Пісня заснована на реальних подіях. Черговий актуальний гумористичний шедевр Богдана Процишина, цього разу за будь-яким романом Михайла Булгакова.
У Верховній Раді ухвалили нові правила щодо роботи АЗС
Продавці пального в Україні будуть повинні створити мінімальні запаси товару. Такий законопроєкт підтримали депутати Верховної Ради. Проте наразі в документі не уточнюється, про які саме об'єми запасів йдеться.
Про це розповів народний депутат України Ярослав Железняк на своїй сторінці в соціальній мережі. Цей законопроєкт, який нардепи підтримали в першому читанні, передбачає обов'язкове мінімальне накопичення запасів нафти та нафтопродуктів. Йдеться про запас для тимчасового внутрішнього попиту населення у випадку кризової ситуації на ринку.
У тексті законопроєкту, який вже з'явився на порталі Верховної Ради, вказано, наступне: "суб’єкти ринку, які здійснюють введення в обіг нафти та/або нафтопродуктів на ринку України, крім здійснення операцій для безперебійного та ефективного функціонування системи магістральних нафтопроводів та нафтопродуктопроводів України, зобов’язані створювати та зберігати обсяги нафти та нафтопродуктів, які становлять мінімальні запаси нафти та нафтопродуктів та належать на праві власності операторам або суб’єктам ринку".
Що стосується кількості цих мінімальних запасів, то в літрах це значення не вказано. Проте автори законопроєкту згадують Директиву 2009/119 Європейського Союзу. Йдеться про те, що мінімальні запаси повинні бути щонайменше про 90 днів середньодобового імпорту, або 61 день середньодобового внутрішнього споживання.
Економіст, координатор експертних груп Економічної експертної платформи Олег Гетьман поділився прогнозом щодо цін на пальне. За його словами, на світовому ринку вартість нафти пішла в гору (вже близько до 86 доларів за барель). Враховуючи це та повернення довоєнних податків в Україні, аналітик вважає, що вартість бензину А-95 в Україні може піднятися до 54-55 гривень за літр.
"Ціна на газ буде вигідно відрізнятись від цін на бензин і буде в межах 22-24 гривень за літр", - додав експерт.
Водночас раніше прем'єр-міністр України Денис Шмигаль зазначав, що дефіциту пального в нашій державі не прогнозують. Він підкреслив, що дефіцит не спостерігається також і в європейських країнах. Наразі, за словами голови уряду, на ринку дуже спокійна ситуація.
Нагадаємо, раніше експерт пояснював, коли в Україні можуть стабілізуватися ціни на автомобільне пальне.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.