Україні потрібні системи ППО та ПРО, зокрема SAMP/T та Patriot, щоб надійно вберегти від російських ударів енергооб'єкти взимку
Україна готується до зими 2023 - 2024 років, але через постійні загрози російських ударів по енергетиці все ще не має цілковитого захисту від атак росіян. Українцям необхідні додаткові системи ППО і ПРО для підсилення захисту енергооб'єктів. Втім, досвід минулорічних бомбардувань країни-агресора дозволив врахувати помилки, щоб не допустити повторення довгих блекаутів. Також країни-сусіди могли б допомогли з ПРО.
Про підготовку України до зими та ймовірних ударів росіян розповів радник президента України Михайло Подоляк в інтерв'ю телеканалу 24 канал, зазначивши при цьому, що рф продовжує обстрілювати енергетичні об'єкти в Україні, зокрема на Півдні країни. Для того, щоб захиститися від цих ударів, Україні потрібні додаткові системи протиракетної і протиповітряної оборони.
Критично важливо, щоб були системи ППО. Ми ж бачимо, що росія робить на Півдні України. Для того, щоб працювати, наприклад, по ракетах "Онікс", потрібні конкретні системи ПРО. Насамперед це SAMP/T, потім Patriot, – сказав Подоляк.
Він також зазначив, що Україна має досвід захисту енергетичної інфраструктури, набутий за минулий рік. Однак, за його словами, цього досвіду недостатньо, щоб гарантувати безперебійне енергопостачання взимку.
Ми переважно готові, але все ж таки з нашими партнерами говоримо саме про додаткові системи ПРО, – додав Подоляк.
Він також закликав Румунію активувати четверту статтю НАТО про консультації та запропонувати Україні додаткову допомогу в сфері протиповітряної оборони.
Румунія вже відверто бачить і говорить, що уламки дронів, якими росія атакує Південь – Ізмаїл, Дунай тощо, постійно падають на її територію, – пояснив Подоляк.
Він зазначив, що якщо Румунія активує четверту статтю НАТО, це буде сигналом для інших країн Альянсу про те, що Україна потребує допомоги в захисті енергетичної інфраструктури.
У Румунії було зафіксовано три випадки падіння уламків російських дронів на територію країни. Перший випадок стався 4 вересня, коли уламки дрона впали в лісистій місцевості поблизу Плауру, прямо навпроти українського порту "Ізмаїл". Другий випадок стався 13 вересня, коли уламки дрона впали в районі міст Нуферу і Вікторія в окрузі Тульча. Третій випадок стався 28 вересня, коли уламки дрона впали в районі міста Галац.
Усі три дрони були ідентифіковані як безпілотники-камікадзе Shahed-136, які виробляються в Ірані і використовуються росіянами у війні проти України.
Румунське Міністерство оборони заявило, що падіння уламків російських дронів є серйозною загрозою для безпеки країни, а також те, що румуни почнуть їх збивати.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.