Як новий формат ЛЧ вплинув би зараз на топ-клуби Європи

Читать на русском

Найбільше нова реформа ударить по командах, які зараз посіли друге місце

Читать на русском
Переходів між ЛЧ та Лігою Європи більше не буде. Фото: Gettyimages.com
Ліга чемпіонів востаннє розігрується за звичною схемою. Фото: Gettyimages.com

Найбільше нова реформа ударить по командах, які зараз посіли друге місце

Вчора, 13 грудня, завершився останній осінній формат Ліги чемпіонів, який пройшов у форматі групових етапів. Із наступного року все буде зовсім інакше: щоосені команди битимуться за путівки у загальній таблиці.

Інформатор поєднав усі результати цього розіграшу та створив спільну таблицю останнього сезону ЛЧ.

Давайте поглянемо, що б змінилося та хто б взагалі залишився без єврокубків за новою системою.

Що за схема нової ЛЧ?

Коротко нагадаємо про новий формат Ліги чемпіонів: із наступного сезону всі кваліфіковані команди (яких буде на 4 більше) гратимуть в одній заліковій таблиці. Як пояснює сама UEFA, групова стадія тепер називатиметься загальний етап, а команди гратимуть вісім матчів замість трьох, порівну вдома та на виїзді.

Але тепер буде не 3, а 8 різних суперників! Тобто, умовний Манчестер Сіті вже восени зможе зіграти і проти Селтіка, і проти ПСЖ. Потім підсумкова турнірка буде поділена на чотири зони і місце впливатиме на подальшу долю клубу.

Є два ключові питання. Що це дасть уболівальнику? Більше яскравих протистоянь на кшталт МЮ - Баварія чи Реал - Інтер вже у вересні! Гратимуть, звісно, довше - до січня - але для нас це свято яскравого футболу.

А що це дасть клубам? Ще більше проблем із логістикою, травмами та навантаженням на гравців, адже між матчами треба згадати і про численні внутрішні кубки та виклики до збірних. Теоретично, новий формат ЛЧ може вплинути на всі суміжні турніри, де бере участь клуб чи гравець.

Тепер розглянемо всі деталі уважніше.

Примітка: додаткові показники у таблицях розташовані за пріоритетом, але очні зустрічі, задля зручності, не враховуємо.

Перша вісімка: буде не так легко

Сіті та Реал виграли всі матчі, а краща різниця м’ячів дозволила містянам забрати собі це "золото". Очікувано в топі головні претенденти на кубок ЛЧ, але в очі кидається та ж Барселона, яка дуже далеко від перших місць. Утім, це тільки 8 команд. І цікаво, чи коли-небудь хоч один клуб зможе виграти усі матчі в новому форматі?

Як новий формат ЛЧ вплинув би на поточний турнір 1

Друга вісімка: сіяні для плей-оф

До євровесни має вийти 16 команд. То де ж ще 8? А ось вони! За підсумками таблиці визначиться пул команд, які гратимуть між собою за право забрати решту путівок до 1/8 нової ЛЧ. А отже - на них чекатиме ще дві гри за право бути серед кращих. Наприклад, Копенгаген і ПСВ, які зараз вийшли з групи як другі команди, у новому форматі вперед не проскочили та мали б битися у стиках. Ось так виглядає перша вісімка, вони отримають статус сіяних:

Як новий формат ЛЧ вплинув би на поточний турнір 2

Компанія ще та. Ось Інтер і Реал Сосьєдад - у своїй групі вони поділили очки та кваліфікувалися до ЛЧ. Але у новій таблиці для такого переходу їм забракне очок. Так само Боруссія нічиєю проти ПСЖ втратила пряму путівку до елітної євровесни.

Третя вісімка: несіяні

Саме ці клуби поповнять когорту на 16 команд і стануть несіяними, саме з ними битимуться колективи з попередньої таблиці за право продовжити євросезон. І тут додаткові показники гратимуть дуже важливу роль, адже щільність очок просто зашкалює:

Як новий формат ЛЧ вплинув би на поточний турнір 3

Подивіться, як в такому форматі пощастило МЮ! Зараз команда взагалі вилетіла з єврокубків, але, за новими правилами, ще зіграла б два матчі життя. Дуже наочний приклад Бенфіки: рівність із Зальцбургом за очками, перемогами та різницею м’ячів і лише трохи більше забитих рятують португальців на міжнародній арені.

А ще в цьому переліку Копенгаген та ПСЖ: ці клуби проскочили у наступний етап, набравши менше половини від можливої кількості залікових балів. Сьогодні колективи вже планують лютневі ігри, але сезон 2024-го має щодо них власну думку.

Четверта вісімка: на виліт взагалі

Так вже оновили ЛЧ, що команди з 25-го місця і нижче вилітатимуть взагалі, переходів у Лігу Європи більше не буде. І найгірші команди з цієї компанії не надто відрізняються від тих, хто посів останні місця за результатами групового етапу ЛЧ 23/24.

Із болем дивляться на цю таблицю фанати Янг Бойз чи Браги: їх відчайдушна боротьба за життя цього сезону (та вихід у ЛЄ) просто нівельована спільною таблицею, бо очок забракло б навіть на плей-оф за ЛЧ.

Як новий формат ЛЧ вплинув би на поточний турнір 4

Новий формат ЛЧ із сезону 24/25 кардинально змінить наші враження від європейського футболу найвищого ґатунку і ми спробували протестувати, як би він вплинув уже зараз.

Відповідь очевидна: на нас чекає революція, де кожен забитий м’яч та навіть кожна нічия стануть вирішальними навіть для грандів світового футболу, а вічні аутсайдери отримають більше можливостей для битви за омріяну євровесну.

Чи вдасться UEFA відпрацювати формат злагоджено? Перевіримо вже за рік.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.