Чи будуть взимку блекаути понад 10 годин - прогноз експерта

Експерт пояснив, чи є ризики масових та тривалих блекаутів в Україні

Електроенергія
Експерти поділилися прогнозами щодо тривалих блекаутів узимку

Експерт пояснив, чи є ризики масових та тривалих блекаутів в Україні

Україна активно готується до складного опалювального сезону, коли можливі відключення електроенергії. При цьому експерти вважають, що успіх проходження цього періоду також залежатиме від того, як підготуються окремі громади. Йдеться, зокрема, про  запаси вугілля. 

Як передає Фокус, якщо запаси вугілля будуть меншими - доведеться більше використовувати газу, або ж заміщувати його імпортом. Своїм прогнозом поділився експерт з питань енергетики Українського інституту майбутнього Андріан Прокіп. За його словами багато чого залежатиме також від того, куди стрілятимуть окупанти. Враховуючи, що вони хочуть "загасити" українців, вони будуть цілитися саме в станції, пристанційні підстанції, потужності передачі тощо. 

Заздалегідь неможливо точно сказати, куди найбільше прилітатиме та скільки ворожих ракет буде збитою, Тому, вважає експерт, є ризик, що може виникнути дефіцит генерації та передачі електроенергії. Важливе питання також в тому, на скільки критичними будуть ці руйнування, на скільки вдаватиметься зменшувати цей дефіцит.

При цьому на попит впливатимуть погодні умови. Адже погода може збільшувати попит на енергоносії, енергоресурси. При цьому в умовах тривалих відключень світла (особливо, якщо йдеться про мінусові температури) можливі техногенні аварії. Проте енергетики мають досвід і розробляти сценарії реагування на обстріли й різні сценарії ушкоджень, підкреслив Андріан Прокіп.

Тому, на думку експерта, не буде масових тривалих відключень. Якщо казати про блекаути понад десять годин, то такі сценарії, вважає Прокіп, можливі лише для окремих регіонів. Більшість областей, скоріше за все, з таким не зіткнеться. 

"Скоріше за все ми житимемо в умовах відключень, якихось локальних аварій й знеструмлень", — поділився своїм прогнозом експерт.

Як потрібно готуватися до блекаутів?

Раніше представники ДТЕК розповідали, що енергетики вже активно готуються до зими. За словами директора ДТЕК Дмитра Сахарчука, наразі влада та енергетики намагаються зробити так, щоб відключень світла не було зовсім. Однак це буде важко, якщо ворожа армія знову буде обстрілювати об'єкти нашої енергетичної інфраструктури. Експерти працюють так, щоб зменшити ризики блекаутів, або щоб вони були менш тривалими й менш частими, якщо порівнювати з зимою 2022 року.     

Слід зазначити, що за минулу зиму російські окупанти пошкодили або повністю зруйнували близько 50% об'єктів енергетичної структури. Частину з них вже відновили, але ще далеко не все. Адже це важко зробити в наших реаліях. 

При цьому важливо, що всім українцям потрібно і самостійно підготуватися на випадок ймовірних блекаутів. Для цього вдома варто мати такий перелік необхідних речей:

  • павербанк;
  • зовнішній акумулятор;
  • туристичний пальник;
  • свічки, сірники, запальнички, сухий спирт;
  • ліхтарики на батарейках;
  • радіоприймач на батарейках;
  • батарейки різного типу;
  • запаси питної та технічної води на тиждень;
  • запас їжі тривалого зберігання, консервів або сублімованої їжі на тиждень;
  • теплий одяг, термобілизна, флісовий одяг;
  • ліки, аптечка та особисті важливі препарати мінімум на тиждень;
  • дитячі підгузки, вологі серветки, дитяче харчування тощо.

Також варто зауважити, що у домашній аптечці необхідно мати: пластирі різних розмірів, активоване вугілля та сорбенти, жарознижувальні, знеболюючі, антигістамінні (від алергії), ліки проти діареї та шлункових інфекцій, краплі для носа, для очей, ліки проти хронічних захворювань мінімум на тиждень, вітаміни.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.