Як позбутися боргу за комунальні послуги: інструкція від Київводоканалу

У Київводоканал пояснили, як зручно виплатити великий борг за воду

Платіжки
Як сплатити борг за воду киянам

Під час повномасштабної війни чимало українців має заборгованість за комунальні послуги. Зокрема, це стосується оплати води. Експерти з Київводоканал розповіли, що можна зробити, якщо у споживача виникають борги перед постачальником.

Така інформація з'явилася на офіційній сторінці Київводоканал в соціальній мережі. У компанії зазначають, що вони завжди відкриті для тих клієнтів, які мають великі борги за комунальну послугу. В таких ситуаціях постачальник йде на зустріч клієнтам: якщо є заборгованість, то можна укласти договір про реструктуризацію боргу. 

В чому сенс такого договору? Якщо укласти такий договір з постачальником комунальних послуг, то борг буде розбитий на щомісячні платежі. У Київводоканалі також зазначили, що терміни реструктуризації теж можна обрати більш зручні для клієнта. Таким чином, є можливість простіше виплатити борг за комунальні послуги. 

Куди звертатися, якщо є борг перед Київводоканалом

  • За адресою: вул. Електротехнічна, 16;
  • За електронною поштою vpoltavets@vodokanal.kiev.ua;
  • Через Viber за номерами 067-443-70-89 або 067-443-70-71.   

Важливо зазначити, що для цього також потрібно підготувати такі документи:

  • Паспорт власника житла (або всіх співвласників житла, якщо їх декілька);
  • Картка платника податків власника;
  • Документ, що підтверджує право власності на житло;
  • Для неприватизованих квартир – завірену копію ордера на житлове приміщення.

"Ми щиро дякуємо киянам, які своєчасно сплачують за спожиті послуги! Це дозволяє нам  забезпечувати безперервні процеси з підготовки питної води, очищення стоків, ремонту мереж та обслуговування обладнання. Адже єдиним джерелом надходження коштів для нас є  платежі населення", - пояснили представники Київводоканалу. 

Субсидії в Україні

Раніше в Міністерстві соціальної політики пояснювали, що якщо у людини є борги за комунальні послуги, то їй можуть відмовити в субсидіях. Тому якщо у громадянина є борг і він хоче отримати допомогу від держави, для цього потрібно або сплатити заборгованість, або надати копію договору про його реструктуризацію з надавачем комунальної послуги. При цьому важливо підкреслити, що при наявності боргу субсидія не призначається лише на комунальні послуги, за якими є цей борг.

"Тому, якщо вам відмовлять у призначенні допомоги на оплату ЖКП, потрібно звернутися з новою заявою, де зазначити перелік послуг, за якими заборгованість з оплати відсутня", — пояснили у Мінсоцполітики.

Також раніше в Уповноваженого Верховної ради з прав людини розповіли, що нарахування оплати за комунальні послуги здійснюється виходячи з умов договору між клієнтом та постачальником. Тобто, воєнний стан не звільнює громадян від зобов'язання сплачувати за комунальні послуги. Водночас постановою Кабінету міністрів від 5 березня 2023 року № 206 "Деякі питання оплати житлово-комунальних послуг в період воєнного стану" заборонено наступне:

  • нараховувати та стягувати штрафи, пеню та інші штрафні санкції, за несвоєчасне чи неповне внесення плати за житлово-комунальні послуги;
  • зупиняти надання житлово-комунальних послуг у разі їх несплати або оплати не в повному обсязі;
  • стягувати заборгованість за житлово-комунальні послуги, яка утворилась після 24 лютого 2022 року з дати початку по дату завершення бойових дій або тимчасової окупації територій, які включені до переліку територій, на яких ведуться/велися бойові дії або тимчасово окупованих рф.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube