Як отримати довідку переселенця у ЦНАПі

Переселенці з областей, які внесені до Переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих, мають право на отримання статусу ВПО

ЦНАП
Українці, що вимушено покинули своє житло через бойові дії та евакуювалися у більш безпечні регіони країни, можуть отримати довідку ВПО в ЦНАПах

Довідку ВПО можуть отримати українці, які через війну були змушені переїхати у більш безпечні регіони країни. Це можливо зробити особисто, звернувшись до ЦНАПу. Про це пише Факти ICTV. 

Внутрішньо переміщена особа — це громадянин України, іноземець або людина без громадянства, яка законно перебуває на території країни і має право на постійне проживання, але змушена покинути домівку через тимчасову окупацію території або ведення там активних бойових дій. Тобто переселенці з областей, які внесені до Переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих, мають право на отримання статусу ВПО та гарантовану державну грошову допомогу. Однак цей список не фіксований, він постійно оновлюється. 

Як оформити довідку ВПО

Для цього треба особисто звернутися до Центру надання адміністративних послуг. Знайти потрібний ЦНАП, який надає адміністративні послуги для ВПО, можна за посиланням. Треба подати заяву про взяття на облік ВПО та паспорт. Якщо прописка не вказана в паспорті, варто надати інший документ на підтвердження. Це може бути військовий квиток, трудова книжка, медичні чи інші документи, які підтвердять факт проживання на відповідній території. Зазвичай довідку ВПО з підписом і печаткою видають у день звернення. Проте, якщо у документах відсутня відмітка про реєстрацію місця проживання на території, з якої евакуювалися, розгляд заяви може тривати до 15 робочих днів.

Проєкт «Безбар'єрний ЦНАП»

Протягом останніх двох років рівень облаштування Центрів надання адміністративних послуг для зручності людей з інвалідністю зріс на 16%. Про це під час засідання Національної Ради безбар’єрності повідомив міністр цифрової трансформації Михайло Федоров, пише Укрінформ.

«За останні два роки рівень облаштування ЦНАПів для людей з інвалідністю зріс на 16%. ЦНАПи активно використовують рішення для обслуговування відвідувачів з порушеннями зору та слуху, мають простори для комфортного перебування людей старшого віку та дітей. В них автоматизують процеси, впроваджують електронну чергу і консультують щодо можливості отримувати послуги онлайн», - розповів Федоров.

Цього та наступного року в Україні планується реалізувати флагманський проєкт «Безбар'єрний ЦНАП», який допоможе підвищити рівень фізичної, інформаційної та цифрової доступності. За його словами, проєкт передбачає проведення повного експертного аудиту ЦНАПів у 12 пілотних громадах щодо безбар'єрності. Також у ході реалізації проєкту буде розроблений гайд з безбар'єрності та чек-лист основних вимог до зручності центрів з урахуванням запитів людей з особливими потребами. У пілотних громадах планується навчити 13 тисяч адміністраторів ЦНАПів правильно працювати з громадянами.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube