“Я готовий на все заради миру в Україні. Якщо завтра Україну приймуть до ЄС та НАТО, я більше не потрібний. Але поки цього не буде, я захищатиму свою країну”
"Це був такий час, коли всі записувалися до тероборони, і були великі черги. Я попросив зайняти мені місце в черзі, щоб я зміг записатися"
Всі ми інколи вдаємо, що все добре, хоча по факту ні. В такі моменти твоє тіло ніби онімівше від душевного болю хоче втекти кудись на вулицю, де холодно і вогко, бо тільки там твій внутрішній стан співпадає з тим що назовні. Задихаючись, ти кричиш в пустоту про те, як тобі погано.
Заборона виїзду за кордон стосується не усіх чоловіків призивного віку
В Україні триває загальна мобілізація та воєнний стан. Під час цих заходів діє заборона на виїзд військовозобов'язаних за кордон. Проте є певні виключення. Хто може скористатися правом виїзду та які для цього потрібні документи?
Право на виїзд з України у воєнний стан поширюється на батьків-одинаків. Це питання регулює закон. У абзаці 5 статті 23 "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію" мовиться, що право на виїзд є у жінок і чоловіків, які самостійно виховують дитину (дітей) віком до 18 років.
На держкордоні обов'язково потрібно надати документи, що підтверджують їхній статус. Пропустити зможуть за наявності таких документів:
Люди, які потребують постійного догляду можуть виїжджати за кордон в умовах воєнного стану у супроводі одного з членів сім’ї першого ступеня споріднення, або у супроводі особи, яка здійснює постійний догляд.
Якщо людина буде виїжджати у супроводі особи, яка такий догляд здійснює, то при перетині кордону потрібно надати:
Такий акт складають на підставі звернення особи, яка здійснює догляд, до районної держадміністрації, виконавчого органу сільської, селищної, міської ради. На підставі такого звернення особи, яка здійснює догляд, районна держадміністрація, виконавчий орган сільської, селищної, міської ради не пізніше ніж протягом п’яти робочих днів після надходження заяви, складають акт встановлення факту здійснення догляду в довільній формі. Цей акт надсилають заявнику або видають особисто за його бажанням.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.