Як в росії відреагували на вибух в Макіївці — Інститут вивчення війни

Читать на русском

Знищення бази окупантів у Макіївці — похитне авторитет путіна

Читать на русском
Як в росії відреагували на вибух в Макіївці — Інститут вивчення війни
Фото: Getty Images

Знищення бази окупантів у Макіївці — похитне авторитет путіна

Активне використання військовослужбовцями мобільних телефонів, погана оперативна безпека  керівників так званої "ДНР" чи просто недооцінка міці українських військових — удар по російській базі в Макіївці Донецької області 31 грудня викликав значну критику російського військового керівництва в російському інформаційному просторі. Як відреагували росіяни, кого врешті звинуватили та які "прєвєнтівні мєри" застосують — читайте в нашому матеріалі.

У Генштабі України повідомили, що українським високоточним ударом по пункту зосередження російської живої сили та військової техніки в Макіївці було знищено до 10 одиниць техніки. Управління стратегічних комунікацій ЗСУ говорить, що внаслідок удару загинули 400 мобілізованих, 300 отримали поранення. В росії цифри як завжди применшують говорячи про сотню загиблих та сотню поранених, хоча деякі російські джерела стверджували, що на момент вибуху в будівлі перебували 600 вояк, але офіційні підрахунки поки не повідомляють. 

Міністерство оборони Росії визнало удар, стверджуючи, що чотири з шести ракет убили 63 російських військовослужбовців. Міністри вже шукають винних, сподіваючись перекласти провину за погану оперативну безпеку на офіційних осіб «Донецької народної республіки» і мобілізовані сили. 

"Представники правоохоронних органів «ДНР» повідомили російським телеканалам, що удар стався, коли російські військовослужбовці порушили оперативну безпеку, використовуючи особисті мобільні телефони, що дозволило українським силам завдати високоточного удару по базі", — йдеться в звіті.

Врешті-решт поки Кремль закликали запровадити суворіші правила використання мобільних телефонів серед військовослужбовців. Хоча були й розмови про відставку тамтешніх командирів — голови "ДНР" Дениса Пушиліна. 

Звичайно ж в подібну причину вибуху в Макіївці росіяни не повірили. Військове командування рф почали вкотре розкритикували, назвавши "недбалими". А відтак виявилося, що окрім всього в підвалі будівлі, в якій самі ж росіяни і жили, вони зберігали боєприпаси — через які й від місця дислокація росіян — залишився попіл. 

Путін не на зв'язку


До 6 січня слідчі рф мають знайти причину вибуху в Макіївці — так закомандував глава рф. Однак чи допоможе такий указ путіна повернути його авторитет — залишається відкритим питанням. Диктатора не вперше привселюдно критикують через погану військову тактику, "замалі" обстріли України чи за ставлення президента рф до військових. Ця критика і низка скасованих публічних виступів і зустрічей Путіна з пересічними громадянами можуть показати, що "путін не на зв'язку". 

Разом з тим на п'яти диктатора рф впевнено наступає  фінансист Wagner Group Євгенія Пригожина, якого на відміну від путіна, в мережі почали нахваляти. Колишній командир бойовиків і відомий російський мілблогер Ігор Гіркін провів пряме порівняння між Путіним і Пригожиним. Коментувати путіна, Гіркін не наважився, а от про Пригожина сказав так: "Пригожин вирішив боротися з бюрократією та корупцією і виступив із сенсаційною новорічною промовою". 

"Пригожин використовував репортажі про загиблих найманців Групи Вагнера та свою помітність у новорічних акціях, щоб продовжувати наполягати на юридичному визнанні Приватної військової компанії і критикувати бюрократів, які не сприймають ПВК Вагнера", — так дії очільника ПВК Вагнер оцінюють аналітики з Інституту вивчення війни. 

Тіла вагнерівців їхні родичі не отримають, бо за словами Пригожина він подбав про загиблих сам, навіть на Новий рік, тоді як російський уряд, який повинен надавати свідоцтва про смерть, "відпочивав ще з початку війни". Окрім того, фінансист звинуватив бюрократів у нарузі над пам’яттю загиблих, ставлячись до загиблих військовослужбовців як до предметів у поліетиленових пакетах.
Такі заяви, ймовірно, мають на меті лиш одне — Пригожин намагається посилити легітимізацію державних пільг для військ Вагнера, хоча приватні військові компанії є незаконними в Росії. Своєю чергою Кремль, ймовірно, готує деяких російських блогерів, які будуть не проти відстоювати інтереси путіна в обмін на політичний престиж. Але поки чи буде така практика дієвою — передбачити важко. 

Нагадаємо, раніше ми повідомляли про цілий цвинтар з вагнерівцями, які найімовірніше померли вже в російських лікарнях. Бо зазвичай, тіла вбитих в Україні російських військових просто залишають як добриво до нашого чорнозему.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber

 

 

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.