Сервіс дозволяє подавати заяву на отримання засобу реабілітації, а також заявку до обраного підприємства на виробництво
1 січня 2025 року на Соціальному веб-порталі електронних послуг Мінсоцполітики запрацював сервіс подання заяви про забезпечення допоміжним засобом реабілітації (ДЗР). В міністерстві роз'яснили, хто вже ним може скористатися та які є інші способи подання заяви.
Це можна зробити на Соціальному порталі Мінсоцполітики або, як і раніше, через Електронний кабінет особи з інвалідністю.
Зараз, на першому етапі, сервіс на порталі доступний для людей, які пройдуть оцінювання повсякденного функціонування експертними командами. Їхня робота стартувала 1 січня 2025 року на заміну МСЕК. Інформація з рішення експертної команди буде передаватися до Єдиної інформаційної системи соціальної сфери (ЄІССС), тож вона автоматично відобразиться в особистому кабінеті на порталі.
Після того, як заяву опрацюють, в особистому кабінеті з'явиться е-направлення про забезпечення засобом реабілітації. Якщо до 1 січня 2025-го отримано інший документ, що підтверджує потребу в засобах реабілітації, як-от висновок МСЕК, ви можете обрати інший зручний спосіб подати заяву.
Такий сервіс дозволяє подавати не лише заяву на отримання засобу реабілітації, а також заявку до обраного підприємства. Крім того, можна подати заяву про виплату компенсації за самостійно придбаний виріб — функція тимчасово недоступна на Соціальному порталі Мінсоцполітики.
Це можна зробити, звернувшись до однієї з найближчих установ у вашій громаді:
Подаючи заяву про забезпечення засобом реабілітації, потрібно додати такі документи:
В окремих випадках можуть бути потрібні додаткові документи. Крім того, подати заяву можна через працівника територіального відділення ФСЗОІ або через соціального працівника закладу, в якому отримуєте медичну або реабілітаційну допомогу. Заяву опрацюють протягом 3-х робочих днів з дати звернення, після чого буде сформоване електронне направлення про забезпечення засобом реабілітації.
12 листопада Уряд схвалив законопроєкт щодо реформи соціального страхування "ЄПотенціал". Міністерка соцполітики Оксана Жолнович розповіла, чого чекати людям з інвалідністю, залежним від державної підтримки.
“Законопроєкт не стосується людей, які вже мають інвалідність. Мова йде про працюючих із страховим стажем, які потребують лікування після хвороби чи травми”, - наголосила Оксана Жолнович.
На думку міністерки, реформа необхідна зараз, тому що війна змусила багатьох громадян стати до війська чи виїхати за кордон. Тим, хто працює в Україні, потрібна належна підтримка для відновлення. Стара система не справляється: Україна втрачає працездатних людей і недостатньо підтримує тих, хто не може себе забезпечити. На думку Уряду, реформа створить справедливий розподіл допомоги та прозорість її отримання.
Реформа передбачає:
Оксана Жолнович наголосила на важливих особливостях реформи:
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.