"Ми використовуємо всі засоби для захисту нашої країни, тому ми не будемо вдаватися в деталі. Але ми просто даємо зрозуміти, що ми здатні та можемо відповісти"
"І поки весь світ чекає на диво від Трампа, дай Бог, ми з вами маємо не чекати, ми маємо не втрачати стійкості. Ми маємо пахати. Треба працювати кожен день, всім народом на стійкість всієї держави. Порізно виграти у цій битві просто неможливо"
Сонце увійде в активний і заповзятливий знак Стрільця: підвищиться наш ентузіазм, енергійність, бажання діяти, змінювати своє життя
Артист презентував нове музичне відео «7000 АЛЛО» у якому постав у стильних образах, зовсім незвичних для свого іміджу. Ця робота стала фундаментом для нового творчого напрямку виконавця.
У Мінсоцполітики пояснили, як можна відновити довідки переселенцям
Коли громадяни повертаються в свої регіони, то вони скасовують свій статус Вимушено переміщеної особи. Проте цей статус згодом у разі необхідності можна відновити. Експерти пояснили, як це можна зробити.
Така інформація з'явилася на офіційній сторінці Міністерства соціальної політики в Telegram. Зазначається, що у випадку скасування статусу Вимушено переміщеної особи через Дія, треба звернутися до органу соціального захисту населення за місцем фактичного проживання. Нова довідка про статус ВПО буде оформлена від дати нового звернення (якщо для цього статусу є підстави).
Експерти зазначили, що оформити довідку про статус ВПО можуть громадяни, які виїхали з тимчасово окупованих територій, з територій, де ведуться бойові дії або житло яких зруйноване чи непридатне для проживання внаслідок збройної агресії рф. У випадку непридатного житла потрібно також мати документ з даними про обстеження технічного стану житлового приміщення.
Для оформлення довідки ВПО потрібно надати в орган соцзахисту такі документи:
Також можна пройти процедуру через портал Дія. Варто нагадати, що громадяни зі статусом Вимушено переміщеної особи мають право на фінансову допомогу від держави. Це щомісячні виплати в розмірі 2 тисяч гривень на дорослу особу, а також 3 тисячі гривень на дитину.
З 1 вересня в Україні багатьом громадянам припинять виплачувати соціальну допомогу для ВПО. Також зараз експерти проводять верифікацію одержувачів виплат. Перша заступниця голови Мінсоцполітики Дар'я Марчак пояснила, що було ухвалено рішення про обмеження терміну виплат на пів року. Урядовці вважають, що цього терміну достатньо переселенцям, щоб знайти нове житло, роботу тощо. Скасувати виплати з 1 вересня можуть громадянам, які перебувають понад 30 днів за кордоном, повернулися до покинутого місця проживання, були засуджені за злочини проти національної безпеки України.
Також в Ощадбанку відновили процедуру верифікації для пенсіонерів та отримувачів соціальних виплат. Тепер з 1 вересня пенсіонерам та пільговикам потрібно з'явитися в банківських відділеннях з паспортом та посвідченням. Це потрібно зробити, щоб виплати не припинили.
"Нагадуємо, що відповідно до постанови Кабінету Міністрів України № 637 від 05.11.2014 пенсіонерам — внутрішньо переміщеним особам, які мають електронне пенсійне посвідчення (ЕПП), та одержувачам соціальної (адресної) допомоги — внутрішньо переміщеним особам необхідно проходити фізичну ідентифікацію у Ощадбанку кожні шість місяців. До отримання ЕПП пенсіонери — внутрішньо переміщені особи повинні проходити фізичну ідентифікацію в будь-якому відділенні Ощадбанку кожні три місяці", — йдеться у повідомленні банку.
Нагадаємо, раніше українцям пояснювали, як можна перевірити нарахування соціальної допомоги в режимі онлайн.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.