Яке сьогодні, 2 січня, свято - Котячий Новий рік та День в’язня

В цей день народилися американські актори Тіа Каррере та Кьюба Гудінг - свята, церковні та народні традиції на вівторок, 2 січня

Яке сьогодні, 2 січня, свято - Котячий Новий рік та День в’язня
А ще 2 січня День мотивації і натхнення

У вівторок, 2 січня, православна церква вшановує пам'ять римського єпископа та цілителя Сильвестра I. Святий Сильвестр вважається потужним цілителем від будь-яких хвороб. Іменини сьогодні святкують Василь, Кузьма, Марк, Петро, Серафим, Сергій, Уляна, Юліана.

2 січня - яке сьогодні церковне свято

Ходить легенда, згідно з якою святий Сильвестр упіймав старозавітне чудовисько - морського змія Левіафана. Цим він урятував світ від кінця світу
Ходить легенда, згідно з якою святий Сильвестр упіймав старозавітне чудовисько - морського змія Левіафана. Цим він урятував світ від кінця світу

Сьогодні, 2 січня, православна церква вшановує пам'ять святого Сильвестра. Сильвестр народився Римі у ній християн. Після смерті батька його виховували мати Руфіна та вчитель - пресвітер Квірін. Вони дали хлопчику гарну освіту і виховали у благочестивих думках.

Після досягнення повноліття Сильвестр почав давати притулок у своїй оселі мандрівникам. Коли почалися переслідування християн, він надав дах єпископу Тимофію. Той прожив у нього менше року, але за цей час навернув багатьох язичників у християнську віру. Після страти Тимофія Сильвестр таємно забрав та поховав його тіло.

Чутки про це дійшли міського правителя. Він наказав схопити Сільвестра і зрадити тортури. Але той мужньо вистояв і не відмовився від християнської віри. Незабаром правитель помер, і Сільвестра звільнили. Святий звернув у християнську віру багатьох язичників. У віці 30 років він був посвячений у сан диякона, а потім - пресвітера Римської Церкви. Після смерті Папи його обрали на посаду єпископа Рима.

Святий Сильвестр прославився тим, що в роки правління Костянтина на одному з диспутів за допомогою книг Старого Завіту довів імператору, його матері та юдеям, що християнськими пророками передбачено про народження Христа, його страждання та смерть. Його визнали у цьому диспуті переможцем, але юдеї на чолі із Замврієм спробували помітити чаклунство. Однак Сильвестр зупинив їхні спроби, промовивши ім'я Ісуса Христа. Після цього присутні юдеї звернулися до християнської віри.

У давнину цю дату називали Куряче свято. На 2 січня прийнято готувати різні страви з курки - суп, млинці та пиріг курник. Наші пращури у цей день забивали м'ясних курей, а несучок оберігали від злих сил і хвороб.

2 січня - яке сьогодні свято в різних країнах

Подаруйте котику нове ліжечко, будиночок або гамак
Подаруйте котику нове ліжечко, будиночок або гамак

2 січня відзначається Котячий Новий рік. У 2016 році американська сімейна пара Том та Рут Рой запропонували визнати той факт, що такі дивовижні істоти, як кішки, мають право на свій власний Новий рік. Вони вважають, що ця дата є ідеальною для свята, адже більшість власників у цей день знаходяться вдома та можуть присвятити велику кількість часу своїм пухнастим улюбленцям.

Ті люди, у кого вдома є кішки, вважають їх найрозумнішими та найласкавішими тваринами у світі. Мурчання, з яким вони зустрічають господарів, краще за будь-які ліки заспокоює нерви, дозволяє відволіктися від суєти й напруги робочого дня та шуму мегаполісу. Також існує думка, що кішки здатні забирати на себе хвороби своїх власників. 

Метою його запровадження є стимулювання людей постійно рухатися у напрямку своєї мрії
Метою запровадження свята є стимулювання людей постійно рухатися у напрямку своєї мрії

2 січня відзначається День мотивації і натхнення. Завдяки мотивації й натхненню у нашому світі з’являються нові речі, створюються шедеври мистецтва, люди літають у космос, а роботи допомагають людям у багатьох сферах діяльності.

Без натхнення життя стає сірим, воно не приносить радості та задоволення. Людина перестає прагнути розвитку та вдосконалення й дуже швидко починає деградувати. Але іноді одна фраза, пісня, фільм або промова великої людини можуть витягти з болота та змусити діяти легко, із задоволенням, посміхаючись та своїм прикладом надихаючи інших.

 Вони глибше, ніж екстраверти переживають усі події у своєму житті, однак все ховають глибоко у душі
Вони глибше, ніж екстраверти переживають усі події у своєму житті, однак все ховають глибоко у душі

2 січня відзначається Всесвітній день інтроверта. Його святкування було впроваджено у 2011 році з метою поширення інформації про те, що спосіб життя та особливості таких людей є нормальним явищем. Інтроверти заглибленні у свої почуття й не бажають ділитися ними з оточуючими. Але це не є приводом до глузування й осуду. Також не слід плутати інтровертів з аутистами.

Свою максимальну продуктивність інтроверти показують поодинці, але це зовсім не означає, що вони не здатні працювати у колективі. Такі люди вважають, що свої думки краще висловлювати на папері, ніж в усній формі. Тому їхні повідомлення завжди лаконічні, чіткі та грамотні. 

Також інтровертів відрізняє спостережливість. У розмові вони можуть не вимовити ні слова, але дуже гарно зчитати міміку іншої людини, щоб зробити висновок про її характер та щирість почуттів.

Насправді, піднятися у своєму духовному розвитку до вибачення вбивць та ґвалтівників можуть одиниці
Насправді, піднятися у своєму духовному розвитку до вибачення вбивць та ґвалтівників можуть одиниці

2 січня відзначається День в’язня. Мабуть, він є одним із найсуперечливіших святкових днів, які існують у світі. З одного боку, його мета - це нагадування всім, що будь-яка людина може опинитися у скрутних обставинах, які приведуть її за ґрати. Тому треба поважати гідність тих, хто знаходиться зараз у місцях позбавлення волі або повернувся звідти. Також ініціатори впровадження цього дня привертають увагу до скрутних умов та беззаконня, яке іноді трапляється у сучасних в’язницях.

Але, з другого боку, не всі люди можуть спокійно сприймати відзначання свята тих, хто скоїв злочин проти них самих або їхньої родини. Можна довго розмірковувати про християнське всепрощення, коли йдеться про чужих людей. Але коли стикаєшся із насильством щодо себе, найчастіше ці принципи перестають існувати. 

Швейцарський сир — це не просто кулінарна насолода, це символ швейцарської спадщини та майстерності
Швейцарський сир - це не просто кулінарна насолода, це символ швейцарської спадщини та майстерності

День швейцарського сиру відзначають 2 січня. Це свято традицій, смаку та здоров’я. Це день, присвячений вшануванню багатої історії, різноманітних смаків та користі для здоров’я швейцарського сиру. 

Швейцарський сир має багату історію, яка бере свій початок у 1300-х роках у Швейцарії. Спочатку це був м’який домашній сир, але згодом швейцарські сировари опанували мистецтво виготовлення твердих сирів, якими вони відомі сьогодні. Заснування першої промислової сироварні у 1815 році ознаменувало значний прогрес у виробництві та маркетингу сиру, що призвело до всесвітньої популярності швейцарського сиру.

Швейцарський сир, виготовлений повністю в одному регіоні Швейцарії, має маркування Appellation d’Origine Protégée (AOP), а маркування Indication Geographique Protégée (IGP) вказує на те, що принаймні один етап виробничого процесу відбувався в оригінальному регіоні. Ці маркування допомагають споживачам ідентифікувати справжній швейцарський сир.

Наукова фантастика – це не просто безглузді ідеї, що не мають під собою ніякого підґрунтя
Наукова фантастика - це не просто безглузді ідеї, що не мають під собою ніякого підґрунтя

2 січня - важлива дата в календарі кожного прихильника наукової фантастики. Адже цього дня у світі відзначається День наукової фантастики. Попри те, що свято не офіційне та не визнається жодним з урядів, його підтримують такі відомі організації, як американська кінокомпанія Hallmark Channel та міжнародне видавництво Scholastic Corporation, що спеціалізується на випуску коміксів. Свято було засноване у США та розповсюдилось по різних куточках нашої планети.

Багатьох шанувальників творів наукової фантастики цікавить, чому цей день відзначають 2 січня. Проте дата вибрана не навмання - саме в цей день у 1920 році народився відомий американський письменник, всесвітньо відомий автор науково-фантастичної літератури - Айзек Азімов. Під його авторством вийшли десятки творів, написаних у цьому жанрі. Найвідомішими з них вважаються збірник "Все про роботів", "Трилогія про Фундацію".

Хто народився 2 січня

2 січня 1967 р. - Тіа Каррере - американська актриса, модель та співачка. Першою помітною її роллю стала роль Кассандри, рок-співачки у фільмі Майка Майєрса "Світ Уейна" 1992 року. Через рік вона зіграла і у продовженні цього фільму. Каррере сама виконувала всі пісні своєї героїні в обох фільмах.

Тіа Каррере
Тіа Каррере

2 січня 1968 р. - Кьюба М. Гудінг-молодший - американський актор кіно, театру і телебачення, лауреат премії "Оскар" у категорії "Кращий актор другого плану" за роль Рода Тідвелла в трагікомедії Кемерона Кроу "Джеррі Магуайєр", володар зірок Голлівудській "Алеї слави".

Кьюба Гудінг
Кьюба Гудінг

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube