Як вберегти своє життя на темній дорозі? Пам’ятка для пішохода

Кожен пішохід зобов'язаний мати на собі світловідбиваючі елементи

Як вберегти своє життя на темній дорозі? Пам’ятка для пішохода
Світлодіоди можуть бути не лише необхідністю, а й прикрасою

Вимкнене вуличне освітлення  через енергетичну кризу збільшило статистику ДТП з постраждалими пішоходами. У повністю темному місті наражаються на більшу небезпеку усі учасники дорожнього руху. Особливо актуально це у годину пік, коли кількість і машин, і людей найбільша. Як убезпечити себе від травм та зберегти життя?

Що треба знати пішоходам про водіїв

У великому місті у випадку повної темряви є кілька обтяжуючих чинників, які впливають на увагу водіїв:

  • Велика кількість автомобілів, які сліплять зустрічним фарами. “Налаштоване“ на темноту око водія більш вразливе до зустрічного світла, ніж на освітленій вулиці.
  • Велика кількість автомобілів, запаркованих вздовж вулиць. Поява людини з-за такої машини найбільш небезпечна.
  • Непрацюючі світлофори. Якщо найбільш напружені перехрестя виявляються раптом нерегульованими, і патрульні вчасно не замінили собою світлофори, трафік перетворюється на справжній хаос.

Тому пішоходам на неосвітлених вулицях варто триматися якомога далі від проїзної частини і переходити дорогу лише там, де водії їх можуть очікувати.

Що треба знати пішоходу про засоби небезпеки

Тому усі поради пішоходу стосуються його помітності на дорозі:

  • Виходьте на дорогу для переходу лише після того, як переконаєтесь, що водії вас бачать.
  • Враховуйте, що за наявності двох зустрічних транспортних потоків водії можуть погано бачити пішоходів. 
  • Майте на одязі, взутті чи сумці світловідбиваючі елементи (флікери). На темній дорозі ефективні світловідбиваючі пристрої можуть врятувати життя. Без них на неосвітленій вулиці водій може не побачити людину вчасно.
  • При переході вулиці замість флікера можна тримати у руці телефон з увімкненим ліхтариком, спрямованим у бік машин.
  • Не стійте близько до проїзної частини на тротуарі. У темряві неуважний водій, засліплений зустрічними фарами, може “загубити” край проїзної частини і виїхати на тротуар.

Чому важливо мати на собі світловідбивні елементи

Якщо у нічний час людина в чорному одязі, водій з увімкненими фарами помітить її на відстані до 20-ти метрів. Якщо на пішоходові білий одяг, у темряві він видимий за півсотні метрів. Збільшити видимість до 130-ти метрів можна, якщо додати до одягу світловідбивні елементи.

Патрульні закликають пішоходів одягати їх, коли стемніє.

"Так само, як кожен водій мусить стежити за автівкою, щоб у нього були справні всі фари, лампочки і в нічний темний час було добре видно, так кожен пішохід зобов'язаний, наголошую, його обов'язок – мати елементи світлоповертаючі", - зауважив керівник патрульної поліції Борисполя Артур Шкроб.

Світловідбиваючі вставки часто додають до одягу. Ці елементи можна придбати окремо, зокрема, у спортивному магазині чи канцтоварах. Ціни на різний гаманець, і вибір великий: жилетки, рюкзаки, флікери – підходить усе те, що буде помітним у темряві.

"Застосовувати світловідбивальні елементи на верхній частині тулуба, особливо, що стосується дітей, – це в обов'язковому порядку. Голова або верхня частина тулуба. Тобто, той рівень, який видимий водієві", – рекомендує перший заступник начальника департаменту Патрульної поліції Олексій Білошицький.

Обов'язок носити світловідбивні елементи  на неосвітленій ділянці у нічну пору був ще із 2020-го року. Тоді уряд вніс відповідні зміни до Правил дорожнього руху. А нещодавно у Верховній Раді зареєстрували законопроект про штрафи для пішоходів, які йдуть узбіччям дороги чи переходять її без світловідбивачів. Але патрульні закликають дбати  про свою безпеку незалежно від того — буде покарання чи ні. Бо ціною недбалості може стати власне життя.

Раніше ми повідомляли, що 6 листопада більш як 4,5 мільйона українців залишилися без електропостачання. У Києві та 6 областях продовжуються стабілізаційні відключення електрики. 

 

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube