Як правильно топити булер'ян дровами

Читать на русском

Принцип роботи схожий зі звичайною буржуйкою, але ККД вище

Читать на русском
Як правильно топити булер'ян дровами
Піч тривалого горіння застосовують для опалення приміщень

Принцип роботи схожий зі звичайною буржуйкою, але ККД вище

Для опалення будинку, як альтернативу електричним системам, багато українців придбали піч системи булер'ян. Він не займає багато місця, добре прогріває приміщення, економить дрова. Але, в експлуатації булер'яну є свої правила, які потрібно знати. 

Нічого складного. Загальна інструкція

Треба знати, що на початку користування буде виділятися дим від фарби, але через кілька топок ця проблема зникне сама собою. Крім того, зовнішні труби доводиться утеплювати для кращої тепловіддачі.

Схема розпалювання булер'яну:

  • Відкрити регулятор-газифікатор димоходу.
  • Відкрити заслінку піддувала.
  • Спочатку закладіть тріски або середні / крупи за розміром дрова, додайте трохи зім’ятою папери / газети;
  • Розпалити дрова, перевірити горіння і закрити двері печі;
  • Перевірити наявність тяги через 15-20 хвилин;
  • Приблизно кожні 5 хвилин потрібно трохи прикривати заслінку, але закривати її повністю не можна;
  • Під час розпалювання не йдіть від печі;
  • Коли температура зменшиться, можна додавати наступну партію дров (використовуйте тільки великі сухі дрова);

Через деякий час користування ви зберетеся необхідним досвідом і розтоплення булерьян стане простим завданням.

Якщо з часом піч все важче розтопити

Це означає, що, можливо, забився комин і необхідно зробити прочищення. Існує два способи прочищення булерьяну, як і будь-якої пічі: механічна - спеціальним металевим прутом пробити утворилися в димоході нарости, хімічна  - протопити піч спеціальними брикетами, які при згорянні усувають засмічення.

При установці печі необхідний правильний монтаж зовнішніх димохідних труб. Якщо труби встановлені неправильно - поруч присутні дерева або будови, або труба недостатньо піднімається над покрівлею будинку і коником - дим не може виходити через них, а буде виходити в приміщення. Розтопити піч при таких умовах неможливо. Перевірте правильність установки димохідних труб.

Як правильно закладати дрова?

В першу чергу укладають тріски, для розпалювання. Підпалювати можна за допомогою різних засобів розпалювання. Після укладаються дрова. Піч працює в звичайному режимі або в режимі газогенерації. Постійна експлуатація в звичайному режимі скорочує термін служби котла. Важливо не використовувати вологі дрова, це з часом псує димохід.

Для більш тривалого терміну служби печі необхідно періодично чистити її, для цього достатньо спалювати спеціальні брикети, якщо почав забиватися димохід.

Якими дровами топити?

Перед застосуванням печі варто розібратися, як правильно топити булерьян дровами, адже далеко не всі можуть підійти для цієї мети. Для розтоплення підійдуть будь-які дрова листяних порід дерев.

Хвойні сорти використовувати не рекомендується, через них швидко засмічується димохід. Якщо топити піч яблунею, грушею, вишнею, буде виділятися мало тепла.

Поширені проблеми експлуатації

Головна проблема при експлуатації булерьян - виділення горючих газів, які не можуть згоріти через вологість дров і виділяються у вигляді конденсату. Щоб вирішити всі проблеми експлуатації досить використовувати виключно сухі дрова, інакше виділяються гази будуть осідати на поверхні труб і формувати нарости, що призводять до засмічення.

Оптимальна температура

Перед придбанням печі булерьян, необхідно визначитися з її розміром. Це впливає на те, яку площу може опалювати котел. Період між закладкой дров великий, 8-12 годин. Щоб завжди підтримувати комфортну температуру досить періодично підкладати дрова.

Оптимальна температура залежить від розміру, потужності печі і обсягу топки. Принцип роботи схожий зі звичайною буржуйкою, але ККД вище, тому булерьян досить швидко прогріє велике приміщення.

Раніше ми писали, що багато хто з українців дослухався порад подбати про житло за містом на випадок повного блекауту через повторні ракетні атаки з боку росії. Другим кроком для них має стати заготівля дров для обігріву оселі в разі відсутності електроенергії і неможливості використовувати опалювальний котел. Знадобляться дрова і тим, в кого немає можливості покинути свої квартири в місті, зате є взаєморозуміння із сусідами, об'єднавшись з якими можна влаштувати пункти обігріву. Інформатор розповідає де, за скільки і яким чином можна придбати цей вид палива.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.