Щорічно для святкування обирається окрема тема. У цей день кондитери з різних країн об'єднуються, проводяться різні пізнавальні заходи, майстер-класи з виготовлення і прикрашання тортів, ще аукціони, флешмоби, виставки та ярмарки, а також "Парад Тортів".
Перший багатонаціональний торт, спечений у рамках свята, символізує об'єднання та спільну роботу для досягнення спільної мети. День торта є чудовою нагодою відзначити талант та майстерність кондитерів, і популяризувати їхню творчість. Варто зазначити, що найважчий торт приготували у США. Його вага становила 50 кг. Найдовший сягав 246 метра.
Щороку 20 липня відзначають також Міжнародний день шахів, з яким збігається національний День шахів в Україні. Міжнародне свято було запроваджено у 1966 році Всесвітньою шаховою федерацією (ФІДЕ) з метою популяризації, підтримки і розвитку цієї інтелектуальної гри та виду спорту.
Загалом існує кілька версій, коли та хто винайшов шахи. Авторство приписують міфічному Одіссею, ще засновнику античної медицини Гіппократу та грецькому філософу Арістотелю. Але, ймовірно, що шахи не є винаходом однієї людини. Ця гра розвивалась та вдосконалювалась протягом століть, поки не набула того вигляду, який є зараз.
Щодо країни походження шахів теж є суперечки. Деякі вчені кажуть, що це Індія і саме з неї вони прийшли до Китаю та Персії. У Київській Русі шахи були відомі ще до прийняття християнства. Ймовірно, привезли їх слов'янам чужоземні купці. Археологічні знахідки шахів датуються IX – X століттям.
День шахів відзначається з метою привернення увагу до цієї гри і заохотити більше людей долучитися до неї. Шахи розвивають логічне мислення, концентрацію та пам'ять, а ще розкривають здатності до стратегічного планування. Шахи також є універсальною мовою, що об'єднує людей з різних країн і культур.