"Ми готові до будь-якого формату діалогу, але є умова - повне й безумовне припинення вогню."
- Цю пісню я співала мамі, коли була маленькою. Зараз я співаю її з тою самою любов'ю, але вже дорослим голосом. Українською мовою. Тому що тепер і я, і країна, і час зовсім інші. Це не кавер. Це моє нове "дякую" мамі... Усім мамам України, - каже SWOIIA.
Вибір страхової компанії – що треба знати. Які опції мають бути в полісі?
Наявність туристичної (медичної) страховки при виїзді за кордон ніхто не скасовував. Вона діє у період воєнного стану, якщо людина їде до іншої країни з метою відпочинку або у справах. З огляду на різноманітність програм страхування, краще заздалегідь розібратися, який поліс є надійним. Це дасть змогу почуватися захищеним за межами України у разі виникнення форс-мажорів зі здоров'ям.
У туристичній страховці важлива не така страхова компанія, у якої купується поліс, а асистанс. Асістанс — це партнер СК, який організовує допомогу туристам за кордоном та займається процесом надання медичного лікування. Саме до нього ви звертатиметеся, якщо відбудеться страхова подія. Застрахуватися безпосередньо в асистансу не можна, але дізнатися, з якою організацією співпрацює ваш страховик до укладання договору, можна.
Лідерами ніші є:
Про якісний сервіс можна судити з зручних способів зв'язку з асистансом (наприклад, через різні месенджери), швидкість реагування на звернення клієнтів, низький рівень скарг.
Порада: читайте відгуки про асистуючу компанію, щоб дізнатися минулий досвід інших туристів та виключити не клієнтоорієнтований сервіс.
Кожен стандартний поліс включає амбулаторне і стаціонарне лікування, госпіталізацію пацієнта до лікарні. Також є оплата медикаментозного забезпечення. Це ті послуги, які входять за замовчуванням у бюджетний варіант страховки, без них страхування було б неможливим.
Мінімальна сума покриття - 30 000 євро на одну особу. Ліміти можна розширити до 50 000 євро.
Проте страхові компанії розширюють покриття, роблячи його ефективним. Так, поліс вище класом має екстра опції:
Хронічні захворювання, алергія та опіки найчастіше не підлягають покриттю.
Плануючи займатися активним видом спортом (дайвінгом, похід у гори, катання на конях чи байках), необхідно оформити спеціальний розширений поліс. Звичайна страховка не діятиме, якщо ви травмуєтеся під час таких розваг. Це все відноситься до підвищених ризиків, а значить потребує більш дорогого покриття.
Порада: крім того, звертайте увагу, чи страховка покриває діагностування та лікування при COVID-19.
Франшиза у туристичному страхуванні
У страхуванні є таке поняття, як франшиза. Це частина коштів, яку СК не виплачують у разі настання страхової події. Поліси з франшизою завжди коштують дешевше.
Якщо у вашому полісі стоїть нульова франшиза, то страховик компенсує збиток у межах страхової суми. Як це працює? Стоматологічна допомога із франшизою 50 євро, то ви маєте право скористатися лише цими грошима. Якщо чек на лікування буде більшим, різницю клієнт покриває самостійно.
Порада: оформляйте туристичне страхування без франшизи, щоб не було проблем із оплатою лікування та негативного досвіду у спілкуванні з СК.
Вже не перший рік українцям доступне онлайн страхування для мандрівників, яке не передбачає звернення до відділення страхової компанії. Людина може застрахуватися, маючи під рукою смартфон та інтернет.
Щоб оформити поліс, потрібно:
Готова страховка надсилається на електронну пошту клієнта. Її не потрібно друкувати, просто зберігайте договір у телефоні.
Порада: не ігноруйте покупку поліса, оскільки лікування в Європі обійдеться набагато дорожче, ніж страховка. До того ж, ви можете купити поліс, навіть фактично перебуваючи за кордоном.