Як ВПО безкоштовно отримати юридичну допомогу: інструкція

З початку повномасштабного російського вторгнення по правничу допомогу звернулися понад 11 тисяч ВПО

Правнича допомога переселенцям
ВПО можуть безкоштовно отримати правничі послуги

Переселенці можуть отримати усі види правничих послуг. Це абсолютно безкоштовно. З початку цього року за допомогою вже звернулися понад 5 тисяч ВПО. 

Як зазначають у Мінреінтеграції, у системі безоплатної правничої допомоги (БПД) надають консультації та юридичну інформацію, послуги з представництва інтересів у суді й інших державних органах, допомогу у складенні документів для звернення до суду. Починаючи з 24 лютого 2022 року і станом на кінець липня 2023 року, до системи БПД по вторинну правничу допомогу звернулися понад 11 тисяч ВПО. Від початку цього року – більш ніж 5,5 тисяч.

Звернутися до системи БПД можна:

  • У найближчому бюро правової допомоги. Адреси – за посиланням;
  • Через контактний центр системи БПД: 0 800 213 103 (дзвінки зі стаціонарних та мобільних телефонів у межах України безкоштовні);
  • Зателефонувавши у Telegram за номером: (067) 721-31-03;
  • Через консультацію з юристом у Telegram - кнопка "Написати юристу".

Ознайомитися з усіма сервісами системи БПД можна за посиланням. Які саме питання система БПД допомагає розвʼязувати переселенцям, можна дізнатися зі збірки успішних справ.

Онлайн-платформа правової допомоги для ВПО

В Україні функціонує безоплатна цифрова платформа правової допомоги KOBLI. Вона розроблена Норвезькою радою у справах біженців (NRC). Щоб скористатися онлайн-платформою правової допомоги, достатньо перейти за посиланням

Інформація, яка опублікована на платформі, підготовлена й оновлена відповідно до українського законодавства. Зокрема, тут можна знайти відповіді на такі питання:

  • Житло та нерухомість: фіксація пошкодженого житла, відновлення документів на нерухоме майно, спадкування під час воєнного стану тощо.
  • Внутрішнє переміщення: реєстрація ВПО, грошова допомога, програми житла для внутрішньо переміщених осіб та інші питання.
  • Перетин кордону: загальна інформація щодо перетину кордону в умовах воєнного стану.
  • Правові оновлення й довідкові матеріали: інформація щодо останніх правових змін, довідники, дорожні карти з контактами установ та організацій за регіонами.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube