Як позбутися боргу за комунальні послуги: інструкція від Київводоканалу

Читать на русском

У Київводоканал пояснили, як зручно виплатити великий борг за воду

Читать на русском
Платіжки
Як сплатити борг за воду киянам

У Київводоканал пояснили, як зручно виплатити великий борг за воду

Під час повномасштабної війни чимало українців має заборгованість за комунальні послуги. Зокрема, це стосується оплати води. Експерти з Київводоканал розповіли, що можна зробити, якщо у споживача виникають борги перед постачальником.

Така інформація з'явилася на офіційній сторінці Київводоканал в соціальній мережі. У компанії зазначають, що вони завжди відкриті для тих клієнтів, які мають великі борги за комунальну послугу. В таких ситуаціях постачальник йде на зустріч клієнтам: якщо є заборгованість, то можна укласти договір про реструктуризацію боргу. 

В чому сенс такого договору? Якщо укласти такий договір з постачальником комунальних послуг, то борг буде розбитий на щомісячні платежі. У Київводоканалі також зазначили, що терміни реструктуризації теж можна обрати більш зручні для клієнта. Таким чином, є можливість простіше виплатити борг за комунальні послуги. 

Куди звертатися, якщо є борг перед Київводоканалом

  • За адресою: вул. Електротехнічна, 16;
  • За електронною поштою vpoltavets@vodokanal.kiev.ua;
  • Через Viber за номерами 067-443-70-89 або 067-443-70-71.   

Важливо зазначити, що для цього також потрібно підготувати такі документи:

  • Паспорт власника житла (або всіх співвласників житла, якщо їх декілька);
  • Картка платника податків власника;
  • Документ, що підтверджує право власності на житло;
  • Для неприватизованих квартир – завірену копію ордера на житлове приміщення.

"Ми щиро дякуємо киянам, які своєчасно сплачують за спожиті послуги! Це дозволяє нам  забезпечувати безперервні процеси з підготовки питної води, очищення стоків, ремонту мереж та обслуговування обладнання. Адже єдиним джерелом надходження коштів для нас є  платежі населення", - пояснили представники Київводоканалу. 

Субсидії в Україні

Раніше в Міністерстві соціальної політики пояснювали, що якщо у людини є борги за комунальні послуги, то їй можуть відмовити в субсидіях. Тому якщо у громадянина є борг і він хоче отримати допомогу від держави, для цього потрібно або сплатити заборгованість, або надати копію договору про його реструктуризацію з надавачем комунальної послуги. При цьому важливо підкреслити, що при наявності боргу субсидія не призначається лише на комунальні послуги, за якими є цей борг.

"Тому, якщо вам відмовлять у призначенні допомоги на оплату ЖКП, потрібно звернутися з новою заявою, де зазначити перелік послуг, за якими заборгованість з оплати відсутня", — пояснили у Мінсоцполітики.

Також раніше в Уповноваженого Верховної ради з прав людини розповіли, що нарахування оплати за комунальні послуги здійснюється виходячи з умов договору між клієнтом та постачальником. Тобто, воєнний стан не звільнює громадян від зобов'язання сплачувати за комунальні послуги. Водночас постановою Кабінету міністрів від 5 березня 2023 року № 206 "Деякі питання оплати житлово-комунальних послуг в період воєнного стану" заборонено наступне:

  • нараховувати та стягувати штрафи, пеню та інші штрафні санкції, за несвоєчасне чи неповне внесення плати за житлово-комунальні послуги;
  • зупиняти надання житлово-комунальних послуг у разі їх несплати або оплати не в повному обсязі;
  • стягувати заборгованість за житлово-комунальні послуги, яка утворилась після 24 лютого 2022 року з дати початку по дату завершення бойових дій або тимчасової окупації територій, які включені до переліку територій, на яких ведуться/велися бойові дії або тимчасово окупованих рф.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.