Цього дня народилися американська акторка Дженніфер Еністон та засновник гурут Linkin Park Майк Шинода
Сьогодні, 11 лютого, православна церква України відзначає день пам'яті священномученика Власія, єпископа Севастійського. В цей день святкують іменини Лаврентій, Гнат, Роман, Герасим, Яків, Лука, Дмитро, Костянтин, Іван, Юліан. До кінця року залишається 323 дні. А віряни уважно стежать за погодою: якщо погода вітряна – рік буде дощовим.
У храмі святителя Миколая у Вірменії знаходяться частинки мощей священномученика Власія, єпископа Вірменії IV століття. Він народився в Севастії, в юності вивчав медицину. Місцеві жителі так любили його за співчуття до хворих та бідних, що подали прохання про посвяту його в єпископи. Після єпископського посвячення Власій часто йшов помолитися в печеру на горі Аргус, і туди до нього навіть приходили дикі звірі, залучені благодатним теплом його чистої душі.
Ім’я священномученика Власія зустрічається у всіх стародавніх церковних календарях, а в Європі він вважається покровителем овець і людей, які страждають на хвороби горла. Священомученика обезголовили по наказу імператора у 316 році. Частка його мощей є ще у монастирі Діонісіат на Горі Афон.
Ватикан – теократична монархія, керована Святим Престолом. Сувереном Святого Престолу, в руках якого зосереджені абсолютна законодавча, виконавча і судова влада, є Папа Римський, який обирається кардиналами на довічний термін.
Офіційна мова – латинська, використовується виключно в офіційних документах Ватикану і в ході богослужінь. У листуванні використовується французька. Автор грандіозного архітектурного ансамблю Ватикану – італієць Джованні Берніні. Його територія складає 0,44 квадратних км. Живе Ватикан за рахунок пожертвувань і туризму.
Ватикан, або Апостольська Столиця, так само Держава-Місто Ватикан – згідно Латеранської угоди отримав свою Незалежність від Італії 11 лютого 1929 року. Зараз це самостійна держава-місто і центр Римо-католицької церкви, резиденція її глави Папи Римського, розташована в західній частині Риму.
15 грудня 2015 року Генеральна Асамблея прийняла резолюцію, проголосивши 11 лютого Міжнародним днем жінок і дівчаток в науці (A/RES/70/212).
Цей день відзначається з тим щоб заохочувати повноцінну і рівноправну участь жінок і дівчат у сфері освіти, професійної підготовки, забезпечувати зайнятість жінок в природничо-науковій області, з метою ліквідації дискримінації по відношенню до жінок в цих галузях. Ця дата покликана заохочувати розвиток жінками наукової кар’єри і визнавати досягнення жінок в науці.
День білої сорочки святкується на честь завершення історичного профспілкового страйку працівників General Motors в 1937 році. Тоді вони, одягнувши білі сорочки, виступили за справедливіші умови праці, чим значно вплинули на автомобільну індустрію та профспілковий рух.
Ідея білої сорочки сягає корінням до Вікторіанської епохи, коли вона стала символом багатства і соціальної різниці. Дослідження Університету Ноттінгем Трент показало, що жінки досі знаходять чоловіків у білих футболках на 12% привабливішими. Це можна пояснити тим, що білий колір підкреслює плечі і створює ефект V-подібної форми тіла, що робить силует стрункішім.
Дружба – безкорисні взаємовідносини між людьми, які засновані на довірі, щирості, взаємоповазі. Поняття дружби розуміє під собою близьку прив'язаність. Дружба відзначається спільністю цілей та інтересів, міцністю та тривалістю зв'язків, взаємною привабливістю, довірою і відданістю.
Поряд зі словом друг, в українській мові існує багато слів зі схожим значенням: товариш, приятель, побратим, знайомий, дружок, друзяка. А все тому, що українці вміють і люблять дружити. Тож не забудьте привітати своїх друзів у цей день, адже саме вони, разом з близькими і рідними, дарують нам емоційну вичерпність буття!