Як змінюватимуться ціни на бензин та дизпальне найближчим часом: прогноз оператора ринку

Читать на русском

Експерти розповіли, якими будуть ціни на бензин найближчим часом

Читать на русском
Дмитро Льоушкін, АЗС
Експерти пояснили, як можуть змінитися ціни на пальне в Україні

Експерти розповіли, якими будуть ціни на бензин найближчим часом

Ціни на нафту стабілізувалися, а попит в Україні став меншим. Проте все одно ціни на пальне лишаються доволі високими. Експерти пояснили, чому так відбувається, та що буде з цінами далі.

Як передає видання Delo.ua, експерти прогнозують стабілізацію цін на пальне. Засновник групи компаній "Прайм" Дмитро Льоушкін звернув увагу на те, що ціни на нафту еталонної марки Brent стабілізувалися на рівні 84 долари за барель. Експерт вважає, що якщо й подорожчання ще буде, то не більш ніж до 90 доларів за барель.

Він також додав, що постачання пального в нашу країну залишається регулярним та ритмічним. Це навіть попри те, що на півдні дороги та прикордонні переходи перевантажені: це відбувається на тлі того, аграрії активно виводять зерно, а тому часто бензовози та зерновози стоять у черзі. За словами експерта, на західних прикордонних переходах це теж відбувається.

Бізнесмен пояснив, що в Україні вже майже завершилися жнива зернових, але на півдні тільки почали косити соняшник. Саме тому пальне наразі в міжсезоння високого сезону (ціни не зменшується), хоч і попит на пальне трохи впав.

"Ми зараз виходимо на плато цін, коли ціни на пальне стабілізуються. Можливо буде підвищення ціни ще на одну гривню, через інерцію від попереднього зростання цін на нафту. Великі гравці ринку можуть ще додати гривню в ціні й потім за ними підуть регіональні мережі АЗС. Взагалі оця остання гривня буде найважчою для гравців ринку, ніхто не захоче робити цей крок, щоб не стати найдорожчим на ринку", - пояснив експерт.

Аналітик профільного видання "НафтоРинок" Олександр Сіренко розповів, як наразі змінюються ціни на бензин в Україні. Він зазначив, що бензин А-95 та дизельне пальне в мережі "Приват" коштує близько 52 гривень за літр, проте через застосунок мережі можна придбати пальне зі знижкою на 4 гривні за літр. Гравці ринку відреагували на такий хід наступним чином: додали 1-2 гривні за літр до вартості за тиждень. 

Олександр Сіренко зауважив, що наприкінці минулого тижня дизпальне теж почало дорожчати. Станом на 18 серпня середня вартість вже складала 46,47 гривні за літр (на 3 копійки дорожче, аніж раніше). При цьому на початку цього тижня (20-ті числа серпня) ціна знову зменшилася на один відсоток. 

Гуртові ціни на скрапленого газу за тиждень зросли: за тиждень вартість піднялася до 36 919 гривень за тонну. Диапазон цін пропозицій трейдерів імпортним газом у Волинській, Львівській та Закарпатській областях зростає до 34 500-36 000 гривень за тонну. В результаті на АЗС на цей вид пального ціни зросли близько на 20-50 копійок. 

Ситуація з пальним в Україні

Директор консалтингової компанії А-95 Сергій Куюн пояснив, чи буде взимку в Україні дефіцит пального. На думку експерта, наша держава вже склала "іспит", переживши дві складні ситуації: йдеться про осінь та зиму минулого року, коли в Україні були проблеми з електроенергією. Взимку 2023 року, вважає Куюн, бензин в Україні буде в достатній кількості. 

"Ситуація із забезпеченням пальним наразі виглядає найбільш упевнено, ринок перманентно перебуває у стані профіциту та має всі можливості для збільшення імпорту як з півдня, так і з півночі. Тому Україна буде з пальним. Насамперед це наслідок високої конкуренції та незначного впливу держави. На жаль, у галузях з високою державною участю та регулюванням не все так гарно", - додав експерт.

При цьому нещодавно у Верховній Раді підтримали в першому читанні законопроєкт, який передбачає, що АЗС будуть зобов'язані робити запас пального. Йдеться про запас на 60-90 днів середнього споживання. Наразі точно невідомо, які об'єми запасу пального затвердять. Проте зазначається, що цей крок потрібен для того, щоб в Україні не було дефіциту у випадку кризових ситуацій. 

Нагадаємо, раніше експерти розповідали, які ціни на пальне на різних АЗС в Україні

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.