Як українцям у Німеччині безкоштовно поїхати з дітьми на курорт: інструкція

Українські біженці у Німеччині можуть скористатися програмою оздоровлення разом з дітьми - Українці за кордоном

Українські біженці у Німеччині
Українські біженці у Німеччині

У Німеччині існує програма Mutter/Vater Kind Kur. В рамках неї біженці (у т.ч. українські) можуть безкоштовно поїхати на оздоровлення за призначенням місцевого лікаря з неповнолітніми дітьми. При цьому з дитиною може їхати лише один з батьків, а відправитися можна на оздоровлення не тільки до Німеччини, але в окремих випадках й в інші країни. Детальніше про умови - у матеріалі Інформатора.

У Німеччині існує поняття Mutter-/Vater-Kind-Kur. Це курорт, спрямований на відновлення здоров'я дитини та (або) батька чи матері. Усі витрати на проїзд, проживання та лікування бере на себе страхова компанія. Щоправда, доведеться черговий раз заморочитися з паперами.

Mutter-/Vater-Kind-Kur - це спеціальний дозвіл, який дає можливість санаторного, стаціонарного оздоровлення матері (батька) та дитини протягом 3 тижнів. Завдання такого відпочинку відновити сили організму, виправити фізичне та моральне здоров'я, стабілізувати емоційне тло.

Можна отримати путівку на лікувальний курорт через страхову, заповнивши заявку на Mutter Kind Kur або Vater Kind Kur. Програма передбачає тритижневе лікування для батька (матері) і дитини. В яких випадках можна взяти участь:  

  • Дитина має хронічне захворювання, і батько (мати) супроводжує її.
  • Один з батьків має проблеми зі здоров’ям і бере дитину з собою. 

Показання для затвердження поїздки до санаторію Mutter Kind Kur

  • Захворювання серця та кровообігу
  • Дегенеративні ревматичні захворювання
  • Хвороби обміну речовин
  • Захворювання дихальної системи
  • Шкірні/алергічні захворювання
  • Психосоматичні, психовегетативні захворювання
  • Депресія, втома, порушення сну, тривожні стани, відсутність гарного настрою протягом тривалого часу – це теж може стати передумовами для лікування в санаторії.

Як оформити заявку?

Починайте зі своєї страхової компанії. Потрібно звернутися туди із проханням взяти анкети для направлення на курорт (Mutter Kind Kur Antrag або Vater Kind Kur Antrag).

Частину паперів заповнюєте ви, частина - лікар (Hausarzt). Якщо проблеми зі здоров'ям у дитини - то дитячий лікар. Якщо сімейний чи дитячий лікарі не бачать підстав, щоб підтвердити необхідність курортного лікування, варто пошукати вузьких фахівців - дерматолога чи психіатра, наприклад, які дадуть такий висновок.

Доповнюємо пакет документів супровідним листом. Пишемо, чому саме ви потребуєте лікування, описуємо свою життєву ситуацію, розповідаємо про проблеми зі здоров'ям та необхідність його відновлення.

Там можна вказати бажане місце відпочинку. Серед безлічі курортів Німеччини існують санаторії на Північному, Балтійському морі, Боденському озері та у Шварцвальді. Заповнені анкети та супровідний лист відправляйте до страхової компанії. Протягом 1 місяця очікуйте на відповідь.

Важливо! Дозволяється подавати заявку в тому випадку, коли прохач застрахований на пряму (якщо або працюють, або отримують допомогу HARZ 4). Подавайте заяву приблизно за пів року до передбачуваного відпочинкового часу. В анкетах обов'язково вкажіть бажані дати виїзду.

Найчастіше страхова самостійно визначає місце для курорту. Але іноді надає кілька варіантів на вибір. На відпочинок можна брати дітей до 12 років. Якщо дитина з інвалідністю, то вікових обмежень немає. Якщо батько їде як особа, що супроводжує (коли проблеми зі здоров'ям у самої дитини), тоді мати або батько доплачують за себе 10 євро на день. Як правило, нову заявку на Mutter-/Vater-Kind-Kur можна подати лише через 4 роки після проведення останнього лікування.

На таких курортах завжди будуть лікувальні, профілактичні та реабілітаційні заходи. Кожен курорт дає можливість повноцінно та якісно провести час із сім'єю. Басейни, ігрові кімнати, спортивні та дитячі майданчики, бібліотеки - це чекає на курортах за путівкою Mutter-/Vater-Kind-Kur.

Вам слід взяти з собою гроші, які знадобляться на продукти у місцевому магазині, кафе, поїздки, відвідування зоопарків чи музеїв, додаткові процедури, сувеніри, групові заняття з дітьми, прання білизни, прокат (у деяких санаторіях потрібно залишати заставу на, наприклад, пульт від телевізора чи книги - потім повернуть).

Після повернення додому у Німеччині зайдіть до вашої страхової каси - вам за проїзд до місця оздоровлення та назад повернуть витрачені кошти. Якщо є квитки, то за їхньою вартістю, якщо ви добиралися машиною, то кілометраж врахують найкоротшим маршрутом. А як безкоштовно відправити дитину на оздоровлення в Україні - читайте тут.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube