Як українцям безкоштовно отримати інсулін

В НСЗУ нагадали, як отримати інсулін за спрощеним доступом

Отримати інсулін можна за спрощеним доступом
Отримати інсулін можна за спрощеним доступом

В Україні за програмою реімбурсації інсуліни отримують понад 215 тисяч громадян. На час воєнного стану доступ до інсулінів максимально спрощено.

Про це повідомили в Національній службі здоров’я.

«215 660 українців отримують інсуліни за програмою реімбурсації. Препарати відпускаються безоплатно або з незначною доплатою. З усіх відпущених інсулінів 64% – безоплатні», – йдеться у повідомленні.

У НСЗУ нагадують, що на час воєнного стану доступ до інсулінів максимально спрощено. Якщо людина переїхала або з лікарем, з яким підписана декларація, немає зв’язку, вона може звернутися по рецепт до будь-якого іншого лікаря первинки. При цьому укладати нову декларацію не обов’язково. Щоб отримати рецепт на інсуліни у сімейного лікаря, необхідно мати складений ендокринологом план лікування.

На час війни крім е-рецепта також дійсний паперовий. Якщо у лікаря немає доступу до Електронної системи охорони здоров’я, він випише паперовий рецепт. У рецепті на інсулін лікар може не зазначати торгові назви препаратів, а замість цього вказувати дані, виходячи з їх класифікації.

Чи зобов'язаний сімейний лікар давати пацієнтам свій номер телефону

В МОЗ проснили ситуацію. Відтак, сімейний лікар не зобов'язаний надавати особисті контакти пацієнтам. Це вирішує він сам.

З гідно з наказом МОЗ №504, сімейний лікар має право допомогти хворому за місцем його проживання або в телефонному режимі – втім виключно у свої робочі години. За стандартом лікар приймає пацієнта у своєму кабінеті.

Якщо лікар надав вам робочий мобільний 

  • Звертайтеся лише у робочі години вашого терапевта. Адже послуги, які надають сімейний лікар, терапевт і педіатр, не належать до екстрених.
  • Якщо лікар не відповідає на дзвінок, зачекайте – вірогідно, він зайнятий іншими пацієнтами.
  • Якщо у вас стався терміновий випадок, а у вашого лікаря вихідний – звертайтеся до амбулаторії: там постійно є черговий медпрацівник, який надасть необхідну первинну допомогу.
  • У випадку загрози здоров’ю та життю – слід телефонувати 103.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

 

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube