Як ВПО зупинити нарахування за комунальні послуги, якими не користуються

В період воєнного стану діє заборона на стягнення заборгованості за комунальні послуги, які утворилася після 24 лютого 2022 року

ВПО
Нарахування за комуналку ВПО

Внутрішньо переміщеним особам нараховують плату за опалення, електроенергію, газ та воду за місцем реєстрації. ВПО, які покинули домівки можуть призупинити накопичення боргу. Про це йдеться у матеріалі видання Суспільне Донбас. 

В період воєнного стану діє заборона на стягнення заборгованості за комунальні послуги, які утворилася після 24 лютого 2022 року. Борги стягують примусово, якщо вони виникли до початку повномасштабного вторгнення. Боржнику можуть надати попередження та у разі непогашення ним боргів, протягом 30 днів обмежити чи припинити надання послуг. 

Хто має право не платити за комунальні послуги:

  • внутрішньо переміщені особи,
  • люди, які проходять лікування,
  • люди, які проходять військову службу,
  • люди, які перебувають за кордоном,
  • люди, чиє житло пошкоджене або зруйноване внаслідок бойових дій,
  • люди, які відбувають покарання.

Щоб не отримувати нарахування і не платити за комунальні послуги споживачі мають надати виконавцю послуг підтверджувальні документи:

  • заяву,
  • довідку з нового місця проживання,
  • довідку проходження лікування,
  • довідку проходження військової служби,
  • підтвердження, що перебувають за кордоном,
  • довідку ВПО.

Також нарахувань за опалення не буде якщо домівка розташована на тимчасово окупованих територіях, чи зруйнована або пошкоджена внаслідок бойових дій. Якщо в оселі є лічильники, то треба передавати покази з них, пояснює юрист громадської організації "Донбас СОС" Михайло Фоменко.

"Якщо це не робити, то по певних видах комунальних послуг воно рахується по середньому споживанню, за попередніми періодами, місяцями чи по певному нормативу. Якщо людина все ж таки повідомляє дані лічильника — їй все одно будуть перераховані ці виплати відповідно до показників лічильника. Ситуація, коли немає лічильників і відбувається нарахування за нормативами на людину по певних комунальних послугах, в таких випадках складніше — людина має повідомляти [надавачу послуг - Ред.] про те, що вона змінила місце проживання", — вказує Фоменко.

У департаменті розвитку базових галузей промисловості Донецької ОВА повідомили, що споживач комунальних послуг у випадку порушень його прав може звернутись до постачальника послуг або до Національної комісії з державного регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, телефон комісії: +380 (44) 204-48-27, (044) 207-19-31. У Донецькій області на 1 квітня 2024 року в департаменті ЖКГ Донецької обладміністрації, споживачі заборгували 2 мільярди 647,2 мільйона гривень за опалення та 613,2 мільйона гривень за водопостачання.

Деяким українцям припинять виплачувати субсидії на оплату житлово-комунальних послуг

Субсидії позбавлять у тому разі, якщо її отримувач має борги за житлово-комунальні послуги. У Мінсоцполітики вказували, що така допомога надається українцям із найбільш уразливих категорій і має виключно цільове призначення — покликана зменшити навантаження на сімейний бюджет під час оплати житлово-комунальних послуг. Тому якщо сім’я, отримавши гроші, не використовує їх за призначенням, — це причина припинити виплати. Як вказує видання "На Пенсії", у 2024 році субсидію припинить виплачувати за наявності боргу в розмірі 680 гривень. Проте виплати можна поновити. Для цього є два способи:

  • повністю погасити борг,
  • укласти з компанією, що надає комунальні послуги, договір про реструктуризацію боргу. Такий договір укладається строком на 60 місяців залежно від суми боргу.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube