Як в Україні укласти декларацію з лікарем на дитину і що для цього потрібно

Читать на русском

Можна обрати лікаря з державної поліклініки чи приватної клініки

Читать на русском
Як в Україні укласти декларацію з лікарем на дитину і що для цього потрібно

Можна обрати лікаря з державної поліклініки чи приватної клініки

В Україні укласти декларацію на дитину може будь-хто з батьків, а з 14 років дитина навіть може зробити це самостійно. У Національній службі здоров'я України (НСЗУ) розповіли, що потрібно знати про укладання декларації з лікарем на дитину.

Про це повідомляє Інформатор із посиланням на пресцентр НСЗУ.

Так, для підписання декларації батькам дитини віком до 14 років потрібно мати при собі свідоцтво про народження дитини або інший документ, що підтверджує факт народження. А також документи, що засвідчують особу та повноваження одного з батьків чи опікуна. Якщо в дитини є реєстраційний номер облікової картки платника податків, потрібно взяти її.

Дитині старше 14 років, якщо вона укладає декларацію з лікарем самостійно, потрібно мати при собі паспорт громадянина України (або інший документ, що засвідчує особу) та також реєстраційний номер облікової картки платника податків за наявності.

До речі, лікарі мають ліміти – до 1800 декларацій для сімейного й до 900 для педіатра. Рекомендований ліміт не означає, що лікар не може брати більше пацієнтів – він може це зробити на свій розсуд. Якщо лікар відмовляє у заключенні декларації, хоча має вільні місця, слід звернутися до керівника закладу.

Також можна обрати лікаря не з державної амбулаторії чи поліклініки, а з приватного медичного центру. Вони також підписують договори із НСЗУ на надання безкоштовних послуг.

Так, сьогодні 262 приватні установи та 585 лікарів-ФОП надають первинну медичну допомогу за договором із НСЗУ.

Якщо в населеному пункті всі сімейні лікарі та педіатри вичерпали ліміт декларацій, слід звернутися до місцевого департаменту охорони здоров'я та НСЗУ.

Вибрати медичний заклад та вільного лікаря можна за посиланням. Щоб обрати приватну клініку, потрібно вибрати на дашборді форму власності закладу – приватну або ФОП.

Нагадаємо, з яких питань можна звертатись до сімейного лікаря в Україні.

Також 78% українців (понад 32 млн осіб) уклали декларацію із сімейними лікарями. Лише за останні 3 місяці мільйон українців уперше обрали лікаря, який надає первинну медичну допомогу.

Крім того, в Україні сімейні лікарі мають робити швидкий тест на коронавірус кожній людині з симптомами гострої респіраторної вірусної інфекції.

Також Інформатор писав, що робити, якщо сімейний лікар відмовився давати направлення на COVID-тест. Особливо в тому випадку, якщо є симптоми коронавірусу.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливі новини. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі «Інформатор Live». Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.