У НСЗУ розповіли, чи потрібно платити, щоб навідати людину у реанімації

Читать на русском

Реанімації в українських лікарнях відкриті для відвідування, до того ж абсолютно безкоштовно

Читать на русском
НСЗУ
Є обмеження у кількості відвідувачів та часі

Реанімації в українських лікарнях відкриті для відвідування, до того ж абсолютно безкоштовно

В Україні дозволений вільний доступ до реанімацій. Відповідний наказ Міністерства чинний вже протягом трьох років. Але у суспільстві продовжують ходити чутки, що до палат інтенсивної терапії можна потрапити тільки за гроші.

Національна служба здоров'я України взялась роз'яснити ситуацію з відвідуванням реанімацій. Відповідний допис був опублікований у Telegram-каналі організації.

"Досі побутує думка, що за допуск в реанімацію потрібно платити. Насправді реанімації є відкритими для родичів чи знайомих пацієнтів. Вільний доступ дозволило Міністерство охорони здоров’я ще у 2016 році", – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що допуск до пацієнта, який знаходиться у реанімації, відкритий 24/7. Відвідати його можуть як рідні, так і друзі й колеги. Єдине обмеження – одночасно у палаті інтенсивної терапії може перебувати не більше двох людей.

У пресслужбі НСЗУ додали, що якщо вас не пускають до палати або вимагають кошти за доступ до реаніиації, то потрібно виконати наступні кроки:

  • пояснити лікарю, що він порушує наказ МОЗ № 592 від 15 червня 2016 року;
  • якщо це не допомогло – звернутись до керівника медичного закладу з письмовою заявою;
  • якщо питання все ж не вирішується – зателефонувати до контакт-центру НСЗУ за номером 16-77.
Одночасно у палаті інтенсивної терапії може перебувати не більше двох відвідувачів
Одночасно у палаті інтенсивної терапії може перебувати не більше двох відвідувачів

Раніше Інформатор писав, що деякі ліки в Україні почнуть продавати за електронним рецептом. Він поширюватиметься лише на ті медпрепарати, які українцям виписують лікарі у рецептах. Втім, можливість придбати потрібні ліки за паперовими рецептами теж збережеться. 

Також повідомляли, що внаслідок підриву Каховської ГЕС в криницях та водоймах на підтопленій території можуть опинитися хімікати та збудники інфекційних хвороб. Через це Мінохорони здоровʼя закликає українці бути обережним і дотримуватися правил безпеки.

Прочитати, чи повинні пацієнти платити за операції можна тут.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.