Яке сьогодні, 16 січня, свято: День Нічого і льодовара

Цього дня народилися англійська супермодель та акторка Кейт Мосс і український бадмінтоніст, майстер спорту міжнародного класу Владислав Дружченко

Календар, свято, цей день в історії, дата, 16 січня
А ще цього дня – Всесвітній день The Beatles і День дракона

Сьогодні, 16 січня, православна церква України відзначає день пам’яті апостола Петра. В цей день святкують іменини Максим, Леоніла, Петро, Іван, Георгій, Нестор. До кінця року залишається 349 днів. А віряни уважно стежать за погодою: якщо вітер дме з Півночі – стоятиме мороз, а якщо з Півдня – буде тепло.

16 січня – яке сьогодні церковне свято

День пам’яті апостола Петра

Ікона апостола Петра.
Ікона апостола Петра.

Петро палко сповідував віру в Христа, за що його й кинули до темниці й закували в кайдани. В ніч перед судом з'явився перед Петром Господь, розірвав ланцюги і вивів чоловіка на свободу. Дізнавшись про це диво, інші християни зберегли його кайданки як коштовність. До них приходили молитися і зцілюватися від хвороб. Нині вони зберігаються у Римі.

16 січня – яке сьогодні свято в різних країнах світу

Всесвітній день The Beatles

16 січня проводиться Всесвітній день The Beatles.
16 січня проводиться Всесвітній день The Beatles.

Свято на честь знаменитої ліверпульської групи відзначається з 2001 року. Цікаві факти про The Beatles: Пол Маккартні та Рінго Старр не були початковою ритм-секцією. Друг Джона Леннона по художній школі, Стю Саткліфф, виконував обов'язки басиста, коли гурт жив і працював у Гамбурзі, Німеччина, на початку 1960-х років. Там Саткліфф залишив групу, щоб продовжити стосунки з німецькою фотографинею Астрід Кірхерр. Він помер у віці двадцяти років від крововиливу в мозок.

Ліверпульський сучасник The Beatles на ім'я Піт Бест був барабанщиком гурту від самого початку. Його замінив Рінго Старр, втім тільки після того, як група уклала контракт на запис. Беста це обурило.

День льодовара

16 січня відзначають День льодовара.
16 січня відзначають День льодовара.

Льодовар – це людина, яка заливає лід на катках та льодових аренах. Це дуже цікава та особлива професія. Комбайн для відновлення льоду на катках винайшов американець Френк Замбоні, саме його день народження врешті став Днем льодовара. До винаходу ресурфейсера лід відновлювали та заливали вручну. Але навіть тепер процес "варіння" льоду дуже кропіткий і займає близько тижня.

Льодоваріння – непростий і цікавий процес.
Льодоваріння – непростий і цікавий процес.

Спочатку температуру бетонної плити-основи декілька днів знижують до нульової, а потім і до мінусової. Бетон миють та заливають двохсантиметровим шаром, який підфарбовують спочатку у білий колір, а потім у сірий або блакитний. Після фарбування знову заливається вода. Коли лід застигає, на нього виїжджає спеціальний комбайн, який ніби пресує і продавлює кригу. І лише по завершенні цієї процедури заливається останній шар льоду.

День "Нічого" 

16 січня проводиться День "Нічого", який вперше з'явився в 1973 році.
16 січня проводиться День "Нічого", який вперше з'явився в 1973 році.

Це незвичайне свято, яке було засноване американським газетярем Гарольдом Пуллманом Коффином. Його метою є показати, що іноді варто просто існувати, без будь якої мети!

Цікаво, що приблизно 74% Всесвіту складається з нічого, або, точніше, з того, що фізики називають темною матерією чи енергією. Хоча ми не можемо бачити чи безпосередньо взаємодіяти з темною матерією, її існування доведене через вплив на рухи зірок і галактик.

День дракона 

16 січня проводиться День Дракона.
16 січня проводиться День Дракона.

У Китаї дракони символізують багатство, владу і лідерство. Вважалося, що китайські імператори є нащадками драконів. У міфології жінка-дракон називається "дракаїна" – drakaina, що є жіночою формою давньогрецького слова "дракон" – drakon. Маленький дракончик називається "драконет" – dragonet.

Дракони символізують безліч різних речей, залежно від того, де вони "водяться". У Британії перемога над драконом означала, що ви сильний воїн, тому їх часто зображували на прапорах. У західній традиції вони часто символізують зло, і диявол іноді зображається або у вигляді дракона, або з драконячими крилами.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube