"Ми використовуємо всі засоби для захисту нашої країни, тому ми не будемо вдаватися в деталі. Але ми просто даємо зрозуміти, що ми здатні та можемо відповісти"
Умєров - про використання ракет Storm Shadow по об’єктах в Росії
Війна в Україні
СУМАРНІ ОРІЄНТОВНІ ВТРАТИ ПРОТИВНИКА НА
1002 ДЕНЬ.
"І поки весь світ чекає на диво від Трампа, дай Бог, ми з вами маємо не чекати, ми маємо не втрачати стійкості. Ми маємо пахати. Треба працювати кожен день, всім народом на стійкість всієї держави. Порізно виграти у цій битві просто неможливо"
Президент закликав українців пахати, а не чекати дива
Зеленський презентував у Раді План стійкості
Як ви оцінюєте цей план - чи він допоможе впоратися із проблемами в Україні?
голосів
Курс валют на сьогодні
Дізнайтесь актуальну інформацію станом на
22.11.2024
Понад 1000 днів минуло від початку повномасштабного вторгнення
Як ви вважаєте, скільки ще триватиме війна?
голосів
Залишився тиждень!
Великий наступ за участі КНДР на Курщині розпочнеться наприкінці листопада
Росіян в атаку ведуть колонами та на квадроциклах, у полоні багато кримчан, які розчарувалися в Путіні, корейці готуються
Актуальний курс кріптовалют
BINANCE COIN (BNB)
622.18
DOGECOIN (DOGE)
0.38
THETA (THETA)
1.7
LITECOIN (LTC)
88.54
BITCOIN (BTC)
98087.62
Чи варто розпустити ТЦК, залишивши лише рекрутингові центри?
В Раді вже висунули ідею відправити працівників ТЦК на фронт
голосів
Що слухає Україна
10 найпопулярніших пісень за даними Apple Music
1
Врубай
Parfeniuk
2
Де би ти не була
Parfeniuk
3
São Paulo
The Weeknd, Anitta
4
Мистецтво
ROXOLANA
5
Не лякай
OSTY, Klavdia Petrivna
6
Як ніколи
Okean Elzy
7
Bad Dreams
Teddy Swims
8
Акація
Chico, Qatoshi, paashee
9
Особистий рай
Геля Зозуля, Adam
10
Обиратиму себе
MELOVIN
Чи зупинить Трамп війну в Україні найближчим часом?
Чи зможе Трамп виконати свою обіцянку
голосів
Це лохотрон, а не евакуація!
Репортаж Інформатора з Сумщини, де через обстріли примусово евакуюють мешканців
Замість рідного дому - нестерпні умови, одноразове харчування та відсутність виплат
Українські чиновники жебракують
Рейтинг ТОП-5 зарплат держслужбовців
1
НКРЕКП
288,4 тис. грн
2
НАБУ
254,2 тис. грн;
3
НКЦПФР
236,4 тис. грн
4
Мінкульт
215,1 тис. грн
5
Рахункова палата
205 тис грн.
Таро гороскоп на листопад
Прогноз для всіх знаків Зодіаку по картах на найближчий місяць
У листопаді 2024 року Плутон увійде до знаку Водолія, де пробуде наступні 20 років. Астрологи припускають, що це призведе до технологічних проривів, а також глобальних змін у світовій політиці.
ТОП-5 найбагатших людей світу за версією Bloomberg
1
Ілон Маск $235 млрд
2
Джефф Безос $193 млрд
3
Марк Цукерберг $188 млрд
4
Бернар Арно $184 млрд
5
Білл Гейтс $154 млрд
Як Ігор Рець вижив на стежці ухилянтів із Закарпаття в Румунію
Кореспондент Інформатора забрався на високогір'я Карпат і прожив тиждень у притулку для туристів, щоби взяти інтерв'ю у ухилянтів; на шляху він зустрів прикордонників, військкомів із Хуста, а також численні порушення закону
Подорож Ігоря закінчилася у ТЦК та СП Хуста, звідки, як вважають ухилянти, одна дорога – до учебки, а потім на фронт. У Хусті кореспондент Інформатора зафіксував численні порушення закону. Підсумком поїздки став докладний звіт про пригоди. Інформатор публікує цей звіт у кількох частинах.
Мешканці Курщини: для Путіна ми ніщо
РЕПОРТАЖ ІНФОРМАТОРА З СУДЖІ
Підпал авто ЗСУ
Кому саме спецслужби РФ через ресурси з працевлаштування пропонують легкі гроші за злочин против оборони держави: розслідування Інформатора
Під виглядом людини, яка шукає швидкий заробіток, наш кореспондент Ігор Рець поспілкувався в соцмережах з російськими вербувальниками та зробив висновки, що можуть бути корисні для безпеки ваших дітей та друзів
Сонце увійде в активний і заповзятливий знак Стрільця: підвищиться наш ентузіазм, енергійність, бажання діяти, змінювати своє життя
Петро Чорний - 7000 АЛЛО
Зараз слухають і кайфують - прем'єра кліпу
Артист презентував нове музичне відео «7000 АЛЛО» у якому постав у стильних образах, зовсім незвичних для свого іміджу. Ця робота стала фундаментом для нового творчого напрямку виконавця.
ТОП-5 найбагатших людей України у рейтингу Forbes
Вказана динаміка змін за поточний рік
1
Рінат Ахметов
$4,0 млрд.
2
Віктор Пінчук
$2,0 млрд.
3
Вадим Новинський
$1,2 млрд.
4
Костянтин Жеваго
$1,2 млрд.
5
Геннадій Боголюбов
$1,0 млрд.
Підземна тюрма ТЦК на Закарпатті
Історія Олександра Литвина
Заброньованого чоловіка з Дніпра затримали біля Говерли, звинуватили у спробі незаконного перетину кордону та тримали у ТЦК міста Хуст
ТОП-10 найпотужніших економік світу
За даними Світового банку
1
США
$27 360,935 млрд.
2
Китай
$17 794,782 млрд.
3
Німеччина
$4 456,081 млрд.
4
Японія
$4 212,945 млрд.
5
Індія
$3 549,919 млрд.
6
Велико-британія
$3 340,032 млрд.
7
Франція
$3 030,904 млрд.
8
Італія
$2 254,851 млрд.
9
Бразилія
$2 173,666 млрд.
10
Канада
$2 140,086 млрд.
Кулінарний рецепт від Інформатора
Хитрий овоч на сніданок, який замінить модні препарати для схуднення
Продукти з високим вмістом клітковини можуть підвищити вироблення гормону, який імітує такі препарати, як Ozempic і Wegovy. Батат сповнений поживних речовин, які підтримують роботу організму й стабільний рівень цукру в крові, і навіть може знизити ризик раку.
Як підтримати дитину, яка отримала поранення чи травму через війну
Батьки – опора дитини в її одужанні та відновленні
В Україні через війну близько 600 поранених дітей. Від налаштованості та настрою батьків великою мірою залежить ефективність лікування та реабілітації.
Пам’ятайте: ви абсолютно не винні у тому, що сталося. Ви не самотні — бо є фахівці, зокрема психологи медичних закладів, організацій, що допоможуть вам впоратися. Однак тривожний стан батьків непокоїть дітей частіше, аніж їх власний. Фокусуйте увагу дитини й усієї родини на необхідних змінах та пристосуванні до них, а не на тому, що дитина втратила внаслідок травми.
Повідомляючи дитині про стан її здоров’я, керуйтеся власним психоемоційним станом. Діти відчувають вашу емоційну реакцію і їх ранить не так сама ситуація, як ваше занепокоєння з цього приводу.
Хто повинен сказати дитині про стан здоров’я, хворобу, травму
Дітям дошкільного віку про стан здоров’я мають розповісти батьки у присутності лікарів, котрі в разі потреби пояснять дитині необхідне.
Дітям молодшого шкільного віку батьки можуть розповісти самі, а лікарі за потреби доповнять їхню розповідь та пояснять дитині, як її лікуватимуть.
Підліткам про стан здоров’я та особливості травми у присутності батьків повідомляє лікар та відповідає на їхні запитання.
Чому дитині важливо повідомити про стан здоров’я, хворобу, травму
Вона має розуміти, як її лікуватимуть, які саме процедури на неї очікують, де шукати підтримки, а також як усвідомлювати себе повноцінним/ повноцінною учасником/цею процесу лікування. Важливо, щоб дитина знала: її люблять, підтримують і оточують люди, які піклуються про неї, і що її настрій і воля мають сприяти одужанню та відновленню.
Як заспокоїти дитину
Це слід зробити якомога швидше, але дозовано, відповідно до віку дитини, щоб інформація її не налякала.
Вік до 1 року. Якщо це можливо за станом дитини, тримайте її на руках. Тілесний контакт дуже важливий. Розмовляйте з дитиною лагідним голосом, наспівуйте. Принесіть із дому знайомі їй речі, наприклад, іграшки чи ковдру.
Від 1 до 3 років. Так само втішайте дитину в обіймах. Ваша присутність, улюблена іграшка дитини чи смаколик з дозволу лікарів також заспокоять. Малюкам цього віку вже цікавий вибір, тому дозвольте дитині щось «обирати», наприклад, колір пластиру, стілець, серветку (якщо є така можливість). Заздалегідь підготуйте дитину до того, що певна процедура може бути болісною. Це навряд чи її заспокоїть і болю також не зменшить, однак може трохи вгамувати страх і тривогу.
Від 3 до 5 років. Щоб допомогти дитині краще зрозуміти процес лікування, дайте їй можливість «дослідити» місце і засоби, якими лікуватимуть. Запитайте у медпресоналу, до чого можна доторкнутися. Часто для втіхи дитини лікарі самі пропонують якусь медичну «забавку». Якщо очікується неприємна та болісна процедура, відволікайте увагу дитини на немедичні предмети (освітлення, картина на стіні, дощ за вікном). Згадайте якусь цікаву історію чи пофантазуйте.
Читання дитячих книжок, герої яких захворіли чи зазнали травм, але попри все залишаються сміливцями і долають перешкоди з вірними друзями, теж заспокоює, заохочує й навіть сприяє підвищенню самооцінки (я теж сміливий/а, я теж так можу).
Від 6 до 11 років. Діти шкільного віку розуміють, що ліки та лікування допомагають їм одужати. Вони виконують прохання лікаря, але хочуть знати, чого очікувати. У дітей цього віку часто виникає багато запитань, тому будьте готові відповісти на них або шукати відповіді разом. Інформацію важливо надавати узагальнено, дозовано, короткими, однозначними та зрозумілими фразами.
Підлітковий вік. Вони сконцентровані на тому, що втрата здоров’я змінює їхнє життя, інколи – зовнішній вигляд і часто – спілкування з однолітками. Підлітки також можуть приховувати свої емоції, щоб захистити від переживань батьків і зайвий раз не засмучувати їх. Поважайте це. Запитуйте в дитини, що вона знає про вплив травм на її організм та лікування. Поступово розширюйте відому їй інформацію. Обговорюйте її стан здоров’я та особливості медичних процедур. Складайте разом план дій та мотивуйте до виконання запланованого.
Для стабілізації психоемоційного стану не стримуйте її емоцій та уникайте фраз «Не плач», «Заспокойся», «Ти ж хлопчик…».
Реакції дитини та дії батьків
Як підтримати та допомогти своїй дитині
Завжди підтримуйте. Нагадуйте, що дитина може завжди ділитися з вами своїми думками й почуттями, обговорювати будь-які питання і за потреби говорити з іншими членами сім’ї, вчителями, медпрацівниками.
Розмовляйте спокійно та щиро. Чесність формує довіру. Розкажіть дитині про стан та зміни її здоров’я, і вона довірятиме вам та лікарям. Діти, яким не пояснюють, що й чому відбувається, більш боязкі, а їхні думки та фантазії – про найгірше. Заохочуйте дитину до запитань і уточнюйте своїми запитаннями, чи зрозуміла дитина те, що ви їй говорили.
Дозуйте інформацію. Допоможіть дитині зрозуміти основні факти про стан її здоров’я та про зміни, які з ним пов’язані, про лікування та реабілітацію. Уникайте деталей та зайвих подробиць, згодом за потреби розповісте більше.
Підготуйте дитину до змін. Незалежно від віку втрата здоров’я суттєво впливає не тільки на життя постраждалої дитини, а й на життя батьків та інших людей з її оточення. Якщо дитина втратила кінцівку (руку, ногу) або можливість тимчасово чи завжди пересуватися без допомоги інших, важливо говорити з нею про зміни (користування візка, протезування). Дитину слід навчити гігієнічним процедурам.
Обговорюйте разом думки та почуття. Батьки в силу різних обставин можуть применшувати або ігнорувати зміни здоров’я дитини, намагаючись зосередитись на інших потребах. Підтримуйте постійний контакт з дитиною. Знайдіть способи відволікання від ситуації, що сталася, наприклад, через малювання, ведення щоденника, нове хобі.
Підтримуйте коло спілкування дитини. Це дуже важливо. Подбайте про те, щоб вона залишалася на зв’язку з друзями (смс, чати, відео, дзвінки). Коли дитина буде готова прийняти гостей, друзі зможуть її відвідати.
Розкажіть дитині, як інші люди можуть реагувати на зміни в її здоров’ї. Поговоріть відверто про можливі реакції. Навчіть дитину ігнорувати чи реагувати Скажіть, що завжди готові обговорити те, що її непокоїть, і порадити, як впоратися з певною ситуацією.
Навчіть дитину сприймати власну унікальність. Зосередьтеся на її сильних сторонах. Це зміцнить внутрішній стан дитини та додасть їй упевненості. Нагадайте, що фізично та емоційно усі люди різні, мають свої унікальні особливості та здібності. Бути іншим – нормально. А фізичні відмінності аж ніяк не впливають на міцну дружбу.
Досліджуйте нові види діяльності. Допоможіть дитині, на скільки це можливо, зберегти звичний для неї спосіб життя. Багато видів діяльності доведеться змінити, тому досліджуйте нові. Заохочуйте дитину до експериментів. Залучайте до занять, хваліть за зусилля, а не за результат. Наголошуйте на тому, що дитина спроможна зробити. Будьте упевнені, що разом з дитиною неодмінно знайдете інтереси, про які навіть не здогадувалися.
Складіть разом режим дня. Повернутись до режиму, який був раніше, може бути складно або неможливо. Тож створіть новий режим дня, адже послідовні дії допоможуть зберегти мотивацію до змін і досягнень. Врахуйте в розпорядку дня рекомендовані лікарем фізичні навантаження (вправи) та потреби дитини в улюблених заняттях і спілкуванні, якщо вона хоче підтримувати з кимось контакт. Також неодмінно має бути виділений час для гігієнічних процедур і відпочинку, харчування та навчання, для бесід або читання.
Підготуйте дитину до спілкування з однолітками. Вони неминуче запитають про те, що сталось, і чому дитина виглядає інакше. Підготуйте разом відповіді на ймовірні запитання. Якщо дитина вчиться в школі або відвідує дитячий садок, поговоріть із керівництвом, педагогами про її стан та особливі потреби.
Будьте підтримкою та опорою. Ви – приклад, тому ваша реакція на ситуації суттєво впливатимуть на її готовність діяти та досягати. Чим позитивніші ви, тим менше тривожності у дитини.
Звертайтеся по допомогу до фахівців. Якщо в дитини виникають проблеми, які тривають довше ніж зазвичай або посилюються з часом, зверніться до психолога медичного/навчального/дитячого закладу.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.